Rozdział 4 - Zespół audytujący - Audyty morskich jednostek edukacyjnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2014.698

Akt utracił moc
Wersja od: 28 maja 2014 r.

Rozdział  4

Zespół audytujący

§  14. 
W ramach audytu zespół audytujący, o którym mowa w art. 76 ust. 3 ustawy:
1)
weryfikuje wniosek i złożoną dokumentację;
2)
przeprowadza czynności audytowe w MJE obejmujące weryfikację zgodności przedstawionej dokumentacji ze stanem faktycznym;
3)
weryfikuje działania podjęte w związku z wykonaniem zaleceń wynikających z kart niezgodności, o których mowa w § 16.
§  15. 
1. 
Zespół audytujący po przeprowadzonych czynnościach audytowych, o których mowa w § 14 pkt 2, sporządza sprawozdanie w dwóch egzemplarzach.
2. 
Audytor wiodący przekazuje sprawozdanie ministrowi właściwemu do spraw gospodarki morskiej. Drugi egzemplarz sprawozdania przekazuje kierownikowi MJE.
3. 
Audytor wiodący wnioskuje o udzielenie albo nieudzielenie uznania, zmianę zakresu uznania, potwierdzenie uznania lub odnowienie uznania, zawieszenie uznania albo cofnięcie uznania w zależności od wyniku audytu.
§  16. 
W przypadku stwierdzenia niezgodności lub niezgodności dużej audytor wiodący sporządza dodatkowo w dwóch egzemplarzach karty niezgodności, odrębnie dla niezgodności albo niezgodności dużej, określając w nich zalecenia korygujące oraz termin przekazania informacji o podjętych działaniach korygujących, z których jeden przekazuje kierownikowi MJE wraz ze sprawozdaniem, o którym mowa w § 15 ust. 1.
§  17. 
W przypadku stwierdzenia niezgodności dużej audytor wiodący wnioskuje do ministra właściwego do spraw gospodarki morskiej o zawieszenie uznania do czasu usunięcia niezgodności dużej.
§  18. 
1. 
Kierownik MJE informuje na piśmie audytora wiodącego o podjętych działaniach korygujących i terminie usunięcia niezgodności oraz niezgodności dużej.
2. 
Audytor wiodący po otrzymaniu informacji, o której mowa w ust. 1, analizuje karty niezgodności i w przypadku akceptacji podjętych działań korygujących przez MJE zamyka wystawione karty niezgodności, dokonując adnotacji o wykonaniu zaleconych działań korygujących.
3. 
Audytor wiodący zamyka także karty niezgodności w przypadku:
1)
braku akceptacji podjętych działań korygujących zawartych w informacji, o której mowa w ust. 1;
2)
nieotrzymania informacji o podjętych działaniach korygujących w terminie, o którym mowa w § 16.
§  19. 
Po zamknięciu kart niezgodności audytor wiodący przekazuje ministrowi właściwemu do spraw gospodarki morskiej sprawozdanie wraz z zamkniętymi kartami niezgodności i wnioskuje o udzielenie albo nieudzielenie uznania, zmianę zakresu uznania, potwierdzenie uznania lub odnowienie uznania, zawieszenie albo cofnięcie uznania.
§  20. 
Wzór sprawozdania oraz wzór kart niezgodności i niezgodności dużej określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.
§  21. 
1. 
Minister właściwy do spraw gospodarki morskiej na wniosek audytora wiodącego po przeprowadzonym audycie, z zastrzeżeniem art. 75 ust. 9 ustawy, wydaje:
1)
certyfikat uznania - w przypadku uznania lub odnowienia uznania MJE;
2)
certyfikat zmiany zakresu uznania - w przypadku zmiany zakresu uznania MJE.
2. 
Minister właściwy do spraw gospodarki morskiej na wniosek zespołu audytującego po przeprowadzonym audycie wydaje decyzję o zawieszeniu albo cofnięciu uznania MJE, o której mowa w art. 75 ust. 6 ustawy.
3. 
Minister właściwy do spraw gospodarki morskiej na wniosek zespołu audytującego po przeprowadzonym audycie informuje pisemnie kierownika MJE o uzyskaniu potwierdzenia uznania.
4. 
Wzór certyfikatu uznania określa załącznik nr 4 do rozporządzenia.
5. 
Wzór certyfikatu zmiany zakresu uznania określa załącznik nr 5 do rozporządzenia.
6. 
W przypadku zmiany zakresu uznania wystawia się nowy certyfikat zmiany zakresu uznania obejmujący rozszerzony zakres uznania. W okresie ważności certyfikatu uznania można wystawić kilka certyfikatów zmiany zakresu uznania z terminem ważności niewykraczającym poza datę ważności certyfikatu uznania.