Zasady sporządzania i postępowania z szyfrogramami oznaczonymi napisem "do rąk własnych" w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w przedstawicielstwach dyplomatycznych, przedstawicielstwach przy organizacjach międzynarodowych, urzędach konsularnych oraz instytutach polskich.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MSZ.2007.1.20

Akt utracił moc
Wersja od: 27 marca 2007 r.

ZARZĄDZENIE Nr 2
DYREKTORA GENERALNEGO SŁUŻBY ZAGRANICZNEJ
z dnia 26 marca 2007 r.
w sprawie zasad sporządzania i postępowania z szyfrogramami oznaczonymi napisem "do rąk własnych" w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w przedstawicielstwach dyplomatycznych, przedstawicielstwach przy organizacjach międzynarodowych, urzędach konsularnych oraz instytutach polskich

Na podstawie art. 21 ust. 6, w związku z art. 3 ustawy z dnia 24 sierpnia 2006 r. o państwowym zasobie kadrowym i wysokich stanowiskach państwowych (Dz. U. Nr 170, poz. 1217 oraz Nr 349, poz. 1832) zarządza się co następuje:
§  1.
1.
Szyfrogramem "do rąk własnych" jest dokument, którego treść jest przeznaczona do wyłącznej wiadomości oznaczonego w nim adresata.
2.
Kwalifikacja szyfrogramu "do rąk własnych" nie oznacza, iż z jego treścią nie mogą być zapoznane inne, poza adresatem, osoby, lecz że do zapoznania się z treścią szyfrogramu nie jest uprawniona inna osoba bez zgody adresata.
3.
Szyfrogram tak oznaczony, przekazywany jest adresatowi w zamkniętej kopercie.
§  2.
Korzystanie z korespondencji szyfrowej oznaczonej napisem "do rąk własnych" może mieć miejsce wyłącznie w wyjątkowych przypadkach, dotyczących:
1)
spraw o najwyższej wadze oraz tych spraw, które ze względu na prośbę władz kraju urzędowania lub innych osób, powinny być przekazane bezpośrednio osobie wymienionej z funkcji i nazwiska w trybie do rąk własnych lub do wyłącznej wiadomości;
2)
spraw kadrowych, szczególnie istotnych dla prawidłowego funkcjonowania placówki i wizerunku służby zagranicznej, w szczególności nadużyć lub wykroczeń popełnionych przez członków personelu placówki zagranicznej.
§  3.
Adresatem szyfrogramów oznaczonych napisem "do rąk własnych", dotyczących spraw określonych w § 2 ust. 2 jest wyłącznie Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej.
§  4.
1.
Adresat szyfrogramu oznaczonego napisem "do rąk własnych" może nadać szyfrogramowi rozdzielnik wewnętrzny i zewnętrzny, na zasadach określonych w odrębnych przepisach, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.
2.
Nadanie rozdzielnika wewnętrznego szyfrogramom oznaczonym napisem "do rąk własnych" należy do wyłącznej właściwości jego adresata. Rozszerzenie rozdzielnika szyfrogramu już rozesłanego wymaga decyzji adresata szyfrogramu.
3.
Nadanie rozdzielnika zewnętrznego szyfrogramom oznaczonym napisem "do rąk własnych" wymaga zgody członka kierownictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych (Ministra Spraw Zagranicznych, Sekretarza Stanu lub Podsekretarza Stanu), zgodnie z ustalonym zakresem czynności.
§  5.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 27 marca 2007 r.