Zmiana decyzji w sprawie programu kursu specjalistycznego dla policjantów wykonujących zadania obronne.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGP.2015.23

Akt jednorazowy
Wersja od: 20 marca 2015 r.

DECYZJA Nr 121
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
z dnia 20 marca 2015 r.
zmieniająca decyzję w sprawie programu kursu specjalistycznego dla policjantów wykonujących zadania obronne

Na podstawie § 54 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 19 czerwca 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków odbywania szkoleń zawodowych oraz doskonalenia zawodowego w Policji (Dz. U. Nr 126, poz. 877, z późn. zm.) postanawia się, co następuje:
§  1.
W decyzji nr 757 Komendanta Głównego Policji z dnia 18 października 2007 r. w sprawie programu kursu specjalistycznego dla policjantów wykonujących zadania obronne (Dz. Urz. KGP Nr 19, poz. 144 oraz z 2008 r. Nr 3, poz. 27 i Nr 4, poz. 31) w załączniku do decyzji w części "Założenia organizacyjno-programowe" pkt 1.6 otrzymuje brzmienie:

"1.6. Forma organizacyjna kursu specjalistycznego

Formą realizacji niniejszego Programu jest kurs prowadzony w systemie stacjonarnym. Uczestnicy na okres kursu są kwaterowani w jednostce szkoleniowej Policji.

Zajęcia dydaktyczne realizowane są przez pięć dni w tygodniu. Liczba godzin lekcyjnych, liczonych w jednostkach 45-minutowych, nie powinna przekraczać 8 godzin dziennie.

Poszczególne treści kształcenia należy realizować w grupie szkoleniowej, której liczebność, z uwagi na efektywność stosowanych metod (technik) dydaktycznych oraz cele dydaktyczne zajęć, nie może przekraczać 24 osób (z wyjątkiem zajęć gdzie jedyną metodą dydaktyczną jest wykład).

Zaleca się, żeby zajęcia dydaktyczne w obrębie poszczególnych jednostek szkolnych i kluczowych punktów nauczania prowadził ten sam wykładowca. Wskazane jest prowadzenie wybranych zajęć dydaktycznych przez doświadczonych policjantów zajmujących się problematyką obronną w komendach wojewódzkich Policji.

Dopuszcza się możliwość elastycznej realizacji zajęć dydaktycznych w obrębie poszczególnych jednostek szkolnych (JS) w zakresie dysponowania czasem w ramach punktów kluczowych (KPN) oraz wyboru metod (technik) dydaktycznych pozwalających na osiągnięcie zakładanych celów kształcenia.".

§  2.
Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.