§ 7. - Algorytm ustalania kwot środków Funduszu Pracy na finansowanie zadań w województwie.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2008.18.114

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lutego 2008 r.
§  7.
1.
Rezerwę ministra stanowi:
1)
10 % kwoty środków określonej w planie Funduszu Pracy na finansowanie zadań, wymienionych w § 2 ust. 1 pkt 1, pomniejszonej o kwotę ustaloną na realizację tych zadań przez ministra i Ochotnicze Hufce Pracy oraz pomniejszonej o planowaną kwotę przychodów ze środków Unii Europejskiej z tytułu realizacji projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego;
2)
5 % kwoty środków określonej w planie Funduszu Pracy na finansowanie zadań, wymienionych w § 2 ust. 1 pkt 2 i ust. 2.
2.
Minister może, z własnej inicjatywy lub na wniosek marszałka województwa, przyznać z rezerwy, o której mowa w ust. 1, dodatkowe kwoty środków Funduszu Pracy, w szczególności dla samorządów województw i powiatów, na terenie których:
1)
nastąpiło znaczne pogorszenie sytuacji na rynku pracy;
2)
miały miejsce klęski żywiołowe o znacznym zakresie i skutkach;
3)
są realizowane programy dotyczące restrukturyzacji zatrudnienia na podstawie przepisów o pomocy publicznej dla przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu dla rynku pracy;
4)
są realizowane programy regionalne, o których mowa w art. 66 ustawy;
5)
istnieje możliwość realizacji programów o wysokiej efektywności, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.
3.
Minister może, z własnej inicjatywy lub na wniosek starosty (prezydenta miasta), przyznać z rezerwy, o której mowa w ust. 1 pkt 2, dodatkowe kwoty środków Funduszu Pracy na finansowanie innych fakultatywnych zadań, wymienionych w § 2 ust. 1 pkt 2.
4.
Minister może, z własnej inicjatywy lub na wniosek wojewody lub Komendanta Głównego Ochotniczych Hufców Pracy, przyznać z rezerwy, o której mowa w ust. 1 pkt 2, dodatkowe kwoty środków Funduszu Pracy na realizację przez te organy zadań określonych ustawą. Kwota zwiększenia nie może być wyższa niż 5 % kwoty rezerwy, o której mowa w ust. 1 pkt 2.