Częściowa zmiana cennika niektórych wyrobów tytoniowych Gdańskiego Monopolu Tytoniowego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1931.50.421

Akt utracił moc
Wersja od: 1 czerwca 1931 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SKARBU
z dnia 30 kwietnia 1931 r.
o częściowej zmianie cennika niektórych wyrobów tytoniowych Gdańskiego Monopolu Tytoniowego.

Na podstawie art. 17 i 62 ustawy o monopolu tytoniowym z dnia 1-go czerwca 1922 r. (Dz. U. R. P. Nr. 47, poz. 409) zarządzam co następuje:
Począwszy od dnia 1 czerwca 1931 r. cena na tytoń "Russentabak Sorte Nr. 4" Gdańskiego Monopolu Tytoniowego ustanawia się na zł 1.10 za 50 gramów.
Zapasy wymienionego w § 1 tytoniu, które w dniu wejścia w życie niniejszego rozporządzenia znajdować się będą we wszystkich miejscach sprzedaży tego tytoniu, a których cena została niniejszem rozporządzeniem podwyższona, jak również przesyłki tego tytoniu, które podług dokumentów przewozowych wysłane zostały przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia i w tym dniu lub po tym terminie zostały podjęte przez odbiorców, podlegają dodatkowej dopłacie na rzecz Polskiego Monopolu Tytoniowego w wysokości różnicy między dotychczasową ceną, a ceną ustanowioną niniejszem rozporządzeniem.
Podstawę do ustalenia ilości zapasów tytoniu "Russentabak Sorte Nr. 4", podlegających w myśl § 2 niniejszego rozporządzenia dopłacie, stanowić będą przedłożone przez sprzedawców zgłoszenia oraz urzędowe zbadanie zapasów przez organa skarbowe.

Dodatkową dopłatę monopolową z uwzględnieniem właściwego rabatu, ustaloną na podstawie protokółu sporządzonego przez organa kontroli skarbowej względnie w braku tegoż na podstawie zgłoszenia, obowiązany jest sprzedawca bezzwłocznie, a w każdym razie nie później niż do 8-miu dni od wejścia w życie niniejszego rozporządzenia uiścić w P. K. O. na rachunek Dyrekcji Polskiego Monopolu Tytoniowego Nr. konta 30200 i donieść o tem właściwemu urzędowi skarbowemu akcyz i monopolów państwowych, przedkładając równocześnie poświadczenie złożenia w P. K. O. oraz egzemplarz zgłoszenia.

W razie, gdyby ustalona i zapłacona przez sprzedawcę dopłata nie odpowiadała wysokości, którą ustalą władze skarbowe, winien jest sprzedawca bezzwłocznie po zawiadomieniu dopłacić różnicę.

Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem 1 czerwca 1931 r.