§ 17. - Odprawa celna środków przewozowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1935.60.387

Akt utracił moc
Wersja od: 11 lipca 1950 r.
§  17.
1)
Celem ułatwienia turystom, przybywającym na czasowy pobyt do polskiego obszaru celnego, posługiwania się w czasie podróży kołowcami lub łodzią (łodzią motorową, kajakiem i t. p.), mogą być dla odprawy celnej tych środków przewozowych używane tryptyki identyczne pod względem formy jak dla samochodów.
2)
Wymieniony w ust. 1 tryptyk dla kołowca i łodzi jest ważny w ciągu trzech miesięcy od daty wystawienia i daje posiadaczowi tryptyku prawo czasowego wprowadzenia do polskiego obszaru celnego kołowca lub łodzi, opisanych w tryptyku, z częściami zapasowemi i odpowiednią ilością materjałów pędnych, bez osobnego zabezpieczenia celnego (kaucji) oraz bez pozwolenia na przywóz, z obowiązkiem wywozu zpowrotem zagranicę przez dowolny urząd celny w terminie ważności tryptyku.
3)
Tryptyki mogą być wydawane również na kołowce ze zmontowanemi motorami, przyczem waga motoru powinna być w tryptyku oznaczona.
4)
W związku z odprawą celną kołowców i łodzi według niniejszego paragrafu mają analogiczne zastosowanie postanowienia §§ 1, 3, 11 ust. 2 i 4, 12 i 14 ust. 2 - 4 oraz § 15 niniejszego rozporządzenia, z wyjątkiem postanowień dotyczących opłat za opóźnienie wyjazdu.
5)
Za wszelkie należności celne i inne, jakie przypadłyby Skarbowi Państwa od środków przewozowych wymienionych w ust. 1, wprowadzonych na podstawie tryptyków, odpowiada krajowy klub turystyczny, upoważniony przez Ministerstwo Skarbu do wydawania tryptyków. Nazwę i siedzibę tego klubu ogłasza się w Monitorze Polskim.