§ 6. - Oddelegowanie funkcjonariusza do pełnienia zadań służbowych poza Biuro Ochrony Rządu w urzędach obsługujących organy administracji rządowej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2002.137.1159

Akt utracił moc
Wersja od: 29 sierpnia 2002 r.
§  6. 
1. 
W razie uwzględnienia wniosku, o którym mowa w § 3 ust. 1, Szef Biura Ochrony Rządu:
1)
zalicza - do celów związanych z pełnieniem służby w Biurze Ochrony Rządu oraz obliczania uposażenia i innych należności pieniężnych funkcjonariuszy - stanowisko służbowe, określone we wniosku, do odpowiedniej grupy uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy oraz ustala etatowy stopień, do którego zaszeregowuje to stanowisko, stosownie do zaszeregowania stanowisk służbowych do grup uposażenia zasadniczego;
2)
przedstawia kierownikowi urzędu imienną propozycję obsady stanowiska służbowego określonego we wniosku, po uprzednim uzyskaniu od tego funkcjonariusza oświadczenia, o którym mowa w § 4.
2. 
Imienną propozycję obsady stanowiska służbowego określonego we wniosku, o którym mowa w § 3 ust. 1, może przedstawić Szefowi Biura Ochrony Rządu również kierownik urzędu. Przepis ust. 1 pkt 2 stosuje się odpowiednio.
3. 
W razie uzgodnienia obsady stanowiska służbowego z kierownikiem urzędu, Szef Biura Ochrony Rządu na podstawie rozkazu personalnego zwalnia wytypowanego funkcjonariusza z zajmowanego stanowiska i oddelegowuje go do urzędu w celu wyznaczenia na uzgodnione stanowisko służbowe.