Art. 27. - Ochrona przed przywozem na polski obszar celny towarów subsydiowanych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2002.125.1063

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 2004 r.
Art.  27. 
1. 
Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych w toku postępowania antysubsydyjnego minister właściwy do spraw gospodarki dokona, nie wcześniej niż 2 miesiące i nie później niż 6 miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, w drodze postanowienia, wstępnych ustaleń co do występowania subsydium, szkody oraz związku przyczynowego pomiędzy nimi.
2. 
Postanowienie, o którym mowa w ust. 1, zawiera wstępne ustalenia dotyczące stanu faktycznego oraz prawnego, istotne dla prowadzonego postępowania antysubsydyjnego, a w szczególności określa:
1)
towar objęty postępowaniem antysubsydyjnym, w sposób wystarczający dla potrzeb tego postępowania przed organami celnymi, w tym nazwę towaru i kod taryfy celnej,
2)
kraj pochodzenia lub kraj eksportu towaru objętego postępowaniem antysubsydyjnym,
3)
nazwy ustalonych producentów oraz eksporterów towaru objętego postępowaniem antysubsydyjnym,
4)
kwotę subsydium, o ile jego istnienie ustalono,
5)
w przypadku odmowy ustalenia indywidualnych kwot subsydium w sytuacji, o której mowa w art. 25 ust. 5 - przyczyny odmowy,
6)
okoliczności, na których oparto ustalenia co do występowania szkody spowodowanej przywozem towarów subsydiowanych oraz innych okoliczności, które wzięto pod uwagę w toku postępowania antysubsydyjnego,
7)
przewidywaną wysokość tymczasowego cła wyrównawczego, jeśli jego ustanowienie jest konieczne, oraz przesłanki uzasadniające jego ustanowienie.
3. 
Przed wydaniem postanowienia o dokonaniu wstępnych ustaleń minister właściwy do spraw gospodarki zasięga opinii ministra właściwego ze względu na rodzaj towaru objętego postępowaniem antysubsydyjnym.
4. 
Postanowienie o dokonaniu wstępnych ustaleń doręcza się stronom biorącym udział w postępowaniu.
5. 
Stronom, które zgłosiły swój udział w postępowaniu antysubsydyjnym, przysługuje prawo do wniesienia zastrzeżeń co do wstępnych ustaleń w terminie 15 dni od dnia doręczenia postanowienia. Zastrzeżenia powinny zawierać uzasadnienie wraz z danymi i informacjami na ich poparcie.