§ 5. - Dokumentacja prowadzona przez uprawnionego do rybactwa.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2003.180.1766

Akt utracił moc
Wersja od: 11 grudnia 2003 r.
§  5. 
1. 
Uprawniony do rybactwa sporządza protokół połowu ryb i raków niezwłocznie po połowie dokonanym:
1)
w zbiorniku wodnym, co do którego wojewoda zwolnił uprawnionego do rybactwa od obowiązku prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej;
2)
w zbiorniku wodnym uznanym przez wojewodę za nieprzydatny do prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej;
3)
w obrębie hodowlanym ustanowionym na jego wniosek w granicach obwodu rybackiego lub
4)
na podstawie zezwolenia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 albo ust. 2 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym.
2. 
Jeżeli po dokonaniu wpisów w protokole połowu ryb i raków pozostały niewypełnione rubryki dotyczące gatunku, sortymentów wagowych, pozyskanych produktów, ilości lub sposobu zagospodarowania ryb lub raków, uprawniony do rybactwa, przed podpisaniem protokołu połowu ryb i raków, przekreśla niewypełnione rubryki w sposób trwały.
3. 
Jeżeli umowa zawarta przez uprawnionego do rybactwa z właścicielem wody przewiduje potwierdzenie protokołu połowu ryb i raków przez właściciela wody, uprawniony do rybactwa przekazuje protokół połowu ryb i raków do potwierdzenia właścicielowi wody albo osobie przez niego upoważnionej, w miejscu połowu, niezwłocznie po dokonaniu połowu.
4. 
W razie niemożności przekazania protokołu połowu ryb i raków właścicielowi wody albo osobie przez niego upoważnionej z powodu ich nieobecności, uprawniony do rybactwa zamieszcza stosowną adnotację na tę okoliczność w protokole połowu ryb i raków, wskazując również sposób i termin powiadomienia właściciela wody albo osoby przez niego upoważnionej o planowanym miejscu i terminie połowu.
5. 
Uprawniony do rybactwa przechowuje oryginał protokołu połowu ryb i raków przez okres trzech lat od dnia jego sporządzenia.