Zmiana zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia.

Dzienniki resortowe

NFZ.2020.24

Akt jednorazowy
Wersja od: 28 lutego 2020 r.

ZARZĄDZENIE Nr 24/2020/DGL
PREZESA NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA
z dnia 28 lutego 2020 r.
zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia

Na podstawie art. 102 ust. 5 pkt 21 i 25, art. 146 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1373, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:
§  1. 
W zarządzeniu Nr 180/2019/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 31 grudnia 2019 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia, wprowadza się następujące zmiany:
1)
w § 7 po pkt 4 dodaje się pkt 4a w brzmieniu:

"4a) hospitalizacja jednego dnia z zastosowaniem jednorazowych pomp elastomerowych do terapii infuzyjnej;";

2)
§ 11 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. Realizacja świadczeń z zakresu chemioterapii udzielanych w trybie jednodniowym, o których mowa w § 7 pkt 4 i 4a, polega co najmniej na:

1) badaniu lekarskim, w trakcie którego są udzielane lub zlecane niezbędne świadczenia diagnostyczne i terapeutyczne;

2) przygotowaniu świadczeniobiorcy do leczenia z zakresu chemioterapii oraz

3) podaniu leków zawartych w części A katalogu leków lub zawierających substancje czynne z katalogu substancji lub

4) leczeniu działań niepożądanych 1 lub 2 stopnia wynikających z zastosowania chemioterapii.";

3)
po § 17 dodaje się § 17a w brzmieniu:

"§ 17a. 1. Nabycie leków niezbędnych do realizacji świadczeń udzielanych w ramach chemioterapii może odbywać się po przeprowadzeniu wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

2. Decyzję o przeprowadzeniu wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, o którym mowa w ust. 1, podejmuje Prezes NFZ.

3. Prezes NFZ dokonuje wyboru podmiotu przeprowadzającego wspólne postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego.

4. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, Prezes NFZ zamieszcza na stronie internetowej Funduszu informację zawierającą w szczególności:

1) nazwę substancji czynnej, która będzie nabywana w ramach wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego;

2) nazwę podmiotu przeprowadzającego wspólne postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego wraz z danymi do kontaktu.

5. Postępowanie, o którym mowa w ust. 1, przeprowadzane jest przez zamawiającego upoważnionego na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843).

6. Świadczeniodawca realizujący świadczenia w ramach chemioterapii zobowiązany jest do udzielenia upoważnienia do przeprowadzenia wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego wzór jest określony w załączniku nr 9, podmiotowi, który będzie przeprowadzał to postępowanie. Upoważnienie składa się do właściwego dyrektora oddziału Funduszu w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej Funduszu informacji, o której mowa w ust. 4.

7. Dyrektor oddziału niezwłocznie przekazuje pełnomocnictwa do podmiotu, o którym mowa w ust. 5.

8. Udzielanie świadczeń z wykorzystaniem leku nabytego w ramach wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego rozpoczyna się od pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie jednego miesiąca od zawarcia umowy z wykonawcą wybranym w wyniku przeprowadzenia wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

9. Leki, o których mowa w ust. 1, mogą być zakupione przez świadczeniodawcę poza wspólnym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, w przypadku, gdy zostanie udokumentowana konieczność zastosowania innego leku, w okresie objętym umową zawartą w wyniku przeprowadzenia wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, związana z wystąpieniem:

1) działań niepożądanych;

2) nadwrażliwości na substancję czynną lub na którakolwiek substancję pomocniczą;

3) nieskuteczności leczenia;

4) konieczności kontynuacji terapii lekiem biologicznym u chorych z rozpoznaniem wstrząsu anafilaktycznego bądź choroby posurowiczej.

10. Udokumentowanie konieczności zastosowania leku, o którym mowa w ust. 9, polega na dokonaniu odpowiednich wpisów w indywidualnej dokumentacji medycznej pacjenta i zgłoszeniu działań niepożądanych do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

11. W przypadku, gdy umowa zawarta przez świadczeniodawcę przed zamieszczeniem przez Prezesa NFZ informacji, o której mowa w ust. 4, określa nie wyższą cenę leku niż cena tego samego leku nabytego w wyniku wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, datą rozpoczęcia realizacji świadczeń z wykorzystaniem leku nabytego w ramach wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest upływ terminu, na jaki zawarta została ta umowa.";

4)
§ 26 otrzymuje brzmienie:

"§ 26. 1. W przypadku, gdy u danego świadczeniodawcy w trakcie terapii określonego świadczeniobiorcy w danym okresie koszt każdej rozliczonej jednostki danej substancji czynnej nie jest większy niż koszt wskazany w katalogu współczynników korygujących stosowanych w chemioterapii, zwanym dalej "katalogiem współczynników", stanowiącym załącznik nr 7 do zarządzenia, wartość świadczeń z katalogu świadczeń podstawowych jest korygowana z zastosowaniem współczynnika korygującego.

2. Zakres oraz warunki stosowania, a także wartość współczynnika korygującego, o którym mowa w ust. 1, określa katalog współczynników.";

5)
załącznik nr 1e do zarządzenia otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 1 do niniejszego zarządzenia;
6)
załącznik nr 1n do zarządzenia otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 2 do niniejszego zarządzenia;
7)
załącznik nr 2 do zarządzenia otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 3 do niniejszego zarządzenia;
8)
załącznik nr 7 do zarządzenia otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 4 do niniejszego zarządzenia;
9)
dodaje się załącznik nr 9 do zarządzenia w brzemieniu określonym w załączniku nr 5 do niniejszego zarządzenia.
§  2. 
Do postępowań w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie zarządzenia, stosuje się przepisy zarządzenia, o którym mowa w § 1, w brzmieniu obowiązującym przed dniem wejścia w życie niniejszego zarządzenia.
§  3. 
1. 
Dyrektorzy oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia obowiązani są do wprowadzenia do postanowień umów zawartych ze świadczeniodawcami zmian wynikających z wejścia w życie przepisów niniejszego zarządzenia.
2. 
Przepis ust. 1 stosuje się również do umów zawartych ze świadczeniodawcami po zakończeniu postępowań, o których mowa w § 2.
§  4. 
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 marca 2020 r.

Uzasadnienie

Zarządzenie stanowi realizację upoważnienia ustawowego zawartego w art. 146 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1373, z późn. zm.), zwanej dalej "ustawą o świadczeniach".

Zmiany wprowadzone niniejszym zarządzeniem do zarządzenia Nr 180/2019/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 31 grudnia 2019 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia polegają na:

1)
umożliwieniu realizacji świadczeń z wykorzystaniem jednorazowych pomp elastomerowych do terapii infuzyjnej - zgodnie z projektowanymi zamianami w katalogu 1e określającym Katalog świadczeń podstawowych dodano produkt rozliczeniowy o kodzie 5.08.05.0000177 hospitalizacja jednego dnia z zastosowaniem jednorazowych pomp elastomerowych do terapii infuzyjnej.

Wprowadzona zmiana ma na celu poprawę jakości życia pacjentów, poprzez skrócenie okresu hospitalizacji do niezbędnego minimum - pacjenci poddani tego typu terapii mogą być czynni zawodowo i nie podlegają wykluczeniu społecznemu. Zaproponowane rozwiązanie spotkało się z pozytywnym odbiorem organizacji pacjenckich zrzeszających osoby zmagające się z chorobą nowotworową. Przedstawiciele wskazanych organizacji podkreślali, że wskazana forma leczenia poprawia jakość leczenia oraz przeciwdziała wykluczeniu osób chorujących na choroby nowotworowe;

2)
dostosowaniu zapisów zarządzenia do możliwości przeprowadzania wspólnych postępowań na zakup leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych przysługujących świadczeniobiorcom, w przypadku, o którym mowa w art. 132 ust. 2a, prowadzonych na podstawie przepisów o zamówieniach publicznych -stosownie do art. 97 ust. 3 pkt 2d ustawy o świadczeniach - zgodnie z projektowanymi zmianami realizacja umowy w w/w zakresie w części dotyczącej nabywania leków może być realizowana poprzez wspólny zakup leków nabywanych na podstawie udzielonych pełnomocnictw przez poszczególnych świadczeniodawców na rzecz podmiotu, który będzie wskazany przez Prezesa NFZ do przeprowadzenia wspólnego postępowania przetargowego.

Wprowadzone regulacje mają na celu zracjonalizowanie wydatków płatnika publicznego w obszarze w którym występują duże dysproporcje pomiędzy cenami leków, których zastosowanie przynosi identyczny efekt zdrowotny. Planowane działania mają na celu realokację środków finansowych uzyskanych w wyniku przeprowadzonego postępowania na obszary terapeutyczne najbardziej tego wymagające. Należy przy tym uwzględnić znaczne zmiany, jakie zaszły w zakresie leków refundowanych w programach lekowych na przestrzeni ostatnich miesięcy. Stąd też sprostanie wyzwaniom jakie płyną z udostępnienia szeregu innowacyjnych technologii lekowych wymaga podjęcia konkretnych działań. Mając na względzie powyższe, wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów oczekujących realnego dostępu do nowoczesnych technologii lekowych, płatnik publiczny podejmuje wyzwanie jakim jest przeprowadzenie wspólnych postępowań na zakup leków.

W wyniku tych działań większa liczba pacjentów uzyska dostęp do terapii, również z wykorzystaniem nowych, innowacyjnych leków;

3)
zmianie zasad określania progów kosztowych dla wybranych substancji czynnych stosowanych w chemioterapii uprawniających świadczeniodawców do korzystania ze współczynników korygujących - zmiany wprowadzone w tym obszarze stanowią ujednolicenie zasad określania progów kosztowych dla substancji czynnych stosowanych w programach lekowych i chemioterapii - w związku z analizą średniego kosztu rozliczenia wybranych substancji czynnych stosowanych w chemioterapii oraz cen osiąganych w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego.

Ponadto w związku opublikowanym obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 18 lutego 2020 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 marca 2020 r. (Dz. Urz. Min. Zdr. poz. 11), wydanym na podstawie art. 37 ust. 1 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 784, z późn. zm.), został zaktualizowany załącznik nr 1n do zarządzenia, określający Katalog leków refundowanych stosowanych w chemioterapii, celem dostosowania przepisów zarządzenia do aktualnego stanu faktycznego w zakresie refundacji leków stosowanych w chemioterapii.

Zmiany w zakresie załącznika nr 1n do zarządzenia, określającego Katalog leków refundowanych stosowanych w chemioterapii dotyczą części A - leki podstawowe i polegają na:

a)
Zmianie nazwa leku dla GTIN 05909990983018 na "Caelyx / Caelyx pegylated liposomal, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, 2 mg/ml"
b)
dodaniu kodu GTIN dla substancji czynnej:
-
5.08.10.0000053 - Pemetreksedum - GTIN: 05909991289362, 05909991289379,
-
5.08.10.0000081 - Posaconazolum - GTIN: 05901797710743, 07613421033408
-
5.08.10.0000085 - Bortezomibum - GTIN: 05900411003193,
c)
usunięciu substancji czynnej i kodu GTIN dla:
-
5.08.10.0000057 - Thiotepa - GTIN: 05909990893546, 05909990893553,
-
5.08.10.0000083 - Leuprorelinum - GTIN: 05909990686117,
d)
usunięciu kodu GTIN dla substancji czynnej:
-
5.08.10.0000024 - Etoposidum - GTIN: 05909991198138,
-
5.08.10.0000087 - Voriconazolum - GTIN: 05909991095826,

- zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w obwieszczeniu refundacyjnym.

Substancja czynna 5.08.10.0000081 - Posaconazolum została dodana do wykazu substancji czynnych, których średni koszt rozliczenia podlega monitorowaniu zgodnie z § 28 zarządzenia.

Projektowane zmiany wpisują się w kluczowe dla Narodowego Funduszu Zdrowia cele określone w Strategii na lata 2019-2023 jak: (cel 2) poprawa jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej oraz (cel 5) poprawa efektywności wydatkowania środków publicznych na świadczenia opieki zdrowotnej, a także w misję Funduszu, zgodnie z którą "Działając w imieniu i na rzecz Pacjentów, Narodowy Fundusz Zdrowia wspólnie ze Świadczeniodawcami dba o zdrowie obywateli zarówno poprzez działania profilaktyczne, jak też należytą jakość i dostępność świadczeń opieki zdrowotnej oraz efektywne gospodarowanie środkami publicznymi".

Oznaczenie momentu stosowania przedmiotowego aktu prawnego w sposób wskazany w § 4 zarządzenia wynika z konieczności zapewnienia ciągłości stosowania przepisów w przedmiotowym zakresie.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 marca 2020 r.

Zgodnie z art. 146 ust. 4 ustawy o świadczeniach, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia przed określeniem przedmiotu postępowania w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zasięgnął opinii właściwych konsultantów krajowych, a także zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 137 ustawy o świadczeniach, zasięgnął opinii Naczelnej Rady Lekarskiej, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz reprezentatywnych organizacji świadczeniodawców.

W trakcie konsultacji, do projektu zarządzenia odniosło się 25 podmiotów (w tym 4 oddziały wojewódzkie NFZ), z czego 4 podmioty nie zgłosiły uwag. 2 podmioty zgłosiły swoje uwagi po terminie.

Z przesłanych uwag 6 uznano za zasadne, 15 uznano za częściowo zasadne, pozostałe uwagi uznano za bezzasadne lub stanowiły one uwagi ogólne.

Najważniejsze uwzględnione dotyczą:

a)
doprecyzowania zapisów umożliwiających zastosowanie świadczenia o kodzie: 5.08.05.0000177 hospitalizacja jednego dnia z zastosowaniem jednorazowych pomp elastomerowych do terapii infuzyjnej;
b)
doprecyzowania kwestii przekazywania pełnomocnictw do podmiotu przeprowadzającego postępowanie;
c)
wprowadzenie zapisów umożliwiających świadczeniodawcy zakup leków na zasadach ogólnych, w sytuacji w której zostanie udokumentowana konieczność zastosowania innego leku, w okresie objętym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego;
d)
wprowadzenie zapisów umożliwiających świadczeniodawcy korzystanie z dotychczas podpisanych umów na zakup leków, w sytuacji w której cena jednostkowa będzie nie wyższa niż cena uzyskana w wyniku wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

Załącznik nr 1e
Katalog świadczeń podstawowych
lp.świadczeniaspecjalności medyczne (specjalności zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 maja 2012 r.)warunki udzielania świadczeńUwagi
kod świadczenianazwa świadczeniawartość punktowa - obecna40 chirurgia onkologiczna05 chirurgia ogólna42 choroby płuc07 choroby wewnętrzne44 endokrynologia47 gastroenterologia50 hematologia60 onkologia i hematologia dziecięca24 onkologia kliniczna26 otorynolaryngologia28 pediatria34 urologia49 ginekologia onkologiczna32 radioterapia onkologiczna71 transplantologia klinicznatryb ambulatoryjnytryb jednego dniahospitalizacja
1234 i kolejny
15.08.05.0000170hospitalizacja hematologiczna u dorosłych / zakwaterowanie668,43668,43668,43612,73XXXza osobodzień

nie można łączyć ze świadczeniami z katalogu 1a;

nie można łączyć ze świadczeniami z katalogu 1b (z wyjątkiem świadczeń: 5.52.01.0001424, 5.52.01.0001440, 5.52.01.0001470, wykazywanych w różnych datach w ramach hospitalizacji);

nie można łączyć ze świadczeniem z katalogu 1d: kod 5.07.01.0000048 zakwaterowanie do teleradioterapii;

25.08.05.0000171hospitalizacja onkologiczna u dorosłych / zakwaterowanie557,02557,02557,02501,32XXXXXXXXXXXXXXza osobodzień nie można łączyć ze świadczeniami z katalogu 1a; nie można łączyć ze świadczeniami z katalogu 1b (z wyjątkiem świadczeń: 5.52.01.0001424, 5.52.01.0001440, 5.52.01.0001470, wykazywanych w różnych datach w ramach hospitalizacji); nie można łączyć ze świadczeniem z katalogu 1d: kod 5.07.01.0000048 zakwaterowanie do teleradioterapii
35.08.05.0000172kompleksowa porada ambulatoryjna dotycząca chemioterapii167,11xxxXXXXXXXXXXXza wykonanie wybranych świadczeń z katalogu 1j lub wydanie albo podanie leków z katalogu leków lub zawierajacych substancje z katalogu substancji

nie można łączyć ze świadczeniami z katalogu 1a;

nie można łączyć ze świadczeniami z katalogu 1b (z wyjątkiem świadczeń: 5.52.01.0001424, 5.52.01.0001440, 5.52.01.0001470, 5.52.01.0001499 wykazywanych w różnych datach w ramach hospitalizacji);

nie można łączyć ze świadczeniem z katalogu 1d: kod 5.07.01.0000048 zakwaterowanie do teleradioterapii;

nie można rozliczać z procedurą z katalogu 1j: kod 5.08.05.0000013 leczenie działań niepożądanych 3 stopnia i kod 5.08.05.0000014 leczenie działań niepożądanych 4 stopnia

45.08.05.0000173podstawowa porada ambulatoryjna dotycząca chemioterapii111,40xxxXXXXXXXXXXXza wykonanie wybranych świadczeń z katalogu 1j lub wydanie albo podanie leków z katalogu leków lub zawierajacych substancje z katalogu substancji nie można łączyć ze świadczeniami z katalogu 1a;

nie można łączyć ze świadczeniami z katalogu 1b (z wyjątkiem świadczeń: 5.52.01.0001424, 5.52.01.0001440, 5.52.01.0001470, 5.52.01.0001499 wykazywanych w różnych datach w ramach hospitalizacji);

nie można łączyć ze świadczeniem z katalogu 1d: kod 5.07.01.0000048 zakwaterowanie do teleradioterapii;

nie można rozliczać z procedurą z katalogu 1j: kod 5.08.05.0000013 leczenie działań niepożądanych 3 stopnia i kod 5.08.05.0000014 leczenie działań niepożądanych 4 stopnia

55.08.05.0000174hospitalizacja hematoonkologicza u dzieci / zakwaterowanie891,24891,24891,40835,54XXXza osobodzień

nie można łączyć ze świadczeniami z katalogu 1a;

nie można łączyć ze świadczeniami z katalogu 1b (z wyjątkiem świadczeń: 5.52.01.0001424, 5.52.01.0001440, 5.52.01.0001470, 5.52.01.0001499 wykazywanych w różnych datach w ramach hospitalizacji);

nie można łączyć ze świadczeniem z katalogu 1d: kod 5.07.01.0000048 zakwaterowanie do teleradioterapii

65.08.05.0000175hospitalizacja jednego dnia związana z podaniem leku z części A katalogu leków389,92xxxXXXXXXXXXXXXXXXXnie można łączyć ze świadczeniami z katalogu 1a;

nie można łączyć ze świadczeniami z katalogu 1b (z wyjątkiem świadczeń: 5.52.01.0001424, 5.52.01.0001440, 5.52.01.0001470, 5.52.01.0001499 wykazywanych w różnych datach w ramach hospitalizacji);

nie można łączyć ze świadczeniem z katalogu 1d: kod 5.07.01.0000048 zakwaterowanie do teleradioterapii

nie można rozliczać z procedurą z katalogu 1j: kod 5.08.05.0000013 leczenie działań niepożądanych 3 stopnia i kod 5.08.05.0000014 leczenie działań niepożądanych 4 stopnia

75.08.05.0000176hospitalizacja jednego dnia w pozostałych przypadkach167,11xxxXXXXXXXXXXXXXXXXnie można łączyć ze świadczeniami z katalogu 1a; nie można łączyć ze świadczeniami z katalogu 1b (z wyjątkiem świadczeń: 5.52.01.0001424, 5.52.01.0001440, 5.52.01.0001470, 5.52.01.0001499 wykazywanych w różnych datach w ramach hospitalizacji); nie można łączyć ze świadczeniem z katalogu 1d: kod 5.07.01.0000048 zakwaterowanie do teleradioterapii nie można rozliczać z procedurą z katalogu 1j: kod 5.08.05.0000013 leczenie działań niepożądanych 3 stopnia i kod 5.08.05.0000014 leczenie działań niepożądanych 4 stopnia
85.08.05.0000177hospitalizacja jednego dnia z zastosowaniem jednorazowych pomp elastomerowych do terapii infuzyjnej500,00xxxXXXXXXXXXXXXXXXXnie można łączyć ze świadczeniami z katalogu 1a;

nie można łączyć ze świadczeniami z katalogu 1b (z wyjątkiem świadczeń: 5.52.01.0001424, 5.52.01.0001440, 5.52.01.0001470, 5.52.01.0001499 wykazywanych w różnych datach w ramach hospitalizacji);

nie można łączyć ze świadczeniem z katalogu 1d: kod 5.07.01.0000048 zakwaterowanie do teleradioterapii

nie można rozliczać z procedurą z katalogu 1j: kod 5.08.05.0000013 leczenie działań niepożądanych 3 stopnia i kod 5.08.05.0000014 leczenie działań niepożądanych 4 stopnia

można rozliczyć z produktem z katalogu 1n o kodzie 5.08.10.0000028, podawanym zgodnie z ChPL

można rozliczyć raz na cykl

obejmuje koszt jednorazowej pompy elastomerowej do terapii infuzyjnej

ZAŁĄCZNIK Nr  2

Załącznik nr 1n

grafika

ZAŁĄCZNIK Nr  3

UMOWA Nr ....../.....

O UDZIELANIE ŚWIADCZEŃ OPIEKI ZDROWOTNEJ

- LECZENIE SZPITALNE -

CHEMIOTERAPIA

zawarta w .........................................., dnia .......................................................... roku, pomiędzy: Narodowym Funduszem Zdrowia – …………............................................................Oddziałem Wojewódzkim w ........................................................................................................... z siedzibą: ........................................................................................... (ADRES), reprezentowanym przez ……………………………..................................................,zwanym dalej "Oddziałem Funduszu"

a

……….....................................................................................................................................................

oznaczenie świadczeniodawcy: imię i nazwisko albo nazwa świadczeniodawcy w rozumieniu art. 5 pkt 41 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1373, z późn. zm.)

zwanym dalej "Świadczeniodawcą", reprezentowanym przez

……….............................................................................................................................................

PRZEDMIOT UMOWY

§ 1.

1.Przedmiotem umowy jest udzielanie przez Świadczeniodawcę świadczeń opieki zdrowotnej, w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia, zwanych dalej "świadczeniami", w zakresach określonych w planie rzeczowo – finansowym stanowiącym załącznik nr 1 do umowy.
2.Świadczeniodawca zobowiązany jest wykonywać umowę zgodnie:
1.z warunkami udzielania świadczeń określonymi w:
a.ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1373, z późn. zm.), zwanej dalej "ustawą o świadczeniach",
b.ustawie z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 784, z późn. zm), zwanej dalej "ustawą o refundacji",
c.ogólnych warunkach umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej stanowiących załącznik do rozporządzenia ministra właściwego do spraw zdrowia wydanego na podstawie art. 137 ust. 2 ustawy o świadczeniach, zwanymi dalej "Ogólnymi warunkami umów" lub "OWU",
d.przepisach rozporządzenia ministra właściwego do spraw zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego wydanego na podstawie art. 31d ustawy o świadczeniach,
e.przepisach rozporządzenia ministra właściwego do spraw zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej wydanego na podstawie art. 31d ustawy o świadczeniach;
2.ze szczegółowymi warunkami zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia, określonymi przez Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia na podstawie art. 146 ust. 1 pkt 2 ustawy o świadczeniach, zwanymi dalej "warunkami realizacji umów".
3.Świadczeniodawca obowiązany jest zapoznać z przepisami § 12 Ogólnych warunków umów wszystkie osoby, które udzielają świadczeń opieki zdrowotnej lub udzielają informacji świadczeniobiorcom o sposobie, trybie oraz zasadach udzielania świadczeń w jego placówce.

ORGANIZACJA UDZIELANIA ŚWIADCZEŃ

§ 2.

1.Świadczenia w poszczególnych zakresach udzielane są przez osoby wymienione w załączniku nr 2 do umowy.
2.Świadczenia w poszczególnych zakresach są udzielane zgodnie z harmonogramem pracy, określonym w załączniku nr 2 do umowy.
3.Dane o potencjale wykonawczym świadczeniodawcy przeznaczonym do realizacji umowy, określone są w załączniku nr 2 do umowy.
1.
4.Świadczenia w poszczególnych zakresach mogą być udzielane przez Świadczeniodawcę z udziałem podwykonawców udzielających świadczeń na zlecenie Świadczeniodawcy, wymienionych w załączniku nr 3 do umowy.
5.Zaprzestanie współpracy z podwykonawcą lub nawiązanie współpracy z innym podwykonawcą, wymaga zgłoszenia dyrektorowi Oddziału Funduszu najpóźniej w dniu poprzedzającym wejście w życie zmiany.
6.Świadczeniodawca obowiązany jest do bieżącego aktualizowania danych o swoim potencjale wykonawczym przeznaczonym do realizacji umowy, przez który rozumie się zasoby będące w dyspozycji Świadczeniodawcy służące wykonywaniu świadczeń opieki zdrowotnej, w szczególności osoby udzielające tych świadczeń i sprzęt.
7.Aktualizacji danych, o których mowa w ust. 6, należy dokonywać za pomocą udostępnionych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zwany dalej "Funduszem", aplikacji informatycznych, w szczególności Portalu Funduszu, na zasadach i warunkach określonych w zarządzeniu Prezesa Funduszu w sprawie korzystania z Portalu Narodowego Funduszu Zdrowia oraz w umowie upoważniającej do korzystania z tego Portalu.
8.Świadczenia mogą być udzielane wyłącznie przez podwykonawcę spełniającego warunki określone w warunkach realizacji umów oraz w przepisach odrębnych.
9.Świadczeniodawca zobowiązany jest do zapewnienia świadczeniobiorcom zakwalifikowanym do leczenia bezpłatnego dostępu do leków będących przedmiotem umowy.
10.Świadczeniodawca zobowiązany jest do zapewnienia, w okresie obowiązywania umowy, ciągłości udzielania świadczeń świadczeniobiorcom leczonym w zakresie chemioterapia.
11.Świadczenia są udzielane w ramach katalogu świadczeń podstawowych stanowiącym załącznik nr 1e do zarządzenia oraz w ramach katalogu świadczeń wspomagających stanowiącym załącznik nr 1j do zarządzenia.
12.Świadczeniodawca nabywa odpłatnie leki będące przedmiotem umowy.
13.Nabycie leków, o których mowa w ust. 12, może odbywać się po przeprowadzeniu wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
14.W przypadku, gdy nabycie leków będzie odbywać się na zasadach określonych w ust. 13, Świadczeniodawca zobowiązany jest do udzielenia upoważnienia do przeprowadzenia wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego podmiotowi, który będzie przeprowadzał to postępowanie, na zasadach określonych w zarządzeniu.
15.W przypadku, gdy umowa zawarta przez świadczeniodawcę przed zamieszczeniem przez Prezesa NFZ informacji, o której mowa w §17a ust. 4 warunków realizacji umów, określa nie wyższą cenę leku niż cena tego samego leku nabytego w wyniku wspólnego postępowania o

udzielenie zamówienia publicznego, datą rozpoczęcia realizacji świadczeń z wykorzystaniem leku nabytego w ramach wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest upływ terminu, na jaki zawarta została ta umowa.

16.Świadczeniodawca jest zobowiązany do sprawozdawania danych dotyczących faktur zakupu leków zgodnie z:
1.formatem XML w komunikacie FZX określonym przez Fundusz w załączniku nr 6 do zarządzenia nr 98/2019/DI Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 1 sierpnia 2019r. w sprawie ustalenia jednolitego pliku sprawozdawczego w postaci szczegółowych komunikatów sprawozdawczych XML (z późn. zm.) oraz
2.załącznikiem nr 1 do zarządzenia, o którym mowa w pkt 1.
17.Świadczenia są udzielane z zastosowaniem leków wymienionych w wykazie stanowiącym załącznik nr 1n do zarządzenia lub substancji czynnych wymienionych w wykazie stanowiącym załącznik nr 1t do zarządzenia.
18.Świadczenia niezbędne do realizacji chemioterapii, a nieobjęte umową, rozliczane są na podstawie odrębnych umów.
19.Świadczeniodawca jest zobowiązany do przekazywania danych i informacji sprawozdawczo–rozliczeniowych do Funduszu zgodnie z załącznikiem nr 1 do zarządzenia, o którym mowa w ust. 16 pkt 1.
20.Umowa zawarta pomiędzy Świadczeniodawcą, a podwykonawcą winna zawierać zastrzeżenie o prawie Funduszu do przeprowadzenia kontroli podwykonawcy, na zasadach określonych w ustawie o świadczeniach, w zakresie wynikającym z umowy. Fundusz informuje Świadczeniodawcę o rozpoczęciu i zakończeniu kontroli podwykonawcy oraz jej wynikach.
21.Świadczeniodawca zobowiązany jest do:
1.realizacji instrumentów dzielenia ryzyka;
2.współpracy z Prezesem Funduszu oraz dyrektorem Oddziału Funduszu przy realizacji instrumentów dzielenia ryzyka

- o których mowa w art. 11 ust. 5 ustawy o refundacji.

22. Świadczeniodawca jest zobowiązany do udzielenia informacji i wyjaśnień niezbędnych dyrektorowi oddziału Funduszu lub Prezesowi Funduszu do realizacji zadań, o których mowa odpowiednio w art. 107 w ust. 5 pkt 26 oraz art. 102 ust. 5a ustawy o świadczeniach, w terminie 3 dni od dnia otrzymania wniosku o ich udzielenie.

23. Świadczeniodawca jest zobowiązany do przekazywania, na wskazany przez dyrektora oddziału Funduszu adres poczty elektronicznej, w związku z realizacją przez dyrektora oddziału Funduszu zadań, o których mowa w art. 107 w ust. 5 pkt 26 ustawy o świadczeniach, projektu

specyfikacji istotnych warunków zamówienia wraz z załącznikami, nie później niż 5 dni roboczych przed ich publikacją.

§ 3.

Świadczeniodawca, w okresie realizacji umowy jest obowiązany do posiadania umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z udzielaniem świadczeń, zawartej zgodnie z warunkami określonymi w art. 136b ustawy o świadczeniach.

WARUNKI FINANSOWANIA ŚWIADCZEŃ

§ 4.

1.Kwota zobowiązania Oddziału Funduszu wobec Świadczeniodawcy z tytułu realizacji umowy w okresie od dnia ………. r. do dnia ……….. r. wynosi maksymalnie………….......zł (słownie: ......……………………………….……zł).

2. Kwota zobowiązania, o której mowa w ust. 1, zawiera kwotę stanowiącą realizację postanowień określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 137 ust. 2 ustawy o świadczeniach, dotyczących wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych, w wysokości…………………….zł (słownie:………………………………………………).

3. Kwota zobowiązania, o której mowa w ust. 1, zawiera kwotę stanowiącą realizację postanowień § 2 ust. 4 pkt 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 4 stycznia 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. poz. 34), zwanego dalej "rozporządzeniem z dnia 4 stycznia 2019 r. zmieniającym OWU", w wysokości…………………….zł (słownie:………………………………………………).

4. Kwota zobowiązania, o której mowa w ust. 1, zawiera kwotę …………...............zł (słownie: ……………………….……...zł) przeznaczoną na finansowanie, w okresie od dnia ………….. r. do dnia ……………. r.,:

1) podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego lekarzy, o których mowa w art. 4 ust. 3 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1532), zwanej dalej "ustawą zmieniającą", do wysokości 6750 zł miesięcznie, w przeliczeniu na pełny etat, oraz związane z tym podwyższenie dodatku za wysługę lat;

2) kosztów świadczeń udzielanych przez lekarzy, o których mowa w pkt 1, w zakresie kosztów podwyższenia wynagrodzeń tych lekarzy, o którym mowa w art. 4 ust. 2 ustawy zmieniającej, w wysokości 80% kwoty wynikającej z podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego oraz związanego z tym podwyższenia dodatku za wysługę lat.

5. Środki, o których mowa w ust. 2 przekazuje się na zasadach określonych w zarządzeniu Prezesa Funduszu realizującym postanowienia § 4 ust. 7 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 października 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. poz. 1628, z późn. zm.).

6. Środki, o których mowa w ust. 3, przekazuje się zgodnie z przepisami zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia wydanego na podstawie § 2 ust. 11 rozporządzenia z dnia 4 stycznia 2019 r. zmieniającego OWU.

7. Środki, o których mowa w ust. 4, przekazuje się na zasadach określonych w zarządzeniu Prezesa Funduszu wydanym na podstawie art. 7 ust. 4 ustawy zmieniającej.

8. W przypadku nieprzeznaczenia przez Świadczeniodawcę środków na świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez pielęgniarki i położne w sposób określony w przepisach wydanych na podstawie art. 137 ust. 2 ustawy o świadczeniach, tj. na wzrost wynagrodzeń pielęgniarek i położnych, kwota nieprzekazanych środków podlega zwrotowi.

9. W przypadku nieprzeznaczenia przez Świadczeniodawcę środków, o których mowa w ust. 3, w sposób, o którym mowa § 3 rozporządzenia z dnia 4 stycznia 2019 r. zmieniającego OWU, kwota nieprzekazanych środków podlega zwrotowi do właściwego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

10. W przypadku:

1) nieprzeznaczenia środków, o których mowa w ust. 4 pkt 1, w sposób określony w art. 4 ust. 2-4 ustawy zmieniającej lub

2) nieprzeznaczenia środków, o których mowa w pkt 1, na wzrost wynagrodzeń, o którym mowa w art. 4 ust. 2 ustawy zmieniającej, lub

3) niewywiązywania się lekarza z zobowiązania, o którym mowa w art. 4 ust. 3 pkt 2 ustawy zmieniającej

- środki, o których mowa w ust. 4, w kwocie niewykorzystanej w sposób określony w tej jednostce redakcyjnej, podlegają zwrotowi.

11. Liczbę i cenę jednostek rozliczeniowych oraz kwotę zobowiązania w poszczególnych zakresach świadczeń objętych umową określa "plan rzeczowo-finansowy", stanowiący załącznik nr 1 do umowy.

12. Należność z tytułu umowy za realizację świadczeń za okres sprawozdawczy równa jest sumie wartości za:

1) świadczenie oraz

2) podane lub wydane świadczeniobiorcy leki.

Należność jest określona w rachunku oraz ustalana jest zgodnie z zasadami określonymi w Ogólnych warunkach umów.

13. W przypadku, o którym mowa w ust. 12, kwota należności nie może przekroczyć maksymalnej kwoty zobowiązania Oddziału Funduszu wobec Świadczeniodawcy, z tytułu realizacji umowy, określonej w załączniku nr 1 do umowy.

14. W przypadku, gdy wartość świadczeń udzielonych pacjentom przyjętym na podstawie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego, przekroczy kwotę, o której mowa w ust. 1, zwiększeniu ulegają liczby jednostek rozliczeniowych i kwoty zobowiązań we właściwych ze względu na realizację świadczeń zakresach oraz odpowiednio kwota zobowiązania z tytułu realizacji umowy Oddziału Funduszu wobec świadczeniodawcy.

15. Zwiększenie, o którym mowa w ust 14, dokonywane jest przez Oddział Funduszu na wniosek Świadczeniodawcy składany po upływie kwartału, w którym nastąpiło przekroczenie kwoty zobowiązania.

16. Należność z tytułu zawartej umowy za realizację świadczeń, Oddział Funduszu przekazuje na rachunek bankowy:

Dane posiadacza rachunku bankowego: ………………………………………………………… nr………………………………………………..............................................................................

17. Zmiana numeru rachunku bankowego, o którym mowa w ust. 16, wymaga uprzedniego złożenia przez świadczeniodawcę wniosku w sprawie zmiany rachunku bankowego, którego wzór stanowi załącznik nr 4 do umowy.

18. Wniosek, o którym mowa w ust.17, składa się w formie:

1) elektronicznej poprzez Portal Narodowego Funduszu Zdrowia oraz

2) pisemnej.

19. Kwota zobowiązania, o której mowa w ust. 1, wypełnia zobowiązania Funduszu, wynikające z postanowień art. 10f ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o przekazaniu środków finansowych świadczeniodawcom na wzrost wynagrodzeń (Dz. U. z 2006 r. Nr 149, poz. 1076, z późn. zm.).

20. Faktury wynikające z realizacji umowy Świadczeniodawca może przesłać w formie papierowej lub w formie elektronicznej przez Portal Narodowego Funduszu Zdrowia zgodnie z formatem ustalonym przez Prezesa Funduszu, pod warunkiem zapewnienia autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności faktury.

KARY UMOWNE

§ 5.

1. W przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, z przyczyn leżących po stronie Świadczeniodawcy, Fundusz może nałożyć na Świadczeniodawcę karę umowną.

2. W przypadku wystawienia recept osobom nieuprawnionym lub wystawienia recept w przypadkach nieuzasadnionych, Fundusz może nałożyć na Świadczeniodawcę karę umowną stanowiącą równowartość nienależnej refundacji cen leków dokonanej na podstawie recept wraz z odsetkami ustawowymi od dnia dokonania refundacji.

3. W przypadku niedopełnienia obowiązku dotyczącego uzyskania we właściwym Oddziale Funduszu upoważnienia do korzystania z usługi e-WUŚ, w celu zapewnienia możliwości realizacji uprawnień świadczeniobiorców wynikających z art. 50 ust. 3 ustawy o świadczeniach, Fundusz może nałożyć na Świadczeniodawcę karę umowną w wysokości 1% kwoty zobowiązania określonej w umowie.

4. W przypadku nieprzekazania przez Świadczeniodawcę informacji stanowiących podstawę określenia wysokości środków przeznaczonych na wzrost wynagrodzeń pielęgniarek i położnych, Fundusz nakłada karę umowną w wysokości do 2% kwoty zobowiązania określonej w umowie.

5. Niewykonanie przez Świadczeniodawcę lub podwykonawcę obowiązków wynikających z ust. 1-3 i 5-9 rozporządzenia z dnia 4 stycznia 2019 r. zmieniającego OWU oraz naruszenie § 30 ust. 1 pkt 1 lit. b i e oraz pkt 2 lit. c załącznika do Ogólnych warunków umów, skutkuje nałożeniem kary umownej w wysokości do 2% kwoty zobowiązania.

6. W przypadku nieprzeznaczenia przez Świadczeniodawcę środków, dedykowanych na świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez pielęgniarki i położne w sposób, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 137 ust. 2 ustawy o świadczeniach, tj. na wzrost wynagrodzeń pielęgniarek Fundusz może nałożyć na Świadczeniodawcę karę umowną w wysokości do 5% tych środków.

7. W przypadku nieprzeznaczenia środków przez Świadczeniodawcę w sposób, o którym mowa § 3 rozporządzenia z dnia 4 stycznia 2019 r. zmieniającego OWU, Fundusz nakłada karę umowną w wysokości do 5% tych środków.

8. W przypadku nieprzeznaczenia środków na wzrost wynagrodzeń, o którym mowa w art. 4 ust. 2 ustawy zmieniającej, Fundusz nakłada na Świadczeniodawcę karę umowną w wysokości do

5% tych środków.

9. Kary umowne, o których mowa w ust. 1-8, nakładane są w trybie i na zasadach określonych w Ogólnych warunkach umów.

10. Oddział Funduszu jest uprawniony do dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość kary umownej.

OKRES OBOWIĄZYWANIA UMOWY

§ 6.

1.Umowa zostaje zawarta na okres od dnia ………..…….......... do dnia ………………….………...
2.Każda ze stron może rozwiązać umowę za 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

§ 7.

Sądami właściwymi dla rozpoznawania spraw spornych między stronami umowy są sądy powszechne właściwe dla Oddziału Funduszu.

§ 8.

W zakresie nieuregulowanym umową stosuje się przepisy Ogólnych warunków umów oraz rozporządzenia ambulatoryjnego lub rozporządzenia szpitalnego.

§ 9.

Załączniki do umowy stanowią jej integralną część.

§ 10.

Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

Wykaz załączników do umowy:

1)załącznik nr 1 do umowy – Plan rzeczowo-finansowy;
2)załącznik nr 2 do umowy – Harmonogram-zasoby;
3)załącznik nr 3 do umowy – Wykaz podwykonawców;
4)załącznik nr 4 do umowy – Wniosek w sprawie zmiany rachunku bankowego.

PODPISY STRON

........................................................................................................................
........................................................................................................................
ŚwiadczeniodawcaOddział Fundusz

Załącznik Nr  1

PLAN RZECZOWO - FINANSOWY

Załącznik Nr  2

HARMONOGRAM - ZASOBY

Załącznik Nr  3

WYKAZ PODWYKONAWCÓW

Załącznik Nr  4

Wniosek w sprawie zmiany rachunku bankowego

ZAŁĄCZNIK Nr  4

Załącznik nr 7
Katalog współczynników korygujących stosowanych w chemioterapii
012345
Lp.świadczenie z katalogu świadczeń podstawowych, w odniesieniu do kótrego współczynnik korygujący może zostać zastosowanysubstancja czynnapróg kosztowy rozliczenia substancji czynnej uprawniajacy do zastosowania współczynnika korygujacegowartość wsółczynnika korygujacegouwagi
kod świadczenianazwakod produktunazwawartośćjednostka
15.08.05.0000170hospitalizacja hematologiczna u dorosłych / zakwaterowanie5.08.10.0000003bicalutamidum0,0014zł/mg1,10Współczynnik korygujący może zostać zastosowany w odniesieniu do świadczenia wskazanego w kolumnie 1, rozliczanego w związku z terapią pacjentów, u których stosowana jest substancja czynna, o której mowa kolumnie 2, spełniająca warunek kosztowy określony w kolumnie 3 w przypadku każdego z podań lub wydań leku danemu pacjentowi w danym okresie.
5.08.10.0000006capecitabinum0,0032zł/mg1,10
5.08.10.0000025filgrastimum0,6960zł/1 000 000 j.m.1,10
5.08.10.0000070temozolomidum0,2258zł/mg1,10
5.08.10.0000075bendamustinum hydrochloridum1,8514zł/mg1,10
5.08.10.0000082anagrelidum9,9019zł/mg1,10
5.08.10.0000055rituximabum4,0800zł/mg1,10
5.08.10.0000052pegfilgrastimum47,5200zł/mg1,20
25.08.05.0000171hospitalizacja onkologiczna u dorosłych / zakwaterowanie5.08.10.0000003bicalutamidum0,0014zł/mg1,10
5.08.10.0000006capecitabinum0,0032zł/mg1,10
5.08.10.0000025filgrastimum0,6960zł/1 000 000 j.m.1,10
5.08.10.0000070temozolomidum0,2258zł/mg1,10
5.08.10.0000075bendamustinum hydrochloridum1,8514zł/mg1,10
5.08.10.0000082anagrelidum9,9019zł/mg1,10
5.08.10.0000055rituximabum4,0800zł/mg1,10
5.08.10.0000052pegfilgrastimum47,5200zł/mg1,20
35.08.05.0000172kompleksowa porada ambulatoryjna dotycząca chemioterapii5.08.10.0000003bicalutamidum0,0014zł/mg1,10
5.08.10.0000006capecitabinum0,0032zł/mg1,10
5.08.10.0000025filgrastimum0,6960zł/1 000 000 j.m.1,10
5.08.10.0000070temozolomidum0,2258zł/mg1,10
5.08.10.0000075bendamustinum hydrochloridum1,8514zł/mg1,10
5.08.10.0000082anagrelidum9,9019zł/mg1,10
5.08.10.0000055rituximabum4,0800zł/mg1,10
5.08.10.0000052pegfilgrastimum47,5200zł/mg1,20
45.08.05.0000173podstawowa porada ambulatoryjna dotycząca chemioterapii5.08.10.0000003bicalutamidum0,0014zł/mg1,10
5.08.10.0000006capecitabinum0,0032zł/mg1,10
5.08.10.0000025filgrastimum0,6960zł/1 000 000 j.m.1,10
5.08.10.0000070temozolomidum0,2258zł/mg1,10
5.08.10.0000075bendamustinum hydrochloridum1,8514zł/mg1,10
5.08.10.0000082anagrelidum9,9019zł/mg1,10
5.08.10.0000055rituximabum4,0800zł/mg1,10
5.08.10.0000052pegfilgrastimum47,5200zł/mg1,20
55.08.05.0000174hospitalizacja hematoonkologicza u dzieci / zakwaterowanie5.08.10.0000003bicalutamidum0,0014zł/mg1,10
5.08.10.0000006capecitabinum0,0032zł/mg1,10
5.08.10.0000025filgrastimum0,6960zł/1 000 000 j.m.1,10
5.08.10.0000070temozolomidum0,2258zł/mg1,10
5.08.10.0000075bendamustinum hydrochloridum1,8514zł/mg1,10
5.08.10.0000082anagrelidum9,9019zł/mg1,10
5.08.10.0000055rituximabum4,0800zł/mg1,10
5.08.10.0000052pegfilgrastimum47,5200zł/mg1,20
65.08.05.0000175hospitalizacja jednego dnia związana z podaniem leku z części A katalogu leków5.08.10.0000003bicalutamidum0,0014zł/mg1,10
5.08.10.0000006capecitabinum0,0032zł/mg1,10
5.08.10.0000025filgrastimum0,6960zł/1 000 000 j.m.1,10
5.08.10.0000070temozolomidum0,2258zł/mg1,10
5.08.10.0000075bendamustinum hydrochloridum1,8514zł/mg1,10
5.08.10.0000082anagrelidum9,9019zł/mg1,10
5.08.10.0000055rituximabum4,0800zł/mg1,10
5.08.10.0000052pegfilgrastimum47,5200zł/mg1,20
75.08.05.0000176hospitalizacja jednego dnia w pozostałych przypadkach5.08.10.0000003bicalutamidum0,0014zł/mg1,10
5.08.10.0000006capecitabinum0,0032zł/mg1,10
5.08.10.0000025filgrastimum0,6960zł/1 000 000 j.m.1,10
5.08.10.0000070temozolomidum0,2258zł/mg1,10
5.08.10.0000075bendamustinum hydrochloridum1,8514zł/mg1,10
5.08.10.0000082anagrelidum9,9019zł/mg1,10
5.08.10.0000055rituximabum4,0800zł/mg1,10
5.08.10.0000052pegfilgrastimum47,5200zł/mg1,20

ZAŁĄCZNIK Nr  5

……………………….

(miejscowość, data)

PEŁNOMOCNICTWO

W związku z zawartą umową z ………………………………. Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia na realizację …………………………., ……………………………………………………….., na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843) upoważniam .............................……………………………………………………………… do przeprowadzenia w imieniu i na rzecz …….…………………………………………… …………………………………………………………………………………………………… …………………………………………………………………………………………………… postępowania o udzielenie wspólnego zamówienia na zakup ……………………………………………… w ilości …………………..………... jednostek oraz udzielenia zamówienia publicznego w tym zakresie.

Niniejsze pełnomocnictwo obejmuje w szczególności upoważnienie do dokonywania wszelkich czynności w zakresie organizacji i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, do powierzenia przez …………………………………………………….przygotowania i przeprowadzenia przedmiotowego postępowania innemu podmiotowi.

………………………….

(podpis)