§ 5. - Karty podatkowe dla drobnych rzemieślników.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1961.1.2

Akt utracił moc
Wersja od: 21 stycznia 1963 r.
§  5.
1.
Liczbę mieszkańców i charakter miejscowości określonych w tabeli przyjmuje się według stanu w dniu 1 stycznia roku podatkowego. Za mieszkańców uważa się osoby zameldowane na pobyt stały.
2.
Jeżeli zakład rzemieślniczy wykonuje różne rodzaje (specjalności) rzemiosł, dla których przewidziane są w tabeli różne wysokości opłaty za kartę podatkową, opłatę za kartę podatkową pobiera się w wysokości właściwej dla rodzaju (specjalności) rzemiosła, dla którego jest ustalona wyższa opłata.
3. 5
Jeżeli zakład rzemieślniczy i miejsce zamieszkania podatnika znajdują się w różnych miejscowościach, opłatę za kartę podatkową pobiera się:
a)
od podatników prowadzących usługowe zakłady rzemieślnicze - w wysokości właściwej dla miejscowości, w której znajduje się zakład rzemieślniczy,
b)
od podatników prowadzących produkcyjne zakłady rzemieślnicze - w wysokości właściwej dla miejscowości, dla której jest ustalona wyższa opłata za kartę; jeżeli jedna z tych miejscowości nie jest objęta tabelą opłat za karty podatkowe, podatnikowi nie przysługuje prawo opłacania podatków obrotowego i dochodowego w tej formie.
5 § 5 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 4 stycznia 1963 r. (Dz.U.63.1.7) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 21 stycznia 1963 r.