§ 32. - Odprawa celna środków przewozowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1935.60.387

Akt utracił moc
Wersja od: 11 lipca 1950 r.
§  32.
1)
Odcinki wjazdowe (volets d'entrée) służą "do kontroli wjazdu do polskiego obszaru celnego samochodu lub motocyklu, odcinki wyjazdowe (volets de sortie) służą do kontroli wyjazdu zagranicę.
2)
Przy wjazdowej odprawie wejściowy urząd celny po zbadaniu ważności książeczki, sprawdza, czy wprowadzony samochód lub motocykl odpowiada danym, zawartym w okładce książeczki z przepustkami granicznemi i w odcinku, który ma być wypełniony, poczem wypełnia odcinek wjazdowy, oznaczając we właściwych wierszach: termin ważności przepustki, wjazd do polskiego obszaru celnego, datę wjazdu, nazwę urzędu celnego wejściowego i pozycję rejestru. W odcinku wyjazdowym urząd celny wejściowy oznacza we właściwych wierszach: termin ważności przepustki, nazwę urzędu celnego wejściowego i pozycję rejestru. W górnej części grzbietu przeznaczonej dla adnotacyj wjazdowych urząd celny wejściowy wypisuje wyrazy "obszar celny Rzeczypospolitej Polskiej" i oznacza datę wjazdu oraz nazwę urzędu celnego wejściowego. Pozatem na odcinku wjazdowym i na górnej części grzbietu powinna być wyciśnięta pieczęć urzędu celnego i umieszczony podpis urzędnika celnego.

W razie stwierdzenia niezgodności przywiezionych części zapasowych z zapisem w książeczce urząd celny zanotuje na zatrzymanym odcinku wjazdowym i następnym wyjazdowym faktyczną ilość i rodzaj przywiezionych części zapasowych.

3)
Odcinek wjazdowy urząd celny wejściowy zatrzymuje jako załącznik do rejestru celem kontroli wyjazdu samochodu lub motocyklu zagranicę we właściwym terminie.
4)
Przy wyjeździe samochodu lub motocyklu zagranicę urząd celny wyjściowy po sprawdzeniu danych zawartych na okładce książeczki i odcinku przepustki wypełnia odcinek wyjazdowy, oznaczając we właściwych wierszach: wyjazd z polskiego obszaru celnego, datę wyjazdu, nazwę urzędu celnego wyjściowego i pozycję rejestru. W dolnej części grzbietu przeznaczonej dla adnotacyj wyjazdowych urząd celny wyjściowy wypisuje wyrazy: "obszar celny Rzeczypospolitej Polskiej" i oznacza datę wyjazdu oraz nazwę urzędu celnego wyjściowego. Pozatem na odcinku wyjazdowym i na dolnej części grzbietu powinna być wyciśnięta pieczęć urzędu celnego i umieszczony podpis urzędnika celnego. Wypełniony odcinek wyjazdowy urząd celny wyjściowy zatrzymuje i niezwłocznie odsyła urzędowi celnemu wejściowemu wskazanemu na tym odcinku, książeczkę zaś zwraca stronie.
5)
W ten sposób postępuje się w terminie ważności książeczki przy każdorazowym przyjeździe i wyjeździe samochodu lub motocyklu, aż do wyczerpania przepustek. W rubryce 4 rejestru (§ 29 ust. 1) należy przy wjeździe i wyjeździe notować oprócz numeru książeczki także numer przepustki, na której podstawie nastąpił wjazd lub wyjazd.
6)
W razie ustalenia przy wywozie braku jakichkolwiek przedmiotów wymienionych w odcinku wjazdowym, należy sporządzić protokół z oznaczeniem rodzaju przedmiotu i jego wagi i odnotować brak przedmiotów na dolnej (wyjazdowej) części grzbietu przepustki. Protokół dołączyć należy do odcinka wyjazdowego przepustki i przesłać niezwłocznie do urzędu celnego wejściowego.