§ 4. - Określenie właściwości miejscowej i rzeczowej delegatur Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2002.18.172

Akt utracił moc
Wersja od: 6 lutego 2003 r.
§  4. 
1. 
W sprawach dotyczących koncentracji delegatury są właściwe, jeżeli łączny obrót przedsiębiorców uczestniczących w koncentracji w roku obrotowym poprzedzającym rok zgłoszenia zamiaru koncentracji nie przekracza 500 mln euro, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. 
W sprawach dotyczących koncentracji przedsiębiorców wykonujących usługi komunalne, w szczególności wodociągowo-kanalizacyjne, ciepłownicze i transportowe oraz usługi turystyczne, handlowe i telewizji kablowej, delegatury są również właściwe, jeżeli łączny obrót przedsiębiorców uczestniczących w koncentracji przekracza 500 mln euro.
3. 
Właściwość delegatury w sprawach dotyczących koncentracji ustala się ze względu na siedzibę przedsiębiorcy:
1)
powstającego w wyniku połączenia innych przedsiębiorców - w przypadku, o którym mowa w art. 12 ust. 2 pkt 1 ustawy,
2)
nad którym (nad którego całością lub częścią) będzie przejmowana kontrola - w przypadku, o którym mowa w art. 12 ust. 2 pkt 2 ustawy,
3)
wspólnie tworzonego przez innych przedsiębiorców - w przypadku, o którym mowa w art. 12 ust. 2 pkt 3 ustawy,
4)
którego akcje lub udziały mają zostać objęte lub nabyte - w przypadku, o którym mowa w art. 12 ust. 3 pkt 1 ustawy,
5)
w którego organie ma objąć funkcję osoba pełniąca ją już w organie innego przedsiębiorcy - w przypadku, o którym mowa w art. 12 ust. 3 pkt 2 ustawy,
6)
z którego akcji lub udziałów ma być rozpoczęte wykonywanie praw - w przypadku, o którym mowa w art. 12 ust. 3 pkt 3 ustawy.
4. 
Jeżeli w koncentracji uczestniczy przedsiębiorca, którego siedziba znajduje się za granicą, właściwa jest delegatura ze względu na siedzibę uczestniczącego w koncentracji przedsiębiorcy krajowego. W razie powstania wątpliwości co do właściwości delegatury, delegaturę właściwą wskazuje Prezes Urzędu.