§ 2. - Kryteria obliczania wynagrodzenia za wykonywanie czynności związanych ze spisem oraz wysokość i zasady przyznawania dodatków spisowych i nagród.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2000.22.276

Akt utracił moc
Wersja od: 31 marca 2000 r.
§  2.
1.
Dodatek spisowy jest ustalany miesięcznie w granicach 20-60% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w kwartale poprzedzającym przyznanie dodatku, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego do celów emerytalnych w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski".
2.
Dodatki spisowe przyznają:
1)
zastępcom wojewódzkich komisarzy spisowych - Prezes Głównego Urzędu Statystycznego jako Generalny Komisarz Spisowy,
2)
zastępcom gminnych komisarzy spisowych - wójt, burmistrz, prezydent miasta jako gminny komisarz spisowy,
3)
pracownikom urzędów administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego oddelegowanym przez komisarzy spisowych do pracy w wojewódzkich biurach spisowych - dyrektor urzędu statystycznego na wniosek wojewódzkiego komisarza spisowego,
4)
pracownikom urzędów administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego oddelegowanym przez komisarzy spisowych do pracy w gminnych biurach spisowych - wójt, burmistrz, prezydent miasta jako gminny komisarz spisowy,
5)
innym niż wymienieni w pkt 3 i 4 pracownikom służb statystyki publicznej, wykonującym prace związane ze spisem - odpowiednio Prezes Głównego Urzędu Statystycznego jako Generalny Komisarz Spisowy i dyrektor urzędu statystycznego.
3.
Dodatek spisowy jest przyznawany na czas określony i wypłacany za czas przepracowany w danym miesiącu, nie później niż do ostatniego dnia miesiąca.
4.
W przypadku okresowego niewykonywania prac związanych ze spisem, dodatek spisowy jest wypłacany w wysokości proporcjonalnej do czasu przepracowanego na rzecz spisu.
5.
Dodatek spisowy nie przysługuje w przypadku niewykonania prac związanych ze spisem lub w razie stwierdzenia, że prace na rzecz spisu są wykonywane w sposób wadliwy.