Zm.: decyzja w sprawie zasad planowania i realizacji zakupu środków materiałowych dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez Agencję Mienia Wojskowego.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MON.2004.1.4

Akt jednorazowy
Wersja od: 9 lutego 2004 r.

DECYZJA Nr 4/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 14 stycznia 2004 r.
zmieniająca decyzję w sprawie zasad planowania i realizacji zakupu środków materiałowych dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez Agencję Mienia Wojskowego

Agencja Mienia Wojskowego

Na podstawie § 1 pkt 8 lit. a i § 2 pkt 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 1996 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. Nr 94, poz. 426) ustala się, co następuje:

1.
W decyzji nr 20/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 30 stycznia 2003 r. w sprawie zasad planowania i realizacji zakupu środków materiałowych dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez Agencję Mienia Wojskowego (Dz. Urz. MON Nr 2, poz. 10) wprowadza się następujące zmiany:
1)
pkt 9 otrzymuje brzmienie:

"9) Właściwi dysponenci środków budżetowych przesyłają do Agencji i GZL - P4, w terminie do dnia 31 grudnia roku przedplanistycznego, specyfikacje ilościowo-rozmiarowe na przedmioty zaopatrzenia mundurowego, według wzoru określonego w załączniku nr 2 do decyzji.";

2)
pkt 10 otrzymuje brzmienie:

"10. Odbiorcy przedmiotów zaopatrzenia mundurowego prowadzą na bieżąco w ciągu roku analizy potrzeb ilościowo-rozmiarowych poszczególnych asortymentów, wypracowują propozycje niezbędnych korekt rozmiarowych i przesyłają je do akceptacji właściwych dysponentów środków budżetowych, którzy wymienione korekty przesyłają do Agencji i GZL - P4. Przedmiotowych korekt dokonuje się nie później niż 60 dni przed terminem dostawy.";

3)
pkt 11 otrzymuje brzmienie:

"11. 1. Dyrektor Departamentu Polityki Zbrojeniowej, corocznie w terminie do dnia 30 października, przesyła do GZL - P4 i Agencji wykaz obowiązujących w Siłach Zbrojnych norm, kryteriów technicznych wyrobów i dokumentacji techniczno-technologicznej środków materiałowych.

2. Dysponentami dokumentacji techniczno-technologicznej środków materiałowych, będącej własnością resortu obrony narodowej, są:

a) Wojskowy Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Służby Materiałów Pędnych i Smarów w zakresie Wojskowych Tymczasowych Warunków Technicznych,

b) Wojskowy Ośrodek Badawczo-Wdrożeniowy Służby Mundurowej w zakresie wojskowej dokumentacji techniczno-technologicznej i wzorów przedmiotów mundurowych,

c) Wojskowy Ośrodek Badawczo-Wdrożeniowy Służby Żywnościowej w zakresie Katalogu Kart Paletowych Jednostek Ładunkowych.

3. Dysponenci dokumentacji techniczno-technologicznej środków materiałowych przekazują Agencji, na potrzeby prowadzonych postępowań o udzielenie zamówień publicznych, jeden komplet kopii dokumentacji, w terminie 14 dni od zgłoszonego przez Agencję zapotrzebowania.

4. Podstawę prawną pozyskania przez Agencję od dysponenta, o którym mowa w ppkt 2, dokumentacji, jest umowa zawierana między tymi podmiotami, określająca między innymi warunki udostępniania dokumentacji i ochrony praw autorskich, jako wartości niematerialnych jej właściciela.

5. Agencja przekazuje dokumentację techniczno-technologiczną środków materiałowych, pozyskaną od dysponenta wskazanego w ppkt 2 z uwzględnieniem warunków wynikających z zawartej umowy określonej w ppkt 4, podmiotom ubiegającym się o zamówienie publiczne, odbierając od nich pisemne oświadczenie (zobowiązanie) stwierdzające, że:

a) udostępniona dokumentacja stanowiąca własność resortu obrony narodowej może być wykorzystana jedynie podczas realizacji zamówienia, bez prawa jej udostępniania oraz zawartych w niej informacji przez dostawcę względnie wykonawcę osobom (podmiotom) trzecim,

b) przyjmuje do wiadomości, iż wykorzystywanie przez niego udostępnionej dokumentacji oraz wykonanej na jej podstawie dokumentacji zakładowej do produkcji wyrobów wytwarzanych na rzecz innych podmiotów niż resort obrony narodowej wymaga zgody Ministra Obrony Narodowej, a w razie jej otrzymania zobowiązuje się do dokonywania na rzecz resortu wpłat w wysokości 3-8% wartości brutto sprzedanych wyrobów wytworzonych na jej podstawie.

6. Wysokość wpłat, o których mowa w ppkt 5 lit. b i warunki ich realizacji zostaną ustalone w zawartej w tym celu umowie między Ministrem Obrony Narodowej reprezentowanym przez Dyrektora Departamentu Polityki Zbrojeniowej i podmiotami ubiegającymi się o zamówienie publiczne, którzy otrzymali dokumentację techniczno-technologiczną zgodnie z postanowieniami ppkt 5.

7. Dysponent dokumentacji techniczno-technologicznej środków materiałowych, wymieniony w ppkt 2, potwierdza zgodność opracowanej przez wykonawcę lub dostawcę, wyłonionego w toku prowadzonego przez Agencję postępowania o zamówienie publiczne, zakładowej dokumentacji techniczno-technologicznej oraz wzoru przedmiotu zaopatrzenia mundurowego wykonanego w oparciu o tę dokumentację z wojskową dokumentacją techniczno-technologiczną udostępnioną mu przez Agencję w terminie do 20 dni od daty dostarczenia przez dostawcę lub wykonawcę dokumentacji i wzoru przedmiotu zaopatrzenia mundurowego.

8. Koszty czynności wymienionych w ppkt 7 pokrywa wykonawca (dostawca), wybrany w wyniku rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w oparciu o cenniki przekazane wraz z dokumentacją Agencji przez dysponentów wymienionych w ppkt 2.";

4)
w pkt 15 w ust. 3 wyrazy "Szefa GZL-P4" zastępuje się wyrazami "GZL - P 4";
5)
w załączniku nr 2 do decyzji w kolumnie 3 wyrazy "umowa (nr z dnia)" zastępuje się wyrazami "nr pozycji planu (projektu planu)".
2.
Decyzja wchodzi w życie w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia.