Określenie rodzajów stanowisk, na których zatrudnia się funkcjonariuszy Inspekcji Celnej, oraz wysokości i trybu przyznawania miesięcznego dodatku inspekcyjnego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1998.65.419

Akt utracił moc
Wersja od: 29 maja 1998 r.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 19 maja 1998 r.
w sprawie określenia rodzajów stanowisk, na których zatrudnia się funkcjonariuszy Inspekcji Celnej, oraz wysokości i trybu przyznawania miesięcznego dodatku inspekcyjnego.

Na podstawie art. 30 ust. 4 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. o Inspekcji Celnej (Dz. U. Nr 71, poz. 449) zarządza się, co następuje:
1.
Funkcjonariuszy Inspekcji Celnej, zwanych dalej "funkcjonariuszami", zatrudnia się na stanowiskach, na których są wykonywane czynności, o których mowa w art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. o Inspekcji Celnej (Dz. U. Nr 71, poz. 449), zwanej dalej "ustawą".
2.
Funkcjonariuszy zatrudnia się także na stanowiskach kierowniczych, do których zakresu obowiązków należy nadzorowanie wykonywania czynności, o których mowa w art. 2 ust. 2 ustawy.
3.
Pracownicy Inspekcji Celnej, wykonujący czynności określone w ust. 1 i 2, są zatrudniani na stanowiskach określonych w przepisach w sprawie zasad wynagradzania pracowników urzędów administracji rządowej, a równocześnie są powoływani na następujące stanowiska funkcjonariuszy:
1)
młodszego inspektora Inspekcji Celnej,
2)
inspektora Inspekcji Celnej,
3)
starszego inspektora Inspekcji Celnej,
4)
eksperta Inspekcji Celnej.
Miesięczny dodatek inspekcyjny, zwany dalej "dodatkiem", przyznaje się:
1)
młodszemu inspektorowi Inspekcji Celnej - w wysokości do 30% wynagrodzenia miesięcznego,
2)
inspektorowi Inspekcji Celnej - w wysokości do 35% wynagrodzenia miesięcznego,
3)
starszemu inspektorowi Inspekcji Celnej - w wysokości do 40% wynagrodzenia miesięcznego,
4)
ekspertowi Inspekcji Celnej - w wysokości do 50% wynagrodzenia miesięcznego.
Generalny Inspektor Celny powołuje funkcjonariuszy na stanowiska, o których mowa w § 1 ust. 3, oraz ustala indywidualne stawki dodatku w zależności od poziomu kwalifikacji zawodowych i szczegółowego zakresu obowiązków przewidzianych na danym stanowisku, a także z uwzględnieniem umiejętności funkcjonariuszy, które są szczególnie przydatne przy wykonywaniu zadań Inspekcji Celnej.
1.
Dodatek przyznaje się od dnia powołania na stanowisko funkcjonariusza określone w § 1 ust. 3.
2.
Wypłata dodatku następuje w terminie wypłaty wynagrodzenia.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.