§ 4. - Obowiązki informacyjne i publikacyjne emitentów papierów wartościowych wprowadzanych wyłącznie do wtórnego obrotu na regulowanym rynku pozagiełdowym, a także terminy ich przekazywania.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1998.163.1161

Akt utracił moc
Wersja od: 30 grudnia 1998 r.
§  4.
1.
Po uzyskaniu zgody na wprowadzenie papierów wartościowych do obrotu wyłącznie na regulowanym rynku pozagiełdowym, w okresie poprzedzającym udostępnienie memorandum i jego skrótu, emitent jest obowiązany niezwłocznie dostarczać Komisji informacje o każdej zmianie danych zawartych w memorandum oraz zamieścić te dane w memorandum i jego skrócie.
2.
Po uzyskaniu zgody, o której mowa w ust. 1, emitent jest obowiązany do publikacji skrótu memorandum w dzienniku ogólnopolskim, o zasięgu krajowym.
3.
Po uzyskaniu zgody, o której mowa w ust. 1, emitent jest obowiązany do udostępnienia memorandum w formie drukowanej, w terminie jego ważności, w swojej siedzibie oraz w miejscach przyjmowania zleceń kupna i sprzedaży papierów wartościowych przez domy maklerskie pośredniczące w obrocie na regulowanym rynku pozagiełdowym, w liczbie wystarczającej dla zaspokojenia popytu i sprawnego wprowadzenia papierów wartościowych do regulowanego obrotu pozagiełdowego, nie mniejszej niż 3000 egzemplarzy, z zastrzeżeniem ust. 4-6.
4.
Memorandum można dodatkowo udostępnić do publicznej wiadomości w formie elektronicznej na optycznych nośnikach informacji lub w sieci Internet.
5.
W przypadku gdy publikacja memorandum następuje równocześnie w formie drukowanej i formie elektronicznej na optycznych nośnikach informacji, udział formy elektronicznej publikacji memorandum w ogólnym nakładzie memorandum, o którym mowa w ust. 3, nie może przekroczyć 50%.
6.
W przypadku gdy publikacja memorandum następuje równocześnie w formie elektronicznej w sieci Internet, liczba memorandów, o której mowa w ust. 3, może być mniejsza o 50%.
7.
W przypadku udostępnienia memorandum w sposób, o którym mowa w ust. 4, z zastrzeżeniem ust. 8 pkt 2, informacje w nim zawarte należy zabezpieczyć w celu uniemożliwienia dokonania w nich zmian przez osoby nieuprawnione.
8.
W przypadku udostępnienia memorandum za pomocą sieci Internat, emitent jest obowiązany do:
1)
aktualizacji danych o raporty bieżące i okresowe przekazane w terminie ważności memorandum,
2)
korekty tekstu w przypadku stwierdzenia wprowadzenia do tekstu zmian przez osoby nieuprawnione, z jednoczesnym wskazaniem, kiedy nieuprawniona zmiana została ujawniona, jakie informacje zostały zmienione oraz kiedy miała miejsce korekta.
9.
W przypadku udostępnienia memorandum w sposób, o którym mowa w ust. 4, na wstępie należy zamieścić w języku polskim i angielskim następujące informacje:
1)
że elektroniczna wersja memorandum jest publikowana jedynie w celach informacyjnych i jej wydruk nie stanowi dokumentu w celach dowodowych,
2)
o miejscach udostępnienia memorandum w formie drukowanej,
3)
o organach nadzoru nad rynkiem kapitałowym, które udzieliły zgody na wprowadzenie papierów wartościowych objętych tym memorandum do publicznego obrotu i państwa ich pochodzenia, ze wskazaniem, że wyłącznie w państwach działania tych organów można uczestniczyć w publicznym obrocie papierami wartościowymi objętymi tym memorandum oraz że na terytoriach innych państw memorandum może być traktowane jedynie jako materiał informacyjny.
10.
Udostępnienie memorandum oraz jego skrótu powinno nastąpić w terminie nie dłuższym niż 45 dni od dnia uzyskania zgody, o której mowa w ust. 1, nie później niż na 7 dni przed dniem rozpoczęcia notowań na regulowanym rynku pozagiełdowym papierów wartościowych będących przedmiotem zgody.
11.
Rozpoczęcie notowań papierów wartościowych wprowadzonych do obrotu na regulowanym rynku pozagiełdowym powinno rozpocząć się nie później niż w terminie 14 dni od dnia publikacji memorandum lub jego skrótu.
12.
Termin ważności memorandum upływa z dniem rozpoczęcia notowań na regulowanym rynku pozagiełdowym papierów wartościowych objętych memorandum.
13.
Informacje udostępniane do publicznej wiadomości przez emitenta w okresie ważności memorandum nie mogą być sprzeczne z informacjami w nim zawartymi.
14.
W przypadku gdy uzyskanie zgody na wprowadzenie papierów wartościowych do obrotu na regulowanym rynku pozagiełdowym nastąpiło na podstawie dołączonego prospektu, w okresie poprzedzającym rozpoczęcie notowań na tym rynku, do obowiązków informacyjnych i publikacyjnych emitenta w zakresie uregulowanym w ust. 1-11 stosuje się przepisy art. 75, 79 i 81 ust. 1-4 ustawy.