Rozdział 6 - Samochody i motocykle - Konwencja między Polską i Wolnem Miastem Gdańskiem a Niemcami w sprawie wolności tranzytu pomiędzy Prusami Wschodniemi a resztą Niemiec. Paryż.1921.04.21.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1922.61.549

Akt utracił moc
Wersja od: 27 lipca 1934 r.

ROZDZIAŁ  VI.

Samochody i motocykle

Samochody 5 motocykle przejeżdżać będą trenzytem, drogami, jakie w tym celu wskazane będą przez kraje tranzytowe. Wybór dróg tych odpowiadać będzie potrzebom ruchu.

Wysokie Strony kontraktujące zobowiązują się. zakomunikować sobie nawzajem wykaz dróg, przeznaczonych do ruchu powyższego, nie później, niż w dwa miesiące po ratyfikacji niniejszej Konwencji.

Zmiany, jakieby w przyszłości w wykazie tym zaprowadzone być mogły, zakomunikowane będą innym Stronom kontraktującym w możliwie najkrótszym czasie.

Urząd celny wejściowy doręczać będzie samochodom i motocyklom w chwili przejścia przez granicę specjalne oznaki, które podczas przejazdu na samochodach lub motocyklach mają być wywieszone. Oprócz tego szofer otrzyma świadectwo na przejazd, w którem wymieniona będzie droga, której trzymać się winien. Oznaki i świadectwo, o których mowa, powinny być zwrócone wyjściowemu urzędowi celnemu.

Samochody i motocykle uiszczać będą opłaty za przejazd według normy, stosowanej do ruchu wewnętrznego w kraju tranzytowym.