§ 8. - Egzamin ze znajomości przepisów dotyczących posiadania broni oraz umiejętności posługiwania się bronią.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2023.1475

Akt obowiązujący
Wersja od: 31 lipca 2023 r.
§  8. 
1. 
Stawka odpłatności za egzamin wynosi:
1)
18% minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w dniu złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na broń albo 10% minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w dniu złożenia wniosku o przystąpienie do egzaminu poprawkowego;
2)
12% minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w dniu złożenia wniosku o wydanie dopuszczenia do posiadania broni albo 10% minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w dniu złożenia wniosku o przystąpienie do egzaminu poprawkowego;
3)
4% minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w dniu złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na broń w celach szkoleniowych dla nauczycieli realizujących w szkołach lub szkołach wyższych zajęcia z przysposobienia obronnego albo w dniu złożenia wniosku o przystąpienie do egzaminu poprawkowego.
2. 
W przypadku ubiegania się o wydanie:
1)
pozwolenia na broń w kilku celach,
2)
pozwolenia na broń i dopuszczenia do posiadania broni

- w zakresie tych samych rodzajów broni, przeprowadza się jeden egzamin ze znajomości przepisów dotyczących posiadania i używania broni oraz umiejętności posługiwania się tą bronią.

3. 
Stawka odpłatności za egzamin, o którym mowa w ust. 2, wynosi 18% minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w dniu złożenia wniosku albo 10% minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w dniu złożenia wniosku o przystąpienie do egzaminu poprawkowego.
4. 
Pisemny dowód potwierdzenia wniesienia opłat, o których mowa w ust. 1, dostarcza się do organu, o którym mowa w § 2 ust. 1, nie później niż na dwa dni przed dniem przystąpienia do egzaminu albo egzaminu poprawkowego.
5. 
Nieuiszczenie opłaty, o której mowa w ust. 1 i 3, lub nieprzedstawienie pisemnego dowodu potwierdzenia wniesienia opłaty w terminie, o którym mowa w ust. 4, skutkuje niedopuszczeniem do egzaminu lub egzaminu poprawkowego i niezdaniem danego egzaminu.