Rozdział 3 - Ryczałt za przeniesienie, zwrot kosztów przewozu urządzenia domowego. - Należności funkcjonariuszów służby bezpieczeństwa publicznego w razie pełnienia czynności służbowych poza zwykłym miejscem służbowym oraz w razie przeniesienia na inne miejsce służbowe.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1946.12.79

Akt utracił moc
Wersja od: 9 czerwca 1947 r.

Rozdział  3.

Ryczałt za przeniesienie, zwrot kosztów przewozu urządzenia domowego.

§  38.
W razie przeniesienia funkcjonariusza służby bezpieczeństwa publicznego z urzędu lub w drodze konkursu do innej miejscowości przyznaje się poza dietami i zwrotem kosztów przejazdu na pokrycie wszystkich wydatków połączonych z przesiedleniem: samotnemu 50%, a utrzymującemu rodzinę 100% jednomiesięcznego uposażenia.
§  39.
1.
Za podstawy obliczenia ryczałtu określonego w § 38 służy uposażenie za miesiąc, w którym nastąpiło zgłoszenie się do służby w nowym miejscu służbowym.
2.
W razie przeniesienia połączonego z awansem za podstawę obliczenia ryczałtu bierze się nowe wyższe uposażenie tylko w tym przypadku, gdy zgłoszenie się na nowym miejscu służbowym nastąpiło w miesiącu, w którym zgodnie z art. 15 lit. b) rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 28 października 1933 r. o uposażeniu funkcjonariuszów państwowych (Dz. U. RP Nr 86, poz. 663) przeniesiony funkcjonariusz służby bezpieczeństwa publicznego nabył już prawo do otrzymania wyższego uposażenia wskutek awansu.
§  40.
Ryczałt za przeniesienie nie należy się w przypadkach przeniesienia, nie mogącego wywołać potrzeby przesiedlenia się, jako to: przeniesienia funkcjonariusza służby bezpieczeństwa publicznego lub całego urzędu do miejscowości, w której funkcjonariusz dotychczas mieszkał i skąd dojeżdżał do miejsca służbowego.
§  41.
1.
Przeniesionemu zwraca się ponadto koszty przewozu urządzenia domowego kolejowymi pociągami towarowymi lub statkami towarowymi albo samochodami używanymi w komunikacji państwowej lub pozostającymi pod zarządem Państwa.
2. 9
Jeżeli z przyczyn od przeniesionego niezależnych nie może nastąpić przewóz, określony w ust. 1, zwraca się koszty przewozu dokonanego innymi środkami komunikacji.
3.
Przepisy §§ 23, 24, 26 ust. 2, 38 i 40 stosuje się odpowiednio.
§  42.
W razie przeniesienia na własną prośbę funkcjonariusza służby bezpieczeństwa publicznego nie służą mu żadne należności, mogą one jednak być przyznane w całości lub w części według uznania właściwej władzy naczelnej.
9 § 41 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 6 rozporządzenia z dnia 13 marca 1947 r. (Dz.U.47.31.134) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1947 r.