Art. 3. - Austria-Polska. Konwencja dotycząca Powszechnego Zakładu Pensyjnego dla Funkcjonarjuszy. Wiedeń.1924.03.29.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1932.53.512

Akt utracił moc
Wersja od: 10 lutego 1932 r.
Artykuł  III.

Konwencja niniejsza zostanie ratyfikowana w możliwie najbliższym czasie i wejdzie w życie w czternaście dni po wymianie akt ratyfikacyjnych.

NA DOWÓD CZEGO wyżej wymienieni pełnomocnicy złożyli swoje podpisy na niniejszej konwencji.

Sporządzono w Wiedniu w dniu 29 marca 1924 r. w dwóch egzemplarzach, które po jednym zostaną wydane każdej z Wysokich Układających się Stron.

Za Rzeczpospolitą Polską:

Za Republikę Austrjacką:

PROTOKÓŁ DODATKOWY.

Celem dokładniejszego określenia warunków, w jakich ma nastąpić wykonanie niektórych postanowień konwencji, dotyczącej Powszechnego Zakładu Pensyjnego dla Funkcjonarjuszy Wysokie Układające się Strony zgodziły się na to:

1)
że obligacje pożyczek wojennych, które ma złożyć republika Austrjacką stosownie do przepisów art. 1 działu B, Nr. 7 powyższej konwencji, będą zaopatrzone znakiem "von der Republik Österreich nicht übernommen",
2)
że papiery wartościowe każdego gatunku wykazane w załącznikach wyżej wymienionej konwencji jako niewylosowane, rozdzieli się z uwzględnieniem ich podziału na sztuki w porządku arytmetycznym ich numerów pomiędzy Państwa ułożone w kolejności stosownie do art. 1 działu B, Nr. 7, alinea 1 powyższej konwencji.

Sporządzono w Wiedniu dnia 29 marca 1924 r. w dwóch egzemplarzach, które po jednym zostaną wydane każdej z Wysokich Układających się Stron.

Zaznajomiwszy się z powyższą konwencją, dołączonym do niej protokółem i załącznikami, uznaliśmy je i uznajemy za słuszne zarówno w całości jak i każde z postanowień w nich zawartych; oświadczamy, że są przyjęte, ratyfikowane i potwierdzone i przyrzekamy, że będą niezmiennie zachowywane.

Na dowód czego wydaliśmy Akt niniejszy, opatrzony pieczęcią Rzeczypospolitej.

W Warszawie, dnia 2 grudnia 1931 r.