§ 31. - Odprawa celna środków przewozowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1935.60.387

Akt utracił moc
Wersja od: 11 lipca 1950 r.
§  31.
1)
Książeczka z przepustkami granicznemi (carnet de passages en douanes) składa się z okładki oraz poszczególnych przepustek granicznych, drukowanych w języku francuskim.
2)
Pierwsza stronica okładki książeczki zawiera numer, daty dotyczące ważności książeczki, firmę wystawiającego klubu automobilowego oraz nazwisko i adres członka, któremu książeczka została wydana. Pozatem na stronicy pierwszej umieszczony jest spis krajów, w których książeczka może być używana oraz spis klubów, które przejęły gwarancję za zobowiązania wynikające z używania książeczki w poszczególnych krajach.
3)
Druga (wewnętrzna) strona okładki zawiera dane dotyczące samochodu lub motocyklu (markę, numer, ilość cylindrów, kolor, wagę i t. p.), datę wystawienia książeczki, podpis prezesa specjalnej komisji celnej międzynarodowego związku klubów automobilowych względnie turystycznych, podpis prezesa względnie zastępcy klubu, który książeczkę wydał oraz podpis osoby, której książeczka została wydana.
4)
Poszczególne przepustki graniczne znajdujące się wewnątrz książeczki zaopatrzone są kolejnemi numerami i składają się z odcinka wjazdowego (yolet d'entrée), odcinka wyjazdowego (volet de sortie) oraz grzbietu. Każda przepustka powinna zawierać opis samochodu lub motocyklu stosownie do napisów w poszczególnych wierszach.
5)
Dla oznaczenia nieważności książeczki na jedno lub więcej państw wyszczególnionych na pierwszej stronicy okładki tego dokumentu, będą kluby wydające książeczki umieszczać na wszystkich odcinkach wjazdowych (volets d'entree) oraz na okładce książeczki odcisk pieczątki, wyobrażający czerwony krążek o średnicy 40 mm z poprzecznym białym paskiem szerokości 10 mm, przyczem będzie w nim wpisana nazwa kraju, na który książeczka nie jest ważna. Książeczki nieważne na polskim obszarze celnym będą posiadały pieczątki z napisem "Polska".