Art. 16. - Czechosłowacja-Polska. Umowa o używaniu objektów miejskich dawnej gminy Cieszyna. Ołomuniec.1929.12.21.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1931.38.296

Akt utracił moc
Wersja od: 25 kwietnia 1931 r.
Artykuł  16.
1.
Na miejsce istniejącej t. zw. międzymiastowej wodociągowej komisji, ustanowi się mieszaną komisję dla wspólnych spraw wodociągu. Do tej mieszanej komisji wysyła każda z obydwóch gmin po czterech członków. Przedstawiciele każdej z gmin wybiorą z pośród siebie przewodniczącego. Obydwaj przewodniczący zmieniają się w prowadzeniu zebrań komisji. Dla pierwszego zebrania wyznaczy się przewodniczącego losem. Zebrania mieszanej komisji odbywają się na zmianę w Cieszynie i Českým Tĕšínie. Każda delegacja na posiedzenie mieszanej komisji może zaprosić znawców i gminnych urzędników, jako doradców.
2.
Celem mieszanej komisji jest ułatwiać porozumienie obu gmin przy wykonywaniu niniejszej Umowy. Komisja jest organem doradczym obu gmin w sprawach zarządzeń technicznych, zdrowotnych gospodarczych, budżetowych i administracyjnych, związanych ze współużywaniem wodociągu. Komisja jest obowiązana ustalić przepisy jednolitego, technicznego administrowania wodociągiem, w szczególności przepisy dla współdziałania odpowiedzialnych organów technicznych obu gmin w sprawach, dotyczących wodociągu, jako całości oraz przedkładać zawczasu obu gminom preliminarz budżetowy wodociągu.
3.
Obydwie gminy mogą używać mieszanej komisji przy załatwianiu spraw technicznych, zdrowotnych, gospodarczych i administracyjnych, dotyczących wspólnego używania wodociągu.
4.
Sposób obradowania i załatwiania agend mieszanej komisji ustali się w regulaminie, co do którego obydwie gminy porozumieją się, a który podlega zatwierdzeniu przez śląski urząd wojewódzki w Katowicach i urząd krajowy w Brnie.