Art. 7. - Obligacje.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1988.34.254

Akt utracił moc
Wersja od: 29 września 1988 r.
Art.  7.
1.
Emisja obligacji może nastąpić na podstawie subskrypcji publicznej lub bez takiej subskrypcji w drodze oferty skierowanej do indywidualnego adresata.
2.
Subskrypcja publiczna polega na ogłoszeniu, przy użyciu środków masowego przekazywania informacji, zamiaru emisji obligacji i zaproszenia do składania deklaracji ich zakupu.
3.
Ogłoszenie o zamiarze emisji obligacji powinno zawierać:
1)
cel emisji obligacji,
2)
wielkość emisji obligacji,
3)
warunki wykupu i oprocentowanie obligacji,
4)
ewentualne dodatkowe świadczenia emitenta, o których mowa w art. 4 ust. 1,
5)
relację wartości emisji obligacji i należnego oprocentowania do wielkości posiadanych funduszy własnych emitenta,
6)
ewentualną wielkość gwarancji i nazwę jednostki gwarantującej,
7)
wielkość zysku osiągniętego w roku poprzedzającym emisję i perspektywy jego kształtowania w rezultacie przedsięwzięcia sfinansowanego z emisji obligacji,
8)
opinię dyplomowanych biegłych księgowych, działających przy Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce, dotyczącą stanu majątkowego i całokształtu sytuacji gospodarczej spółki, spółdzielni oraz organizacji społecznej i fundacji,
9)
inne dane i informacje umożliwiające potencjalnym nabywcom obligacji orientację w efektach przedsięwzięcia, które ma być sfinansowane z emisji obligacji, oraz w zdolności emitenta do wywiązywania się z zobowiązań wynikających z obligacji.
4.
Jeżeli emisja obligacji ma nastąpić w drodze oferty skierowanej do indywidualnego adresata, każdemu zainteresowanemu powinny być udostępnione dane, o których mowa w ust. 3.
5.
Najpóźniej na dwa tygodnie przed wyemitowaniem obligacji w drodze oferty skierowanej do indywidualnego adresata emitent powinien zamieścić w prasie ogłoszenie o emisji, zawierające dane określone w ust. 3 oraz wskazujące osoby i jednostki gospodarcze, uprawnione do nabycia obligacji.
6.
Emitent ma obowiązek publicznego ogłaszania w prasie bilansu rocznego, w okresie od dokonania emisji do czasu całkowitego wykupu obligacji.