Rozdział 2 - Skład komisji lekarskich, wyznaczanie lekarzy specjalistów i personelu pomocniczego - Komisje lekarskie i komisje poborowe, wynagradzanie za udział w ich pracy oraz odpłatność za badania specjalistyczne.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1998.64.415 t.j.

Akt utracił moc
Wersja od: 28 maja 1998 r.

Rozdział  2

Skład komisji lekarskich, wyznaczanie lekarzy specjalistów i personelu pomocniczego

§  9.
1.
W skład wojewódzkiej komisji lekarskiej wchodzi 3 lekarzy z II stopniem specjalizacji w specjalnościach klinicznych, spośród których wojewoda wyznacza przewodniczącego, oraz sekretarz.
2.
W skład rejonowej komisji lekarskiej wchodzi 3 lekarzy, spośród których wojewoda wyznacza przewodniczącego, oraz sekretarz. Członkami powinni być lekarz specjalista chorób wewnętrznych i lekarz specjalista chirurg.
§  10.
Powołując imienny skład komisji lekarskiej, uwzględnia się jednocześnie osoby, które w razie niemożności pełnienia funkcji przez przewodniczącego lub członków wchodzą na czas ich nieobecności w skład komisji.
§  11.
Wojewoda wyznacza ponadto imiennie:
1)
dla wojewódzkiej komisji lekarskiej i dla każdej rejonowej komisji lekarskiej:
a)
lekarzy specjalistów, a w szczególności okulistę, neurologa, laryngologa i psychiatrę, a także psychologa oraz zakłady opieki zdrowotnej - do przeprowadzania badań specjalistycznych i obserwacji szpitalnej poborowych,
b)
lekarzy radiologów i techników medycznych oraz pracownie radiologiczne do przeprowadzania badań poborowych w okresie poboru

oraz

2)
dla każdej rejonowej komisji lekarskiej - średni personel medyczny.
§  12.
Na sekretarza wojewódzkiej komisji lekarskiej powołuje się pracownika komórki organizacyjnej urzędu wojewódzkiego, właściwej w sprawach społeczno-administracyjnych, a na sekretarza rejonowej komisji lekarskiej pracownika urzędu rejonowego. W wypadku określonym w § 5 ust. 4 i 5, na sekretarza rejonowej komisji lekarskiej powołuje się pracownika urzędu gminy.