§ 9. - Obliczanie podstawy wymiaru kolejowej emerytury lub renty.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1977.12.50

Akt utracił moc
Wersja od: 21 kwietnia 1977 r.
§  9.
1.
Okres ostatnich 12 miesięcy zatrudnienia liczy się wstecz od miesiąca, w którym ustało ostatnie zatrudnienie, a jeżeli zatrudnienie trwa nadal:
1)
od miesiąca, w którym zgłoszono wniosek o kolejową emeryturę lub rentę albo
2)
od późniejszego miesiąca wskazanego przez osobę zainteresowaną, poprzedzającego miesiąc, od którego przysługuje prawo do pobierania kolejowej emerytury lub renty.
2.
Jeżeli kolejowej jednostce organizacyjnej przyznającej emeryturę lub rentę jest znana data, od której ma nastąpić ustanie zatrudnienia, jednostka ta może, jeżeli jest to korzystniejsze dla zainteresowanego, przyjąć za podstawę wymiaru przeciętny miesięczny zarobek z ostatnich 12 miesięcy zatrudnienia, licząc wstecz od miesiąca, od którego przysługuje prawo do pobierania kolejowej emerytury lub renty.
3.
Okres kolejnych 24 miesięcy zatrudnienia obejmuje kolejno następujące 24 miesiące zatrudnienia w dowolnie wybranym przez zainteresowanego okresie z ostatnich 12 lat zatrudnienia.
4.
Ustalenie podstawy wymiaru z kolejnych 24 miesięcy zatrudnienia może nastąpić tylko wtedy, gdy istnieją dowody stwierdzające wysokość zarobków za wszystkie te miesiące.