Rozdział 2 - Ustalanie wysokości obowiązkowych dostaw mleka przez członków spółdzielni produkcyjnych. - Obowiązkowe dostawy mleka przez spółdzielnie produkcyjne i ich członków oraz przez gospodarstwa rolne, należące do instytucji państwowych, spółdzielczych i społecznych i nie włączone do państwowych gospodarstw rolnych, podległych Ministrowi Państwowych Gospodarstw Rolnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1953.50.251

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1956 r.

Rozdział  2.

Ustalanie wysokości obowiązkowych dostaw mleka przez członków spółdzielni produkcyjnych.

§  6.
1.
Wysokość obowiązkowej dostawy mleka z działek przyzagrodowych członków spółdzielni produkcyjnych ustala się, mnożąc ilość posiadanych na działce krów przez normę, wynoszącą 100 litrów od pierwszej krowy, 200 litrów od drugiej i po 400 litrów od następnych krów.
2.
Przepisu ust. 1 nie stosuje się do członków spółdzielni produkcyjnych, o których mowa w § 8 rozporządzenia.
§  7.
W rolniczych zrzeszeniach spółdzielczych norma dostaw z działek przyzagrodowych członków wynosi 100 litrów od pierwszej krowy, 200 litrów od drugiej i po 300 litrów od następnych krów.
§  8.
1.
W spółdzielniach produkcyjnych, które nie rozpoczęły jeszcze zespołowej gospodarki rolnej, obowiązek dostaw mleka ciąży na członkach spółdzielni.
2.
W spółdzielni, która w roku założenia nie prowadzi zespołowej gospodarki rolnej, ale w której dokonano zespołowych siewów jesiennych, wysokość obowiązkowych dostaw mleka przez poszczególnych członków spółdzielni ustala się, mnożąc ilość hektarów użytków rolnych, wniesionych przez każdego członka do spółdzielni, przez normę, wynoszącą 80% normy obowiązującej w powiecie dla gospodarstw indywidualnych.
3.
W spółdzielni, która w roku założenia nie prowadzi zespołowej gospodarki rolnej i w której nie dokonano zespołowych siewów jesiennych, wysokość obowiązkowych dostaw mleka przez poszczególnych członków spółdzielni ustala się, stosując normę obowiązującą w powiecie dla gospodarstw indywidualnych.
4.
Normę, określoną w ust. 3, stosuje się do członków spółdzielni, która w roku następnym po jej założeniu nie prowadzi zespołowej gospodarki rolnej.
5.
Obowiązek dostaw, o którym mowa w ust. 2, 3 i 4, nie dotyczy członków, którzy wnieśli do spółdzielni użytki rolne o obszarze nie przekraczającym 1 ha.