Rozdział 7 - Zasady wynagradzania za udział w pracach komisji lekarskich i komisji poborowych oraz odpłatności za badania specjalistyczne - Komisje lekarskie i komisje poborowe, wynagradzanie za udział w ich pracy oraz odpłatność za badania specjalistyczne.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1998.64.415 t.j.

Akt utracił moc
Wersja od: 28 maja 1998 r.

Rozdział  7

Zasady wynagradzania za udział w pracach komisji lekarskich i komisji poborowych oraz odpłatności za badania specjalistyczne

§  27.
1.
Osobom wchodzącym w skład komisji przysługuje wynagrodzenie, którego podstawę obliczania stanowi przeciętne wynagrodzenie miesięczne za kwartał poprzedzający.
2.
Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1, wynosi za każdy dzień pracy:
1)
dla przewodniczącego komisji lekarskiej - 3,0%,
2)
dla członków komisji lekarskiej - 2,5%,
3)
dla przewodniczącego komisji poborowej - 2,5%,
4)
dla członków komisji poborowej - 2,0%

podstawy obliczania.

3.
Osobom, o których mowa w § 6, przysługuje wynagrodzenie według stawek przewidzianych dla referentów z wykształceniem średnim, określonych w przepisach w sprawie zasad wynagradzania pracowników urzędów państwowych.
4.
Wypłaty wynagrodzenia dokonuje się na podstawie imiennej listy obecności.
§  28. 3
(pominięty).
§  29.
1.
Lekarzom specjalistom oraz psychologom dokonującym badań poborowych przysługuje stawka odpłatności w wysokości 1,0% podstawy obliczania określonej w § 27 ust. 1 - za każdą badaną osobę.
2.
Lekarzom radiologom przysługuje stawka odpłatności za każdy dzień pracy przy badaniach radiofotograficznych w wysokości 2,5% podstawy obliczania określonej w § 27 ust. 1, jeżeli badania te w okresie poboru są przeprowadzane w czasie ustalonym przez przewodniczącego do dyspozycji komisji lekarskiej.
3.
Technikom medycznym oraz średniemu personelowi medycznemu przysługuje stawka odpłatności za każdy dzień pracy w wysokości 2,0% podstawy obliczania określonej w § 27 ust. 1.
4.
Podstawę odpłatności stanowi:
1)
dla lekarzy specjalistów oraz psychologów - stwierdzenie przez przewodniczącego komisji lekarskiej liczby wydanych konsultacji pisemnych,
2)
dla lekarzy radiologów i techników medycznych - stwierdzenie kierownika właściwego zakładu opieki zdrowotnej, że badania zostały przeprowadzone zgodnie z warunkami określonymi w ust. 2,
3)
dla średniego personelu medycznego - imienna lista obecności.
§  30.
Przewodniczący i członkowie komisji zamieszkali i zatrudnieni poza miejscowością, w której działa komisja, otrzymują diety i inne należności przysługujące pracownikom za czas podróży służbowych na obszarze kraju. Diety i inne należności przysługują również tym osobom w przypadku skierowania na kursy szkoleniowe lub instruktaże, związane z działalnością komisji, do miejscowości innej niż miejscowość, w której zamieszkują.
3 Z dniem 2 czerwca 1996 r. § 28 wygasł w związku z art. 1 pkt 99 ustawy z dnia 2 lutego 1996 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz.U.96.24.110).