§ 7. - Określenie terminu ważności prospektu emisyjnego, terminu, w którym po opublikowaniu prospektu i jego skrótu może rozpocząć się sprzedaż lub subskrypcja papierów wartościowych, wymaganej liczby prospektów oraz miejsca, terminów i sposobów udostępniania do publicznej wiadomości prospektu oraz jego skrótu.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2001.139.1570

Akt utracił moc
Wersja od: 31 marca 2002 r.
§  7.
1.
W przypadku gdy wprowadzanie papierów wartościowych do publicznego obrotu nie jest połączone z przeprowadzeniem subskrypcji lub sprzedaży, termin ważności prospektu upływa z dniem ich pierwszego notowania na rynku regulowanym, a w przypadku papierów wartościowych niewprowadzanych do obrotu na rynku regulowanym w terminie 12 miesięcy od dnia opublikowania prospektu, termin ważności prospektu upływa w dniu publikacji prospektu oraz jego skrótu.
2.
W przypadku łączenia lub podziału spółek termin ważności prospektu upływa z dniem pierwszego notowania na rynku regulowanym akcji wprowadzanych do publicznego obrotu na podstawie tego prospektu, a w przypadku emitowania wyłącznie akcji niewprowadzanych do obrotu na rynku regulowanym w terminie 12 miesięcy od dnia opublikowania prospektu - w dniu wpisu do rejestru spółki nowo zawiązanej lub rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego spółki przejmującej.
3. 5
W przypadku emisji obligacji zamiennych na akcje, gdy obligacje te są wprowadzane do publicznego obrotu, termin ważności prospektu upływa w dniu dokonania przydziału obligacji zamiennych, nie później niż w terminach określonych w § 2, z wyjątkiem części dotyczącej zasad przeprowadzenia zamiany obligacji na akcje, której ważność upływa w ostatnim dniu terminu do dokonania zamiany albo w dniu, w którym ostatnia obligacja zostanie zamieniona na akcje albo wykupiona, jeśli dzień ten przypada wcześniej.
3a. 6
W przypadku emisji akcji wydawanych w zamian za obligacje, gdy obligacje te nie są wprowadzane do publicznego obrotu, termin ważności prospektu upływa w dniu publikacji prospektu, nie później niż w terminach określonych w § 2, z wyjątkiem części dotyczącej zasad przeprowadzenia zamiany obligacji na akcje, której ważność upływa w ostatnim dniu terminu do dokonania zamiany albo w dniu, w którym ostatnia obligacja zostanie zamieniona na akcje albo wykupiona, jeżeli dzień ten przypada wcześniej.
4. 7
W przypadku emisji akcji w trybie określonym w art. 448 Kodeksu spółek handlowych, termin ważności prospektu w części dotyczącej subskrypcji upływa w dniu wydania wszystkich emitowanych akcji albo w ostatnim z terminów określonych zgodnie z art. 449 § 1 pkt 3 Kodeksu spółek handlowych, jeżeli termin ten przypada wcześniej.
5.
W przypadku wprowadzania do publicznego obrotu papierów wartościowych objętych programem motywacyjnym, w rozumieniu § 2 ust. 1 pkt 58 rozporządzenia o prospekcie, gdy papiery wartościowe są oferowane osobom uprawnionym w celu realizacji uprawnienia (opcji) ich zakupu w wykonaniu umowy subemisji usługowej, termin ważności prospektu, w części dotyczącej zasad nabywania papierów wartościowych przez osoby uprawnione, upływa w dniu wyznaczonym w prospekcie jako ostatni dzień realizacji uprawnienia (opcji) nabycia papierów wartościowych albo w dniu, w którym wszystkie uprawnienia (opcje) zostaną zrealizowane, jeżeli dzień ten przypada wcześniej.
6.
W przypadku gdy wprowadzanie do publicznego obrotu obligacji odbywa się w ramach powtarzających się emisji obligacji, których podstawowe zasady i warunki zostały uprzednio określone przez emitenta i przedstawione w prospekcie, zwanych dalej "programem obligacji", termin ważności prospektu pierwszej emisji w ramach programu obligacji upływa w terminach określonych w § 6, z wyjątkiem części dotyczącej opisu programu obligacji, której ważność upływa w tych terminach w odniesieniu do prospektu ostatniej emisji obligacji w programie obligacji. Prospekty kolejnych emisji obligacji w ramach danego programu obligacji udostępnia się, z zastrzeżeniem § 17 ust. 2, nie później niż przed rozpoczęciem subskrypcji każdej nowej emisji obligacji w programie, w formie i trybie raportu bieżącego, zgodnie z art. 81 ust. 1 pkt 3 ustawy.
7.
Przepis ust. 6 ma zastosowanie do prospektów udostępnianych do publicznej wiadomości nie później niż w terminie 5 lat od dnia dopuszczenia przez Komisję obligacji emitowanych w ramach programu obligacji albo od dnia złożenia zawiadomienia o emisji, o którym mowa w art. 63 ust. 1 ustawy.
8.
W przypadku gdy wprowadzanie do publicznego obrotu listów zastawnych odbywa się w ramach powtarzających się emisji listów zastawnych, których podstawowe zasady i warunki zostały uprzednio określone przez emitenta i przedstawione w prospekcie, zwanych dalej "programem listów zastawnych", termin ważności prospektu pierwszej emisji w ramach programu listów zastawnych upływa w terminach określonych w § 6, z wyjątkiem części dotyczącej opisu programu listów zastawnych, której ważność upływa w tych terminach w odniesieniu do prospektu ostatniej emisji listów zastawnych w programie listów zastawnych. Prospekty kolejnych emisji listów zastawnych w ramach danego programu listów zastawnych udostępnia się, z zastrzeżeniem § 17 ust. 2, nie później niż przed rozpoczęciem subskrypcji każdej nowej emisji listów zastawnych w programie, w formie i trybie raportu bieżącego, zgodnie z art. 81 ust. 1 pkt 3 ustawy.
9.
Przepis ust. 8 ma zastosowanie do prospektów udostępnianych do publicznej wiadomości nie później niż w terminie 5 lat od dnia dopuszczenia przez Komisję listów zastawnych emitowanych w ramach programu listów zastawnych albo od dnia złożenia zawiadomienia o emisji, o którym mowa w art. 63 ust. 1 ustawy.
10.
W przypadku gdy emitentem papierów wartościowych jest gmina, powiat, województwo, związek tych jednostek lub miasto stołeczne Warszawa, zwane dalej "jednostkami samorządu terytorialnego", termin ważności prospektu nie może być dłuższy niż 16 miesięcy, a w przypadku wprowadzania papierów wartościowych wyłącznie do publicznego obrotu na regulowanym rynku nieurzędowym - nie dłuższy niż 18 miesięcy od dnia bilansowego, na który zostało sporządzone sprawozdanie finansowe zamieszczone w prospekcie emisyjnym dołączonym do wniosku, na podstawie którego Komisja wydała zgodę na wprowadzenie papierów wartościowych do publicznego obrotu, albo zawiadomienia o emisji, o którym mowa w art. 63 ust. 1 ustawy.
11.
W przypadku wprowadzania do publicznego obrotu kwitów depozytowych termin ważności prospektu upływa w terminach określonych w § 6, a w części dotyczącej oferowania kwitów depozytowych - w dniu zakończenia pierwszej oferty publicznej lub obrotu pierwotnego.
12. 8
W przypadku gdy prospekt emisyjny nie został udostępniony do publicznej wiadomości, a emitent nie uzupełnił, w trybie art. 79 ust. 2 ustawy, prospektu emisyjnego zgodnie z przepisami rozporządzenia o prospekcie emisyjnym o raport okresowy w terminie wynikającym z przepisów rozporządzenia o raportach bieżących i okresowych albo w terminie wynikającym z regulaminu określającego obowiązki informacyjne na rynku nieurzędowym, termin ważności tego prospektu upływa w dniu następującym po dniu wskazanym w rozporządzeniu o raportach bieżących i okresowych lub regulaminie określającym obowiązki informacyjne na rynku nieurzędowym, jako ostateczny termin przekazania raportu okresowego, wynikający z wymogów tego rozporządzenia albo regulaminu.
13. 9
W przypadku gdy wprowadzenie papierów wartościowych do publicznego obrotu jest połączone z różnego rodzaju ofertami, termin ważności prospektu upływa w najpóźniejszym terminie dla tych ofert, z zachowaniem przepisu ust. 2-9 i 11.
5 § 7 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia z dnia 19 marca 2002 r. (Dz.U.02.31.279) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 31 marca 2002 r.
6 § 7 ust. 3a dodany przez § 1 pkt 3 lit. b) rozporządzenia z dnia 19 marca 2002 r. (Dz.U.02.31.279) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 31 marca 2002 r.
7 § 7 ust. 4 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. c) rozporządzenia z dnia 19 marca 2002 r. (Dz.U.02.31.279) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 31 marca 2002 r.
8 § 7 ust. 12 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. d) rozporządzenia z dnia 19 marca 2002 r. (Dz.U.02.31.279) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 31 marca 2002 r.
9 § 7 ust. 13 dodany przez § 1 pkt 3 lit. e) rozporządzenia z dnia 19 marca 2002 r. (Dz.U.02.31.279) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 31 marca 2002 r.