§ 8. - Określenie szczegółowego trybu sprzedaży nieruchomości i ich części składowych, warunków rozkładania ceny sprzedaży na raty, stawki szacunkowej gruntów oraz trybu przeprowadzania przetargów na dzierżawę.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1994.51.207

Akt utracił moc
Wersja od: 19 kwietnia 1994 r.
§  8.
1.
Przetarg pisemnych ofert składa się z części jawnej i niejawnej; przetarg przeprowadza się, choćby wpłynęła tylko jedna oferta.
2.
Rozpoczynając przetarg komisja:
1)
ustala liczbę złożonych ofert,
2)
otwiera koperty z ofertami, złożone w terminie i miejscu wskazanym w ogłoszeniu przetargu, i informuje o osobach oferentów,
3)
sprawdza, czy oferty zawierają oświadczenia o zapoznaniu się z treścią ogłoszenia przetargu,
4)
sprawdza, czy wadia zostały wpłacone we właściwym terminie i miejscu.
3.
Oferent, który nie dołączył do oferty oświadczenia o zapoznaniu się z treścią ogłoszenia przetargu, może w części jawnej przetargu złożyć takie oświadczenie do protokołu.
4.
W razie zaistnienia okoliczności, o których mowa w § 6 ust. 2-4, komisja wstrzymuje przetarg. Organizator przetargu zawiadamia na piśmie oferentów o terminie i miejscu wznowienia przetargu.
5.
Jeżeli nie zachodzą okoliczności uzasadniające wstrzymanie przetargu, komisja dokonuje w części niejawnej analizy ofert tych oferentów, którzy we właściwym terminie i miejscu złożyli oferty i wpłacili wadium oraz złożyli oświadczenie o zapoznaniu się z treścią ogłoszenia przetargu.
6.
Komisja może wezwać oferenta na część niejawną przetargu w celu złożenia dodatkowych wyjaśnień do protokołu. Wyjaśnienia nie mogą prowadzić do zmiany oferowanej ceny sprzedaży i wysokości czynszu, zasad wykupu przynależności, wysokości proponowanych nakładów inwestycyjnych oraz deklarowanego poziomu zatrudnienia pracowników.
7.
W razie stwierdzenia równorzędności ofert, komisja przeprowadza dodatkowy przetarg ofert między oferentami, którzy złożyli równorzędne oferty, chyba że jednemu z nich przysługuje ustawowe pierwszeństwo.
8.
Jeżeli żadna z ofert nie odpowiada warunkom przyjęcia, komisja może przeprowadzić dodatkowy przetarg ofert między wszystkimi oferentami.
9.
Dodatkowy przetarg ofert polega na złożeniu komisji przez oferentów nowych albo uzupełniających ofert na piśmie w zakresie wskazanym przez komisję. Do dodatkowego przetargu ofert stosuje się przepisy ust. 5 i 6.
10.
Po analizie ofert komisja formułuje, większością głosów, wniosek w sprawie wyboru oferty albo odrzuca wszystkie oferty. W razie równości głosów, rozstrzygający jest głos przewodniczącego komisji.
11.
Z przetargu pisemnych ofert komisja sporządza protokół, który powinien zawierać również uzasadnienie odrzucenia wszystkich ofert albo wniosku w sprawie wyboru oferty. Wniosek w sprawie wyboru oferty powinien określać wszystkie istotne warunki przyszłej umowy. Protokół podpisują wszyscy członkowie komisji. Członek, który nie zgadza się z wnioskiem komisji, może zamieścić w protokole swoje zastrzeżenia. Data podpisania protokołu jest datą zakończenia przetargu.