Dział 1 - Należności funkcjonariuszów służby bezpieczeństwa publicznego w razie pełnienia czynności służbowych poza zwykłym miejscem służbowym oraz w razie przeniesienia na inne miejsce służbowe.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1946.12.79

Akt utracił moc
Wersja od: 9 czerwca 1947 r.

DZIAŁ I.

Przepisy ogólne.
§  1.
1.
Rozporządzenie niniejsze reguluje należności za podróże służbowe, delegacje i przeniesienia w kraju i poza granicami Państwa funkcjonariuszów służby bezpieczeństwa publicznego oraz oficerów, nadterminowych podoficerów i starszych szeregowych Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Korpusu Ochrony Pogranicza.
2.
Osoby wyżej wymienione nazywane będą w dalszym ciągu w niniejszym rozporządzeniu funkcjonariuszami służby bezpieczeństwa publicznego.
§  2. 1
Funkcjonariuszom służby bezpieczeństwa publicznego w razie podróży służbowej (komisji) lub delegacji do miejscowości położonej poza zwykłym ich miejscem służbowym należą się:
a)
diety,
b)
zwrot kosztów przejazdu,
c)
zwrot kosztów noclegu.
§  3.
W razie przeniesienia na inne miejsce służbowe funkcjonariuszom służby bezpieczeństwa publicznego należą się:
1)
diety dla nich i członków rodziny,
2)
zwrot kosztów ich przejazdu i członków rodziny,
3)
ryczałt za przeniesienie,
4)
zwrot kosztów przewozu urządzenia domowego.
§  4. 2
Za członka rodziny uważa się pozostających na utrzymaniu funkcjonariusza służby bezpieczeństwa publicznego: żonę oraz dzieci (z małżeństwa, pozamałżeńskie, przysposobione) i pasierbów do lat 14, o ile zaś uczęszczają do zakładów naukowych - do czasu ich ukończenia.
§  5.
Przez uposażenie miesięczne rozumie się wszystkie kwoty wypłacone za dany miesiąc z tytułu uposażenia służbowego bez potrąceń.
§  6.
Jeżeli cały urząd zostanie przeniesiony czasowo do innej miejscowości, stosuje się przepisy o delegacji.
§  7.
W razie przeniesienia funkcjonariusza służby bezpieczeństwa publicznego do miejscowości, do której był uprzednio delegowany, służy mu, oprócz należności z tytułu przeniesienia, zwrot kosztów przejazdu do miejscowości, w której miał stały przydział służbowy i z powrotem oraz diety za czas przejazdu, o ile przejazd ten jest konieczny celem uregulowania spraw wynikających wskutek przeniesienia.
§  8.
Delegacja może trwać najwyżej pół roku. Przedłużenie delegacji ponad ten okres może nastąpić jedynie w przypadkach wyjątkowych, uzasadnionych ważnymi względami służbowymi, na mocy decyzji Ministra Bezpieczeństwa Publicznego, wydanej w porozumieniu z Ministrem Skarbu.
1 § 2 zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 13 marca 1947 r. (Dz.U.47.31.134) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1947 r.
2 § 4 zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 13 marca 1947 r. (Dz.U.47.31.134) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1947 r.