Dodatkowe urlopy dla niektórych pracowników przemysłu spożywczego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1974.4.25

Akt utracił moc
Wersja od: 30 stycznia 1974 r.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 23 stycznia 1974 r.
w sprawie dodatkowych urlopów dla niektórych pracowników przemysłu spożywczego.

Na podstawie art. 23 ustawy z dnia 29 kwietnia 1969 r. o pracowniczych urlopach wypoczynkowych (Dz. U. Nr 12, poz. 85) w porozumieniu z Centralną Radą Związków Zawodowych zarządza się, co następuje:
Pracownikom zatrudnionym w Wydziale Produkcji Waniliny Kujawskich Zakładów Koncentratów Spożywczych we Włocławku na stanowiskach określonych w wykazie stanowiącym załącznik do rozporządzenia przysługuje w każdym roku kalendarzowym dodatkowy płatny urlop w wymiarze 9 lub 12 dni roboczych zgodnie z tym wykazem.
Prawo do pierwszego urlopu dodatkowego pracownik nabywa po przepracowaniu jednego roku na stanowiskach określonych w wykazie, o którym mowa w § 1.
1.
Zależnie od wskazań lekarza zakład powinien udzielić urlopu dodatkowego łącznie z urlopem wypoczynkowym lub oddzielnie.
2.
Urlop dodatkowy nie może być dzielony na części.
Urlop dodatkowy przysługuje w wymiarze odpowiadającym stanowisku zajmowanemu przez pracownika w czasie udzielenia tego urlopu.
Przesunięcie terminu płatnego urlopu dodatkowego jest dopuszczalne tylko w tym wypadku, gdy pracownik nie może wykorzystać tego urlopu z przyczyn określonych w art. 12 ust. 1 i 2 oraz art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 29 kwietnia 1969 r. o pracowniczych urlopach wypoczynkowych (Dz. U. Nr 12, poz. 85).
Traci moc rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 września 1958 r. w sprawie dodatkowych urlopów dla niektórych pracowników przemysłu spożywczego (Dz. U. Nr 57, poz. 286).
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK

WYKAZ STANOWISK

w Wydziale Produkcji Waniliny Kujawskich Zakładów Koncentratów Spożywczych we Włocławku uprawniających do płatnych urlopów dodatkowych.
Lp.Dział produkcjiStanowisko pracyIlość dni urlopu
1.Ekstrakcjaaparatowy produkcji waniliny12
2.Neutralizacjaaparatowy produkcji waniliny12
3.Regeneracjaaparatowy produkcji waniliny12
4.Przygotowalnia surowcówprzygotowywacz chemikalii i płynów żrących,

pompowy stacji pomp

9
5.Stacja wyparnaaparatowy produkcji waniliny9
6.Brygady konserwatorskie (na hali produkcyjnej)elektromonter, ślusarz remontowy, malarz konstrukcji stalowych, monter, spawacz9
7.Działy produkcji wymienione w punktach od 1 do 6st. mistrz i mistrz produkcji, kierownik: wydziału, laboratorium, warsztatu, laboranci - stale zatrudnieni w tych działach9

Uwaga:

Za stałe zatrudnienie w działach produkcji waniliny uważa się pracę w tych samych pomieszczeniach przez okres stanowiący co najmniej 80% rocznego czasu pracy, jaki obowiązuje w tych działach.