Rozdział 9 - POSTANOWIENIA RÓŻNE - Akt genewski Porozumienia haskiego w sprawie międzynarodowej rejestracji wzorów przemysłowych. Genewa.1999.07.02.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2009.198.1522

Akt obowiązujący
Wersja od: 2 lipca 2009 r.

ROZDZIAŁ  9

POSTANOWIENIA RÓŻNE

Zasada 32

Wyciągi, kopie i informacje dotyczące publikowanych rejestracji międzynarodowych
1.
[Warunki] Po wniesieniu opłaty, której wysokość podana jest w tabeli opłat każdy może otrzymać z Biura Międzynarodowego, w odniesieniu do wszystkich publikowanych rejestracji międzynarodowych, co następuje:

(i) wyciągi z Rejestru międzynarodowego;

(ii) poświadczone kopie wpisów dokonanych w Rejestrze międzynarodowym lub fragmentów akt rejestracji międzynarodowej;

(iii) nie poświadczone kopie wpisów dokonanych w Rejestrze międzynarodowym lub fragmentów akt rejestracji międzynarodowej;

(iv) pisemne informacje na temat zawartości Rejestru międzynarodowego lub akt rejestracji międzynarodowej;

(v) fotografię egzemplarza okazowego.

2.
[Wyjątki dotyczące uwierzytelniania, legalizacji lub innych form poświadczania] W odniesieniu do dokumentu, o którym mowa w ust.1 pkt (i) i (ii), opatrzonych pieczęcią Biura Międzynarodowego i podpisem Dyrektora Generalnego lub osoby działającej w jego imieniu, żaden organ żadnej Umawiającej się Strony nie może wymagać uwierzytelnienia, legalizacji czy innego poświadczenia takiego dokumentu, pieczęci czy podpisu, przez inną osobę czy organ. Postanowienie niniejszego ustępu stosuje się odpowiednio do świadectwa rejestracji międzynarodowej, o którym mowa w zasadzie 15 ust. 1.

Zasada 33

Zmiana niektórych zasad
1.
[Wymóg jednomyślności] Zmiana następujących postanowień niniejszego Regulaminu wymaga jednomyślności Umawiających się Stron związanych Aktem z 1999 r.:

(i) zasada 13 ust. 4;

(ii) zasada 18 ust. 1.

2.
[Wymóg większości czterech-piątych głosów] Zmiana następujących postanowień niniejszego Regulaminu oraz ust. 3 niniejszej zasady wymaga większości czterech -piątych głosów Umawiających się Stron związanych Aktem z 1999 r.:

(i) zasada 7 ust. 7;

(ii) zasada 9 ust. 3 pkt b);

(iii) zasada 16 ust. 1 pkt a);

(iv) zasada 17 ust. 1 pkt iii).

3.
[Procedura] Każda proponowana zmiana postanowień, o których mowa w ust. 1 lub 2 przesyłana jest do wszystkich Umawiających się Stron, co najmniej na dwa miesiące przed otwarciem sesji Zgromadzenia, zwołanej w celu podjęcia decyzji w sprawie proponowanej zmiany.

Zasada 34

Instrukcje administracyjne
1.
[Ustalenie Instrukcji administracyjnych; kwestie regulowane przez Instrukcje administracyjne] a) Instrukcje administracyjne ustala Dyrektor Generalny. Dyrektor Generalny może je zmienić. Dyrektor Generalny zasięga opinii Urzędów, które są bezpośrednio zainteresowane proponowanymi instrukcjami administracyjnymi lub proponowaną ich zmianą.

b) Instrukcje administracyjne zajmują się sprawami, w odniesieniu do których niniejszy Regulamin powołuje się na takie Instrukcje oraz szczegółowymi kwestiami dotyczącymi stosowania niniejszego Regulaminu.

2.
[Kontrola przez Zgromadzenie] Zgromadzenie może wezwać Dyrektora Generalnego do zmiany każdego przepisu Instrukcji administracyjnych a Dyrektor Generalny podejmuje stosowne działania.
3.
[Publikacja i data] a) Instrukcje administracyjne i każdą ich zmianę publikuje się w Biuletynie.

b) Każda publikacja podaje datę, od której opublikowane przepisy stają się obowiązujące. Dla różnych przepisów mogą być to różne daty, pod warunkiem, że żaden przepis nie może uzyskać mocy obowiązującej przed publikacją w Biuletynie.

4.
[Wystąpienie konfliktu z Aktem z 1999 r., z Aktem z 1960 r., z Aktem z 1934 r. lub z niniejszym Regulaminem] W przypadku wystąpienia konfliktu między, z jednej strony, przepisem Instrukcji administracyjnych i, z drugiej strony, z przepisem Aktu z 1999 r., Aktu z 1960 r., Aktu z 1934 r. lub niniejszego Regulaminu, obowiązuje przepis zawarty w wymienionych Aktach lub Regulaminie.

Zasada 35

Oświadczenia do Aktu z 1999 r. złożone przez Umawiające się Strony
1.
[Złożenie oświadczeń i wejście ich w życie] Art. 30 ust. 1 i 2 Aktu z 1999 r. stosuje się odpowiednio do złożenia oświadczenia na podstawie zasady 8 ust. 1, zasady 9 ust. 3 pkt a), zasady 13 ust. 4 lub zasady 18 ust. 1 pkt b) oraz do wejścia w życie takiego oświadczenia.
2.
[Wycofanie oświadczenia] Każde oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, można w wycofać w każdym momencie w drodze notyfikacji skierowanej do Dyrektora Generalnego. Wycofanie takie staje się skuteczne po otrzymaniu przez Dyrektora Generalnego notyfikacji o wycofaniu lub z późniejszą datą wskazaną w notyfikacji. W przypadku oświadczenia złożonego na podstawie zasady 18 ust. 1 pkt b), wycofanie nie ma wpływu na rejestrację międzynarodową, której data jest wcześniejsza niż data, w której wycofanie stało się skuteczne.

Zasada 36

Oświadczenia do Aktu z 1960 r. złożone przez Umawiające się Strony
1.
[Pojedyncza opłata za wyznaczenie] Dla celów art. 15 ust. 1 pkt. 2 ppkt b) Aktu z 1960 r., Umawiająca się Strona Aktu z 1960 r., której Urząd jest Urzędem prowadzącym badania, może w oświadczeniu poinformować Dyrektora Generalnego, że w związku ze zgłoszeniem międzynarodowym, w którym jest ona wyznaczona na podstawie Aktu z 1960 r., zwykła opłata za wyznaczenie, o której mowa w zasadzie 12 ust.1 pkt a) ppkt (ii), zostaje zastąpiona pojedynczą opłatą za wyznaczenie, której kwota wskazana jest w oświadczeniu i może być zmieniona w późniejszych oświadczeniach. Wspomniana kwota nie może być wyższa niż równowartość kwoty, którą Urząd tej Umawiającej się Strony byłby uprawniony do pobrania od zgłaszającego za udzielenie ochrony tej samej liczby wzorów przemysłowych za równoważny okres, przy czym kwotę tę pomniejsza się o oszczędności wynikające z procedury międzynarodowej.
2.
[Maksymalny czas trwania ochrony] Każda Umawiająca się Strona Aktu z 1960 r. informuje Dyrektora Generalnego w drodze oświadczenia o maksymalnym czasie trwania ochrony, przewidzianym w jej ustawodawstwie.
3.
[Czas, w którym oświadczenie może być złożone] Oświadczenie na podstawie ust. 1 i 2 może być złożone:

(i) w chwili składania dokumentu, o którym mowa w art. 26 ust. 2 Aktu z 1960 r., w którym to przypadku staje się ono skuteczne w dacie, w której państwo składające oświadczenie zostaje związane tym Aktem,

(ii) po złożeniu dokumentu, o którym mowa w art. 26 ust. 2 Aktu z 1960 r., w którym to przypadku staje się ono skuteczne po upływie miesiąca od daty jego otrzymania przez Dyrektora Generalnego lub w każdej późniejszej dacie wskazanej w oświadczeniu, ale stosuje się je jedynie w odniesieniu do rejestracji międzynarodowych, których data rejestracji międzynarodowej jest ta sama lub późniejsza od daty, w której oświadczenie staje się skuteczne.

TABELA OPŁAT

(ważna na dzień 1. 04. 2004 r.)

I.Zgłoszenia międzynarodowe podlegające w całości lub częściowo Aktowi z 1960 r. lub Aktowi z 1999 r.
1.Opłata podstawowaw CHF
1.1 za jeden wzór397
1.2 za każdy dodatkowy wzór zawarty w tym samym zgłoszeniu międzynarodowym19
2.Opłata za publikację
2.1 za każdą reprodukcję w wydaniu czarno-białym12
2.2 za każdą reprodukcję w wydaniu kolorowym75
2.3 za każdą stronę dodatkową do pierwszej, na której ukaże się jedna lub więcej reprodukcji (gdy reprodukcje są złożone na papierze)150
3.Dodatkowa opłata, gdy opis przekracza 100 słów za słowo powyżej 100 słów2
4.Standardowe opłaty za wyznaczenie
4.1 za jeden wzór42
4.2 za każdy dodatkowy wzór zawarty w tym samym zgłoszeniu międzynarodowym2
5.Pojedyncza opłata za wyznaczenie (wysokość pojedynczej opłaty za wyznaczenie jest ustalana przez każdą z zainteresowanych Umawiających się Stron) brak wpisu
II.Zgłoszenia międzynarodowe podlegające wyłącznie Aktowi z 1934 r.
6.Opłata podstawowa
6.1 za jeden wzór216
6.2 za od dwóch do 50 wzorów zawartych w tym samym zgłoszeniu międzynarodowym432
6.3 za od 51 do 100 wzorów zawartych w tym samym zgłoszeniu międzynarodowym638
III.Przedłużenie rejestracji międzynarodowej wynikającej ze zgłoszenia międzynarodowego podlegającego wyłącznie lub częściowo Aktowi z 1960 r. lub Aktowi z 1999 r.
7.Opłata podstawowa
7.1 za jeden wzór200
7.2 za każdy dodatkowy wzór objęty tą samą rejestracją międzynarodową17
8.Standardowa opłata za wyznaczenie
8.1 za jeden wzór21
8.2 za każdy dodatkowy wzór objęty tą samą rejestracją międzynarodową1
9.Pojedyncza opłata za wyznaczenie (wysokość pojedynczej opłaty za wyznaczenie jest ustalana przez każdą z zainteresowanych Umawiających się Stron) brak wpisu
10.Dopłata (okres ulgowy) brak wpisu
IV.Przedłużenie rejestracji międzynarodowej wynikającej ze zgłoszenia międzynarodowego podlegającego wyłącznie lub częściowo Aktowi z 1934 r.
11.Opłata podstawowa
11.1 za jeden wzór422
11.2 za od dwóch do 50 wzorów objętych tą samą rejestracją międzynarodową844
11.3 za od 51 do 100 wzorów objętych tą samą rejestracją międzynarodową1.236
12.Dopłata (okres ulgowy) **
V.Różne wpisy do Rejestru
13.Zmiana w osobie właściciela144
14.Zmiana imienia i nazwiska (odpowiednio nazwy) i/lub adresu uprawnionego
14.1 w jednej rejestracji międzynarodowej144
14.2 w każdej dodatkowej rejestracji międzynarodowej tego samego uprawnionego, zawartej w tym samym wniosku72
15.Zrzeczenie się144
16.Ograniczenie144
VI.Informacje dotyczące publikowanych rejestracji międzynarodowych
17.Wydanie wyciągu z Rejestru międzynarodowego dotyczącego publikowanej rejestracji międzynarodowej144
18.Wydanie nie poświadczonych kopii z Rejestru międzynarodowego lub dokumentów z akt publikowanej rejestracji międzynarodowej
18.1 za każde pięć stron26
18.2 za każdą dodatkową stronę do piątej, jeżeli o wydanie kopii wnosi się jednocześnie i dotyczą one tej samej rejestracji międzynarodowej2
19.Wydanie poświadczonych kopii z rejestru międzynarodowego lub dokumentów z akt publikowanej rejestracji międzynarodowej
19.1 za każde pięć stron46
19.2 za każdą dodatkową stronę powyżej piątej, jeżeli o wydanie kopii wnosi się jednocześnie i dotyczą one tej samej rejestracji międzynarodowej2
20.Wydanie fotografii próbki57
21.Wydanie pisemnej informacji o zawartości Rejestru międzynarodowego lub akt publikowanej rejestracji międzynarodowej
21.1 dotyczącej jednej rejestracji międzynarodowej82
21.2 dotyczącej każdej dodatkowej rejestracji międzynarodowej tego samego uprawnionego, jeżeli o tę samą informację występuje się jednocześnie10
22.Poszukiwanie w wykazie właścicieli rejestracji międzynarodowych
22.1 od poszukiwania według nazwiska danej osoby lub nazwy danego podmiotu82
22.2 za każdą znalezioną rejestrację międzynarodową poza pierwszą10
23.Dopłata za przesłanie wyciągów, kopii, informacji lub raportów z poszukiwań faksem (od strony) 4

Po zaznajomieniu się z powyższym aktem, w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej oświadczam, że:

- został on uznany za słuszny zarówno w całości, jak i każde z postanowień w nim zawartych,

- Rzeczpospolita Polska postanawia przystąpić do tego aktu,

- postanowienia aktu są przyjęte, potwierdzone i będą niezmiennie zachowywane.

Na dowód czego wydany został akt niniejszy, opatrzony pieczęcią Rzeczypospolitej Polskiej.

Dano w Warszawie dnia 30 września 2008 r.