§ 23. - Określenie wzorów umundurowania, oznak służby, dystynkcji, znaków identyfikacyjnych i wyposażenia specjalnego funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz zasad i sposobów noszenia umundurowania i orderów, odznaczeń, medali, odznak oraz znaków identyfikacyjnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1997.84.537

Akt utracił moc
Wersja od: 26 lipca 1997 r.
§  23.
1.
Funkcjonariusze noszą dystynkcje koloru srebrnego na czapce służbowej i furażerce oraz na naramiennikach płaszcza, kurtki zimowej i letniej, kurtki polowej z ocieplaczem, ocieplacza, kurtki mundurowej, kurtki wchodzącej w skład munduru polowego, wiatrówki, swetra, koszuli letniej i służbowej.
2.
Dystynkcje noszone na płaszczu zimowym, kurtce mundurowej, wiatrówce, koszuli letniej i służbowej wykonane są bezpośrednio na naramiennikach. Dystynkcje noszone na płaszczu letnim, kurtce zimowej, letniej i swetrze wykonane są na wsuwkach zakładanych na naramienniki.
3.
Starsi szeregowi i podoficerowie Służby Więziennej na czapce służbowej i furażerce noszą dystynkcje haftowane bajorkiem. Na naramiennikach składników umundurowania dystynkcje wykonane są z taśmy dystynkcyjnej białej z oblamowaniem granatowym.
4.
Chorążowie Służby Więziennej noszą dystynkcje na czapce służbowej i furażerce haftowane bajorkiem, a na naramiennikach składników umundurowania haftowane bajorkiem oraz wykonane z taśmy dystynkcyjnej koloru matowosrebrnego.
5.
Dystynkcje oficerów Służby Więziennej są haftowane bajorkiem.
6.
Dystynkcje noszone na składnikach wyposażenia specjalnego wykonane są haftem maszynowym na wsuwkach zakładanych na naramienniki.
7.
Wzory dystynkcji określa załącznik nr 4 do rozporządzenia.