§ 10. - Dokumentacja medyczna w zakładach opieki zdrowotnej utworzonych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2002.176.1450

Akt utracił moc
Wersja od: 31 maja 2006 r.
§  10. 
1. 
Lekarz po zakończeniu leczenia pacjenta w szpitalu sporządza kartę informacyjną z leczenia szpitalnego na podstawie historii choroby danego pacjenta.
2. 
Karta informacyjna z leczenia szpitalnego sporządzana jest w jednym egzemplarzu z dwiema kopiami. Kartę informacyjną podpisuje lekarz wypisujący i ordynator oddziału.
3. 
Karta informacyjna z leczenia szpitalnego zawiera:
1)
rozpoznanie choroby;
2)
wyniki badań diagnostycznych i konsultacyjnych;
3)
zastosowane leczenie;
4)
zalecenia dotyczące dalszego leczenia, żywienia, pielęgnowania oraz trybu życia;
5)
orzeczony przy wypisie okres czasowej niezdolności do pracy, a w razie potrzeby - ocenę zdolności do wykonywania dotychczasowego zatrudnienia;
6)
adnotację o lekach i materiałach medycznych zapisanych na receptach dla pacjenta;
7)
terminy planowanych wizyt kontrolnych lub konsultacji.
4. 
Kartę informacyjną z leczenia szpitalnego wraz z jedną jej kopią wydaje się pacjentowi, osobie upoważnionej przez pacjenta lub jego przedstawicielowi ustawowemu.
5. 
Druga kopia karty informacyjnej z leczenia szpitalnego zostaje dołączona do historii choroby.
6. 
W przypadku zgonu pacjenta karta informacyjna z leczenia szpitalnego zawiera dane, o których mowa w ust. 3 pkt 1-3, oraz:
1)
datę zgonu pacjenta;
2)
przyczyny zgonu, ich numery statystyczne zgodnie z Międzynarodową Statystyczną Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych;
3)
adnotację o wykonaniu lub niewykonaniu sekcji zwłok, wraz z uzasadnieniem.
7. 
Kartę informacyjną z leczenia szpitalnego pacjenta, o którym mowa w ust. 6, wydaje się osobie upoważnionej przez niego lub jego przedstawicielowi ustawowemu.