§ 21. - Ćwiczenia wojskowe.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2010.145.974

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 2014 r.
§  21.
1.
Żołnierza zapoznaje się z treścią opinii służbowej albo oceny służbowej nie później niż w terminie 7 dni od dnia jej sporządzenia.
2.
Na wydaną opinię służbową albo ocenę służbową służy żołnierzowi zażalenie.
3.
Zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od dnia zapoznania się z opinią służbową albo oceną służbową do bezpośredniego przełożonego osoby, która sporządziła opinię albo ocenę.
4.
Zażalenie wniesione po upływie terminu, o którym mowa w ust. 3, pozostawia się bez rozpatrzenia; o fakcie tym informuje się żołnierza, którego dotyczy opinia służbowa albo ocena służbowa.
5.
Wniesienie zażalenia następuje w formie pisemnej za pośrednictwem przełożonego, który sporządził opinię służbową albo ocenę służbową. Zażalenie wymaga uzasadnienia.
6.
Przełożony, który sporządził opinię służbową albo ocenę służbową, w razie uwzględnienia zażalenia sporządza nową opinię służbową albo ocenę służbową uwzględniającą zażalenie; ta opinia albo ocena są ostateczne.
7.
Przełożony, który sporządził opinię służbową albo ocenę służbową, o ile nie zmieni jej treści zgodnie z żądaniem żołnierza, przekazuje zażalenie wyższemu przełożonemu w terminie 3 dni od dnia jego otrzymania. Wraz z zażaleniem przełożony przesyła stanowisko w sprawie zgłoszonych zarzutów. Przełożony nie ma obowiązku zapoznania żołnierza z tym stanowiskiem.
8.
W przypadku wniesienia zażalenia przez żołnierza, który zawarł kontrakt, przełożony, o którym mowa w ust. 3, informuje o tym fakcie dowódcę jednostki wojskowej.
9.
Opinia służbowa albo ocena służbowa wyższego przełożonego, do którego wniesiono zażalenie, są ostateczne. Przełożony ten powiadamia żołnierza oraz przełożonego, który sporządził opinię służbową albo ocenę służbową, na którą wniesiono zażalenie, o zajętym stanowisku.