§ 8. - Określenie zasad i sposobu uiszczania kosztów związanych z wykonaniem postanowienia prokuratora lub sądu o zabezpieczeniu kar i roszczeń odszkodowawczych oraz kosztów związanych z wykonaniem przepadku majątku.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1961.24.119

Akt utracił moc
Wersja od: 15 maja 1961 r.
§  8.
1.
Po wykonaniu w drodze egzekucji administracyjnej postanowienia o zabezpieczeniu grożącej kary grzywny lub po stwierdzeniu w toku tej egzekucji niemożności wykonania postanowienia sumy wyłożone z kredytów budżetowych prezydium powiatowej (miejskiej, dzielnicowej) rady narodowej na pokrycie wydatków oraz należną opłatę komorniczą (§ 2 ust. 1 i 3) pokrywa tymczasowo z kredytów budżetowych sąd powiatowy, w którego okręgu działa skarbowy urząd komorniczy, który wykonywał postanowienie.
2.
Po wykonaniu w drodze egzekucji sądowej postanowienia o zabezpieczeniu grożącej kary przepadku majątku lub po stwierdzeniu w toku tej egzekucji niemożności wykonania postanowienia sumy wyłożone przez sąd na pokrycie wydatków zwraca sądowi organ finansowy prezydium powiatowej (miejskiej, dzielnicowej) rady narodowej, na której terenie działa komornik. Zwrotu dokonuje się z kredytów budżetowych tego prezydium.
3.
Przewidziane w ustępach poprzedzających rozliczenie z tytułu sum wyłożonych na pokrycie wydatków nie następuje, jeżeli zabezpieczenie grożącej kary grzywny i przepadku majątku było dokonywane jednocześnie i na tych samych przedmiotach majątkowych.
4.
Rozliczenie pomiędzy sądem a organem finansowym prezydium powiatowej (miejskiej, dzielnicowej) rady narodowej następuje w formie przelewu na podstawie miesięcznego zestawienia wydatków lub opłat, sporządzonego przez zainteresowany organ.