Rozdział 8 - ZGŁOSZENIA MIĘDZYNARODOWE PODLEGAJĄCE WYŁĄCZNIE LUB CZĘŚCIOWO POSTANOWIENIOM AKTU Z 1934 R. I WYNIKAJĄCE Z NICH REJESTRACJE MIĘDZYNARODOWE - Akt genewski Porozumienia haskiego w sprawie międzynarodowej rejestracji wzorów przemysłowych. Genewa.1999.07.02.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2009.198.1522

Akt obowiązujący
Wersja od: 2 lipca 2009 r.

ROZDZIAŁ  8

ZGŁOSZENIA MIĘDZYNARODOWE PODLEGAJĄCE WYŁĄCZNIE LUB CZĘŚCIOWO POSTANOWIENIOM AKTU Z 1934 R. I WYNIKAJĄCE Z NICH REJESTRACJE MIĘDZYNARODOWE

Zasada 30

Stosowanie niniejszego Regulaminu do zgłoszeń międzynarodowych podlegających wyłącznie postanowieniom Aktu z 1934 r. i wynikających z nich rejestracji międzynarodowych
1.
[Zasada ogólna] O ile nie postanowiono inaczej i z zastrzeżeniem ust. 2, niniejszy Regulamin stosowany jest do zgłoszeń międzynarodowych podlegających wyłącznie postanowieniom Aktu z 1934 r. i wynikających z nich rejestracji międzynarodowych.
2.
[Wyjątki] a) Niezależnie od zasady 6, każde zgłoszenie międzynarodowe podlegające wyłącznie postanowieniom Aktu z 1934 r. winno zostać sporządzone w języku francuskim. Korespondencja dotycząca tego zgłoszenia międzynarodowego lub wynikającej z niego rejestracji międzynarodowej winna być sporządzona w języku francuskim.

b) Niezależnie od zasady 7 ust.5 pkt a), opis reprodukcji lub cech charakterystycznych wzorów przemysłowych oraz tożsamość twórcy wzorów przemysłowych nie mogą zostać podane w zgłoszeniu podlegającym wyłącznie postanowieniom Aktu z 1934 r.

c) Niezależnie od zasady 7 ust.5 pkt e), nie można wnosić o odroczenie publikacji w odniesieniu do zgłoszenia międzynarodowego podlegającego wyłącznie postanowieniom Aktu z 1934 r.

d) Niezależnie od zasady 7 ust. 7, wzory przemysłowe zawarte w zgłoszeniu międzynarodowym podlegającym wyłącznie postanowieniom Aktu z 1934 r. mogą należeć do różnych klas klasyfikacji międzynarodowej.

e) Niezależnie od zasady 9 ust. 1, zgłoszenie międzynarodowe podlegające wyłącznie postanowieniom Aktu z 1934 r., zamiast zawierać reprodukcje, może mieć załączone egzemplarze okazowe.

f) Niezależnie od zasady 12 ust. 1 pkt a), za zgłoszenie międzynarodowe podlegające wyłącznie postanowieniom Aktu z 1934 r. może zostać wniesiona jedynie opłata podstawowa, o której mowa w zasadzie 12 ust. 1 pkt a) ppkt (i).

g) Niezależnie od zasady 15 ust. 1, reprodukcje wzorów przemysłowych zawartych w zgłoszeniu międzynarodowym podlegającym wyłącznie postanowieniom Aktu z 1934 r. nie są rejestrowane w Rejestrze międzynarodowym.

h) Niezależnie od zasady 17 ust. 1, rejestracja międzynarodowa wynikająca ze zgłoszenia międzynarodowego podlegającego wyłącznie postanowieniom Aktu z 1934 r. publikowana jest niezwłocznie po dokonaniu rejestracji.

i) Niezależnie od zasady 17 ust. 2 ppkt (ii), reprodukcje wzorów przemysłowych zawarte w rejestracji międzynarodowej wynikającej ze zgłoszenia międzynarodowego i podlegającego wyłącznie postanowieniom Aktu z 1934 r. nie są publikowane w Biuletynie.

j) Niezależnie od zasady 18, skutki rejestracji międzynarodowej wynikającej ze zgłoszenia międzynarodowego podlegającego wyłącznie postanowieniom Aktu z 1934 r. nie mogą być przedmiotem powiadomienia o odmowie ochrony.

k) Niezależnie od zasady 21 ust. 3, zmiana w prawie własności nie może być wpisana do Rejestru w odniesieniu do Umawiającej się Strony wyznaczonej na podstawie Aktu z 1934 r., jeżeli na podstawie danych, o których mowa w zasadzie 21 ust. 2 ppkt (iv) Akt z 1934 r. przestałby być stosowany w odniesieniu do tej Umawiającej się Strony.

l) Niezależnie od zasady 24 ust. 1 pkt a), rejestracja międzynarodowa wynikająca ze zgłoszenia międzynarodowego podlegającego wyłącznie postanowieniom Aktu z 1934 r. ulega przedłużeniu z chwilą wniesienia jedynie opłaty podstawowej, o której mowa w zasadzie 24 ust 1 pkt a) ppkt (i).

m) Niezależnie od zasady 24 ust. 2 pkt b), rejestracja międzynarodowa wynikająca ze zgłoszenia międzynarodowego podlegającego wyłącznie postanowieniom Aktu z 1934 r. nie ulega przedłużeniu, jeżeli wygasł piętnastoletni okres ochrony międzynarodowej, o której mowa w art. 7 Aktu z 1934 r.

n) Przedłużenie rejestracji międzynarodowej wynikającej ze zgłoszenia międzynarodowego podlegającego wyłącznie postanowieniom Aktu z 1934 r. na drugi, dziesięcioletni okres ochrony, o którym mowa w art. 7 Aktu z 1934 r., może być wnioskowane w chwili dokonywania danego zgłoszenia międzynarodowego. W takim przypadku opłatę, o której mowa w zasadzie 24 ust. 1 pkt a) ppkt (i), wnosi się w chwili dokonywania wspomnianego zgłoszenia międzynarodowego; nie wniesienie opłaty powoduje, że Biuro Międzynarodowe nie uwzględnia wniosku o przedłużenie.

3.
[Zgłoszenia międzynarodowe w przesyłce zapieczętowanej] a) Zgłoszenie międzynarodowe podlegające wyłącznie postanowieniom Aktu z 1934 r. winno zawierać, poza danymi, o których mowa w zasadzie 7 ust. 3, wskazanie co do tego, czy zgłoszenie to jest dokonane w przesyłce nie zapieczętowanej czy zapieczętowanej.

b) Z upływem pierwszego pięcioletniego okresu ochrony międzynarodowej, o której mowa w art. 7 Aktu z 1934 r., rejestracja międzynarodowa w przesyłce zapieczętowanej zostaje otwarta przez Biuro Międzynarodowe z chwilą przedłużenia wspomnianej rejestracji.

Zasada 31

Stosowanie niniejszego Regulaminu do zgłoszeń międzynarodowych podlegających częściowo postanowieniom Aktu z 1934 r. i wynikających z nich rejestracji międzynarodowych
1.
[Zasada ogólna] Niniejszy Regulamin stosowany jest do zgłoszeń międzynarodowych, o których mowa w zasadzie 1 ust. 1 pkt (xviii) - (xx) oraz do wynikających z nich rejestracji międzynarodowych, z zastrzeżeniem treści ust. 2.
2.
[Wyjątki] a) Niezależnie od zasady 7 ust. 5 pkt e), nie można wnosić o odroczenie publikacji w odniesieniu do zgłoszenia międzynarodowego, o którym mowa w ust. 1. Jeżeli został złożony wniosek o odroczenie publikacji i jedna z wyznaczonych Umawiających się Stron została w zgłoszeniu międzynarodowym wyznaczona na podstawie Aktu z 1934 r., Biuro Międzynarodowe powiadamia odpowiednio zgłaszającego; jeżeli w okresie jednego miesiąca od daty powiadomienia przesłanego przez Biuro Międzynarodowe zgłaszający nie wycofa wyznaczenia wspomnianej Umawiającej się Strony w drodze pisemnego zawiadomienia skierowanego do Biura Międzynarodowego, Biuro Międzynarodowe nie uwzględnia wniosku o odroczenie publikacji.

b) Niezależnie od zasady 21 ust. 3, zmiana w prawie własności nie może być wpisana do Rejestru w odniesieniu do wyznaczonej Umawiającej się Strony, jeżeli na podstawie danych, o których mowa w zasadzie 21 ust. 2 ppkt (iv), Akt z 1934 r. przestałby być stosowany lub zacząłby być stosowany w odniesieniu do tej Umawiającej się Strony.

c) W odniesieniu do Umawiającej się Strony wyznaczonej na podstawie Aktu z 1934 r. w zgłoszeniu międzynarodowym, o którym mowa w ust. 1, lub w wynikającej z niego rejestracji międzynarodowej:

(i) opłaty, o których mowa w zasadzie 12 ust. 1 pkt a) ppkt (ii) -(iv), nie są wnoszone;

(ii) skutki danej rejestracji międzynarodowej nie mogą być przedmiotem powiadomienia o odmowie ochrony, o której mowa w zasadzie 18;

(iii) opłaty za przedłużenie, o których mowa w zasadzie 24 ust. 1 pkt a) ppkt (ii) i (iii), nie są wnoszone;

(iv) dana rejestracja międzynarodowa nie zostaje przedłużona, jeżeli upłynął piętnastoletni okres ochrony międzynarodowej, o którym mowa w art. 7 Aktu z 1934 r., niezależnie od zasady 24 ust. 2 pkt b).