§ 6. - Komisje lekarskie dla funkcjonariuszów państwowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1936.17.150

Akt utracił moc
Wersja od: 5 marca 1936 r.
§  6.
(1)
Skład komisyj lekarskich jest następujący;
a)
komisyj wymienionych w § 3 pkt. a) i b) przewodniczący - lekarz rządowy, powołany przez Ministra Opieki Społecznej na wniosek właściwego wojewody (Komisarza Rządu na m. st. Warszawę), członkowie - dwaj lekarze, rządowi lub samorządowi, powołani przez wojewodę (Komisarza Rządu na m. st. Warszawę);
b)
komisji wymienionej w § 3 pkt. c): przewodniczący - lekarz rządowy i członkowie - dwaj lekarze rządowi lub samorządowi, powołani przez Ministra Opieki Społecznej;
c)
komisji wymienionej w § 3 pkt. d): przewodniczący i dwaj członkowie - lekarze rządowi, powołani przez Ministra Opieki Społecznej.
(2)
W badaniu funkcjonariusza państwowego przez komisję lekarską II instancji nie może brać udziału lekarz, który uczestniczył w badaniu tego funkcjonariusza przez komisję lekarską I instancji.
(3)
Jednocześnie z powołaniem przewodniczących i członków komisyj lekarskich powołuje się ich zastępców w sposób, wskazany w ust. (1).
(4)
Lekarzem rządowym w rozumieniu rozporządzenia niniejszego jest lekarz, zatrudniony w administracji rządowej, lekarzem samorządowym - lekarz zatrudniony w administracji samorządowej.