Rozdział 4 - Przeznaczanie osób do służby w jednostkach zmilitaryzowanych oraz unieważnianie nadanych przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych - Nadawanie przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych do jednostek zmilitaryzowanych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2004.285.2847

Akt utracił moc
Wersja od: 31 grudnia 2004 r.

Rozdział  4

Przeznaczanie osób do służby w jednostkach zmilitaryzowanych oraz unieważnianie nadanych przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych

§  14.
1.
Przeznaczenie osoby do służby w jednostce zmilitaryzowanej następuje z chwilą wydania karty przydziału, z zastrzeżeniem ust. 2.
2.
Osoby zatrudnione w istniejącej jednostce przewidzianej do militaryzacji lub w bazie formowania i zakwalifikowane do służby w jednostce zmilitaryzowanej uznaje się za przeznaczone do tej służby z chwilą złożenia podpisu na zbiorowej liście imiennej.
3.
Nazwiska osób przeznaczonych do służby w jednostce zmilitaryzowanej zamieszcza się na zbiorowej liście imiennej, po dokonaniu wpisu w ewidencji o nadaniu tym osobom przydziału organizacyjno-mobilizacyjnego.
§  15.
Wojskowy komendant uzupełnień, po otrzymaniu wniosku o nadanie przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych:
1)
stwierdza, w stosunku do których żołnierzy rezerwy wyszczególnionych w zapotrzebowaniu na uzupełnienie potrzeb kadrowych jednostki zmilitaryzowanej nie wnosi zastrzeżeń na nadanie przydziału organizacyjno-mobilizacyjnego;
2)
wzywa osoby wytypowane do służby w jednostce zmilitaryzowanej w celu wydania im kart przydziału;
3)
odnotowuje w zapotrzebowaniu serię, numer i datę wydania poszczególnym osobom karty przydziału i włącza drugi egzemplarz zapotrzebowania do zbioru dokumentów ewidencyjnych;
4)
informuje zainteresowanego kierownika jednostki organizacyjnej o przeznaczeniu osób do służby w jednostce zmilitaryzowanej, odsyłając pierwszy egzemplarz zapotrzebowania z adnotacją, o której mowa w pkt 3.
§  16.
1.
W przypadku gdy wojskowy komendant uzupełnień, wykonując czynności określone w § 15 pkt 1, stwierdzi, że żołnierze rezerwy wyszczególnieni w zapotrzebowaniu nie są ujęci w ewidencji wojskowej, informuje o tym fakcie kierowników jednostek organizacyjnych.
2.
Dokonywanie wpisów w dokumentach ewidencyjnych związanych z nadawaniem przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych oraz przesyłanie tych dokumentów między organami wojskowymi następuje w trybie przepisów o prowadzeniu ewidencji wojskowej osób podlegających obowiązkowi służby wojskowej.
§  17.
Kierownicy baz formowania, resortowych jednostek organizacyjnych i jednostek zmilitaryzowanych, po ujęciu w ewidencji osób, którym przydziały organizacyjno-mobilizacyjne nadał wojskowy komendant uzupełnień, informują odpowiednio dyrektora powiatowego urzędu pracy lub pracodawcę o fakcie przeznaczenia tych osób do służby w jednostce zmilitaryzowanej.
§  18.
1.
Unieważnienia przydziału organizacyjno-mobilizacyjnego, o którym mowa w art. 175 ust. 7 ustawy, dokonują odpowiednio kierownik jednostki organizacyjnej lub wojskowy komendant uzupełnień, którzy nadali przydziały.
2.
Organ, który dokonał unieważnienia, powiadamia o tym fakcie odpowiednio wojskowego komendanta uzupełnień lub kierownika jednostki organizacyjnej.
3.
W przypadku likwidacji jednostki organizacyjnej albo odstąpienia od jej militaryzacji, kierownik tej jednostki informuje dyrektora powiatowego urzędu pracy lub pracodawcę o fakcie unieważnienia przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych nadanych osobom wytypowanym przy udziale tych organów.
§  19.
1.
Z dniem zwolnienia ze służby przydział organizacyjno-mobilizacyjny nadany osobie zwalnianej ze służby podlega unieważnieniu.
2.
Karty przydziału wydane osobom, które zostały przeniesione na inne stanowisko w tej samej jednostce zmilitaryzowanej lub do służby w innej jednostce zmilitaryzowanej albo zostały zwolnione ze służby, podlegają zwrotowi i załączeniu do ewidencji.