§ 4. - Określenie zasad przeprowadzania wzajemnych zakładów na wyścigach konnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1951.53.373

Akt utracił moc
Wersja od: 20 kwietnia 1973 r.
§  4.
1.
Stawki można przyjmować w następujących odrębnych rodzajach wzajemnych zakładów:
1)
na konia, który uzyska pierwsze miejsce w gonitwie (zakład zwyczajny),
2)
na konia, który uzyska w gonitwie pierwsze lub drugie miejsce, jeżeli w gonitwie mają wziąć udział co najmniej cztery konie, albo pierwsze, drugie lub trzecie miejsce, jeżeli w gonitwie ma wziąć udział co najmniej siedem koni (zakład francuski),
3)
na dwa konie, które uzyskają w gonitwie pierwsze i drugie miejsce, jeżeli w gonitwie ma wziąć udział trzy lub więcej koni (zakład porządkowy),
4)
na dwie lub trzy gonitwy, lecz nie więcej, niż na jednego konia w gonitwie (zakład łączny).
2.
Przedsiębiorstwo określa w programie oficjalnym wyścigów gonitwy, w których mogą być przyjmowane zakłady łączne.
3.
Przy wzajemnych zakładach za konie mające wziąć udział w gonitwie uważa się nie wyłączone ze wzajemnych zakładów konie, wykazane w programie dziennym wyścigów po terminie ustalonym dla wycofania koni.
4.
Kolejność miejsc, uzyskanych w gonitwie przez poszczególne konie, określa się dla zakładów wzajemnych według kolejności, w jakiej minęły celownik konie, przy uwzględnieniu tylko koni nie wyłączonych z tych zakładów.
5.
Uważa się, że pierwsze miejsce uzyskał koń, który w gonitwie minął prawidłowo celownik, nie będąc wyprzedzony przez inne konie.
6.
Kolejność miejsc, które zajęły dalsze konie, wyraża się liczbą następną po liczbie, oznaczającej ilość koni, które wyprzedziły te konie.