§ 8. - Opiniowanie żołnierzy zawodowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2004.43.397

Akt utracił moc
Wersja od: 16 marca 2004 r.
§  8.
1.
Na podstawie wystawionej oceny ogólnej i informacji zawartych w okresowej opinii służbowej, w tym prognozy określonej na poprzednio zajmowanym stanowisku służbowym, wykorzystując modele przebiegu służby dla poszczególnych korpusów kadry, a w ich ramach modele dla korpusów osobowych i grup osobowych, przełożony opiniujący określa żołnierzowi prognozę pełnienia służby.
2.
Przełożony opiniujący określa w pierwszej kolejności prognozę perspektywiczną, podając nazwę stanowiska służbowego, a następnie określa sposób dojścia do tego stanowiska, przez wskazanie kolejno prognozy dalszej i bliższej, ustalając nazwy stanowisk.
3.
Prognoza dalsza w zależności od potrzeb może obejmować więcej niż jedno stanowisko.
4.
Prognozą bliższą jest stanowisko przewidziane do objęcia przez żołnierza po zakończeniu kadencji, za którą jest opiniowany.
5.
W ramach prognozy dalszej i bliższej można wskazać studia (studium) wymagane do objęcia przez żołnierza wyższego stanowiska.
6.
W przypadku, o którym mowa w ust. 5, prognoza dalsza staje się prognozą bliższą, z zastrzeżeniem, że zajęcie stanowiska określonego w tej prognozie nie pozostaje w sprzeczności z oceną wyrażoną w opinii specjalnej sporządzonej na zakończenie studiów (studium).
7.
Nie określa się prognoz przebiegu służby w przypadku uzyskania przez żołnierza w opinii okresowej oceny niedostatecznej.
8.
W przypadku uzyskania przez żołnierza w opinii okresowej oceny dostatecznej przełożony może określić w prognozie bliższej zwolnienie żołnierza z zawodowej służby wojskowej. W takim przypadku nie określa się prognozy dalszej i perspektywicznej.