§ 3. - Opiniowanie żołnierzy służby przygotowawczej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2015.417

Akt utracił moc
Wersja od: 25 marca 2015 r.
§  3. 
1. 
Opinia służbowa powinna być rzetelna, obiektywna i sprawiedliwa.
2. 
Treść opinii służbowej może być udostępniona wyłącznie żołnierzowi służby przygotowawczej, którego dotyczy, jego przełożonym i wojskowemu komendantowi uzupełnień, a także:
1)
wojskowej komisji lekarskiej;
2)
wojskowej pracowni psychologicznej;
3)
organom, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1-3.
3. 
Zapoznanie żołnierza służby przygotowawczej z treścią opinii służbowej następuje nie później niż w terminie 7 dni od dnia jej sporządzenia.
4. 
Zapoznanie żołnierza służby przygotowawczej z treścią opinii służbowej, przebywającego na leczeniu w zakładzie opieki zdrowotnej lub tymczasowo aresztowanego, następuje za pośrednictwem kierownika tego zakładu lub aresztu.
5. 
W przypadku żołnierza zwolnionego ze służby przygotowawczej przed terminem lub wystąpienia przeszkody uniemożliwiającej zapoznanie żołnierza z opinią służbową przed jego zwolnieniem ze służby przygotowawczej, komendant szkoły wojskowej (ośrodka szkolenia) wzywa żołnierza w trybie art. 52 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej w celu zapoznania go z opinią służbową lub przesyła opinię właściwemu wojskowemu komendantowi uzupełnień, który zapoznaje z nią żołnierza, w zależności od tego, co jest bardziej dogodne dla żołnierza, mając na względzie odległość od jego miejsca zamieszkania. Zapoznanie z treścią opinii służbowej powinno nastąpić nie później niż w terminie 14 dni od daty doręczenia żołnierzowi wezwania do zapoznania się z opinią służbową.