§ 7. - Karta podatkowa.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1990.92.545

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lipca 1991 r.
§  7.
1.
Wysokość podatków w formie karty podatkowej ustala się:
1)
dla podatników prowadzących działalność określoną w § 4 pkt 1, 4, 5, 6 i 7 - według stawek miesięcznych określonych w tabeli,
2)
dla podatników prowadzących działalność określoną w § 4 pkt 2 i 3 - w granicach stawek miesięcznych określonych w tabeli, z zastrzeżeniem § 8 ust. 4, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności mające wpływ na rozmiary tej działalności.
2.
W wypadkach, o których mowa w § 5 ust. 5, wysokość podatków w formie karty podatkowej ustala się według stawki określonej dla stanu zatrudnienia odpowiadającego łącznej liczbie wspólników i pracowników.
3.
W wypadkach, o których mowa w § 5 ust. 6 pkt 2 lit. e), wysokość podatków w formie karty podatkowej ustala się według stawki bezpośrednio poprzedzającej stawkę określoną dla stanu zatrudnienia odpowiadającego łącznej liczbie wspólników i pracowników, z tym że stawka ta nie może być niższa od określonej dla działalności wykonywanej bez zatrudnienia pracowników.
4.
Jeżeli podatnik we wniosku o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej zgłosi prowadzenie działalności wymienionej w § 4 pkt 1w różnych zakresach lub w różnych miejscowościach, dla których przewidziano różne wysokości stawek karty podatkowej, wysokość podatków w formie karty podatkowej ustala się według stawki właściwej dla tego zakresu działalności i miejscowości, dla których przewidziana jest najwyższa stawka. Przepis ten ma odpowiednie zastosowanie do podatników prowadzących działalność gastronomiczną, transportową i wykonujących wolne zawody w zakresie służby zdrowia.
5.
Liczbę mieszkańców miejscowości określonych w tabeli przyjmuje się według stanu na dzień 1 stycznia roku podatkowego.