Zasady organizacji służbowych wyjazdów zagranicznych osób delegowanych przez Komendanta Głównego PSP oraz przyjmowania przez Komendanta Głównego PSP delegacji zagranicznych.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGPSP.2007.2.51

Akt utracił moc
Wersja od: 31 grudnia 2007 r.

DECYZJA Nr 75
KOMENDANTA GŁÓWNEGO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
z dnia 20 grudnia 2007 r.
w sprawie zasad organizacji służbowych wyjazdów zagranicznych osób delegowanych przez Komendanta Głównego PSP oraz przyjmowania przez Komendanta Głównego PSP delegacji zagranicznych

Na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2006 r. Nr 96, poz. 667, Nr 104, poz. 708 i poz. 711 oraz z 2007 r. Nr 181, poz. 1291) postanawia się, co następuje:

Postanowienia ogólne

§  1.
Decyzja określa:
1)
zasady postępowania przy podróżach służbowych poza granicami kraju Komendanta Głównego PSP i jego zastępców oraz osób delegowanych przez Komendanta Głównego PSP;
2)
zasady postępowania przy przyjmowaniu przez Komendanta Głównego PSP delegacji zagranicznych.
§  2.
1.
Obsługę merytoryczną i organizacyjną służbowych wyjazdów zagranicznych Komendanta Głównego PSP i jego zastępców, a także obsługę organizacyjną służbowych wyjazdów zagranicznych osób delegowanych przez Komendanta Głównego PSP, zapewnia Biuro Współpracy Międzynarodowej KG PSP (BWM).
2.
Koordynację i monitorowanie współpracy międzynarodowej prowadzonej przez jednostki organizacyjne Państwowej Straży Pożarnej oraz zgodnie z decyzją Komendanta Głównego PSP o zapewnieniu określonych środków finansowych na delegowanie przedstawicieli reprezentujących Komendanta Głównego PSP za granicę Polski, jak również przyjmowanie delegacji zagranicznych Komendanta Głównego PSP w naszym kraju zapewnia BWM.
3.
Kierownicy komórek organizacyjnych są odpowiedzialni za merytoryczne przygotowanie pracowników biura do udziału w zagranicznej podróży służbowej i przyjęciu delegacji zagranicznych.

Służbowe wyjazdy zagraniczne

§  3.
1.
Kierownicy komórek organizacyjnych KG PSP w terminie do 30 listopada każdego roku zgłaszają do BWM propozycje służbowych wyjazdów zagranicznych na rok następny, określając ich cel i planowane efekty, organizatora przedsięwzięcia oraz miejsce i termin realizacji, liczbę uczestników, przewidywane koszty i sposób ich pokrycia. Przed przekazaniem propozycji do BWM kierownik danej komórki organizacyjnej musi uzyskać wstępną akceptację Komendanta Głównego PSP bądź zastępcy nadzorującego pracę komórki. Formę zgłaszania propozycji ustala dyrektor BWM.
2.
BWM w terminie do 31 stycznia każdego roku, w ramach przyznanego limitu środków finansowych, opracowuje i przedkłada Komendantowi Głównemu PSP do zatwierdzenia roczny plan służbowych wyjazdów zagranicznych, z uwzględnieniem kwoty środków w wysokości ok. 20% planu na wyjazdy nieprzewidziane na etapie konstruowania ww. planu.
§  4.
1.
W przypadku wyjazdu ujętego w zaakceptowanym przez Komendanta Głównego PSP planie służbowych wyjazdów zagranicznych na dany rok biuro, z którego pracownik udaje się służbową podróż zagraniczną, przekazuje do BWM, na 14 dni przed wyjazdem, wypełniony załącznik do wniosku o delegowanie na służbowy wyjazd zagraniczny wraz z programem pobytu, kopią zaproszenia i innymi posiadanymi dokumentami. Wzór załącznika do wniosku o delegowanie na służbowy wyjazd zagraniczny stanowi załącznik nr 1 do niniejszej decyzji.
2.
W przypadku organizowania wyjazdu nieujętego w zaakceptowanym przez Komendanta Głównego PSP rocznym planie służbowych wyjazdów zagranicznych kierownicy komórek organizacyjnych, za pośrednictwem dyrektora BWM, nie później niż 14 dni przed planowanym wyjazdem, występują do Komendanta Głównego PSP o zgodę na służbowy wyjazd zagraniczny, określając cel i przewidywane efekty wyjazdu, załączając kopie zaproszenia, programu pobytu i innych posiadanych dokumentów.
3.
W przypadku zaakceptowania służbowego wyjazdu zagranicznego, o którym mowa w ust. 2, kierownicy komórek organizacyjnych dostarczają wypełniony załącznik do wniosku o delegowanie na służbowy wyjazd zagraniczny wraz z pozostałymi dokumentami, o których mowa w ust. 1.
4.
Wniosek o delegowanie na służbowy wyjazd zagraniczny przygotowuje i przedkłada do zatwierdzenia Komendantowi Głównemu PSP dyrektor BWM. Wzór wniosku stanowi załącznik nr 2 do niniejszej decyzji.
5.
W przypadku wyjazdów grupowych kierownik komórki organizacyjnej właściwej merytorycznie dla danego wyjazdu wyznacza kierownika delegacji. Kierownik delegacji jest uprawniony do pobrania z kasy KG PSP zaliczki środków dewizowych z tytułu należności przysługujących wszystkim delegowanym w związku z poleceniem wyjazdu zagranicznego, pod warunkiem przedłożenia właściwie sporządzonych przez pozostałych uczestników upoważnień do pobrania przez niego zaliczek.

Przedmiotowe upoważnienie kierownik delegacji przedkłada najpóźniej w dniu pobierania zaliczki środków dewizowych na służbowy wyjazd zagraniczny.

§  5.
1.
Delegowany, a w przypadku wyjazdów grupowych kierownik delegacji lub inny wyznaczony przez niego uczestnik delegacji, jest obowiązany w terminie 14 dni od dnia powrotu z delegacji:
1)
rozliczyć się z otrzymanych na ten cel środków finansowych, zgodnie z przepisami Decyzji Nr 21 Komendanta Głównego PSP z dnia 26 marca 2007 r. (wraz z późn. zm.) w sprawie wprowadzenia "Instrukcji obiegu dokumentów księgowych (dowodów księgowych) w Komendzie Głównej PSP";
2)
przedłożyć Komendantowi Głównemu PSP do akceptacji, za pośrednictwem dyrektora Biura Współpracy Międzynarodowej, pisemne sprawozdanie z przebiegu służbowego wyjazdu zagranicznego. Wzór sprawozdania określa załącznik nr 3 do niniejszej decyzji.
2.
Sprawozdanie ze służbowego wyjazdu zagranicznego przed przekazaniem do akceptacji Komendantowi Głównemu PSP powinno zostać zatwierdzone przez kierownika komórki organizacyjnej, z której osoba była delegowana na zagraniczny wyjazd służbowy.
3.
W przypadku, gdy udział w służbowym wyjeździe zagranicznym biorą pracownicy więcej niż jednej komórki organizacyjnej, sprawozdanie powinno być przekazane do zapoznania kierownikom wszystkich komórek organizacyjnych właściwych dla delegowanych osób.
4.
Nadzór nad realizacją wniosków, zaakceptowanych przez Komendanta Głównego PSP, zawartych w sprawozdaniu ze służbowego wyjazdu zagranicznego sprawuje kierownik komórki organizacyjnej, z której osoba była delegowana na zagraniczny wyjazd służbowy.

Przyjęcia delegacji zagranicznych

§  6.
1.
Kierownicy komórek organizacyjnych w terminie do 30 listopada każdego roku zgłaszają do BWM propozycje przyjęć delegacji zagranicznych w roku następnym, określając ich cel i planowane efekty, organizatora przedsięwzięcia oraz miejsce i termin realizacji, liczbę uczestników, przewidywane koszty i sposób ich pokrycia. Przed przekazaniem propozycji do BWM kierownik danej komórki organizacyjnej musi uzyskać wstępną akceptację Komendanta Głównego PSP bądź zastępcy nadzorującego pracę komórki. Formę zgłaszania propozycji ustala dyrektor BWM.
2.
BWM w terminie do 31 stycznia każdego roku, w ramach przyznanego limitu środków finansowych, opracowuje i przedkłada Komendantowi Głównemu PSP do zatwierdzenia roczny plan przyjęć delegacji zagranicznych z uwzględnieniem kwoty środków w wysokości ok. 20% planu na przyjęcia nieprzewidziane na etapie konstruowania ww. planu.
§  7.
1.
W przypadku przyjęcia delegacji zagranicznej znajdującej się w rocznym planie przyjęć delegacji zagranicznych kierownicy jednostek organizacyjnych przekazują do BWM, w terminie nie późniejszym niż 14 dni przed planowanym przyjazdem delegacji zagranicznej, wypełniony załącznik do wniosku o przyznanie środków finansowych na przyjęcie delegacji zagranicznej wraz z kopią programu wizyty, szacunkowymi kosztami wizyty oraz kandydaturą opiekuna delegacji zagranicznej. Wzór załącznika do wniosku o przyznanie środków finansowych na przyjęcie delegacji zagranicznej stanowi załącznik nr 4 do niniejszej decyzji.
2.
W przypadku organizowania przyjęcia delegacji zagranicznej nieuwzględnionej w planie rocznym przyjęć delegacji zagranicznych kierownicy komórek organizacyjnych, za pośrednictwem dyrektora BWM, nie później niż 30 dni przed przewidywanym terminem przybycia delegacji zagranicznej, występują do Komendanta Głównego PSP o zgodę, określając cel przyjęcia delegacji i przewidziane efekty, załączając program wizyty, szacunkowe koszty i kandydaturę opiekuna delegacji.
3.
W przypadku zaakceptowania przez Komendanta Głównego PSP przyjęcia delegacji zagranicznej spoza planu rocznego, kierownicy komórek organizacyjnych dostarczają wypełniony załącznik do wniosku o przyznanie środków finansowych na przyjęcie delegacji zagranicznej, o której mowa w ust. 1.
4.
Podstawą dokonywania wydatków na przyjęcie delegacji zagranicznej jest, sporządzony przez BWM i zatwierdzony przez Komendanta Głównego PSP, wniosek o przyznanie środków finansowych na przyjęcie delegacji zagranicznej, zawierający wykaz planowanych na ten cel wydatków. Wzór wniosku stanowi załącznik nr 5 do niniejszej decyzji.
§  8.
1.
Osobą odpowiedzialną za przygotowanie oraz przebieg przyjęcia delegacji zagranicznej Komendanta Głównego PSP na terenie Polski jest opiekun delegacji zagranicznej.
2.
Opiekun delegacji zagranicznej wyznaczany jest przez kierownika komórki organizacyjnej właściwej merytorycznie do tematu wizyty, w uzgodnieniu z dyrektorem BWM.
3.
Opiekun delegacji zagranicznej jest upoważniony do pobierania środków finansowych i zaciągania zobowiązań finansowych niezbędnych do realizacji czynności przewidzianych w planach przyjęcia delegacji zagranicznej, do wysokości i na zasadach uzgodnionych z BWM.
4.
Do obowiązków opiekuna delegacji zagranicznej należy:
1)
sporządzenie i przedłożenie do akceptacji Komendantowi Głównemu PSP, za pośrednictwem dyrektora BWM, pisemnego sprawozdania z przyjęcia delegacji zagranicznej w terminie 14 dni od dnia zakończenia wizyty. Wzór sprawozdania z przyjęcia delegacji zagranicznej określa załącznik nr 6 do niniejszej decyzji. Sprawozdanie z przyjęcia delegacji zagranicznej powinno być zatwierdzone przez kierownika komórki organizacyjnej, którego pracownikiem jest opiekun delegacji zagranicznej. Nadzór nad realizacją wniosków, zaakceptowanych przez Komendanta Głównego PSP, zawartych w sprawozdaniu z przyjęcia delegacji zagranicznej, sprawuje właściwy merytorycznie kierownik komórki organizacyjnej;
2)
rozliczenie się w Biurze Finansów z pobranych, w formie zaliczki, środków finansowych w terminie 14 dni od dnia zakończenia przyjęcia delegacji zagranicznej;
3)
nadzór nad prawidłowym wystawieniem faktur VAT związanych z przyjęciem delegacji zagranicznych;
4)
przekazanie do BWM w możliwie najkrótszym terminie, umożliwiającym terminowe dokonanie płatności, prawidłowo opisanych faktur VAT związanych z przyjęciem delegacji zagranicznej;
5)
przedłożenie do akceptacji Komendanta Głównego PSP, za pośrednictwem dyrektora BWM, uzasadnienia przekroczenia wysokości środków finansowych przyznanych na przyjęcie delegacji zagranicznej, w przypadku ich zaistnienia.
§  9.
l. BWM, na podstawie faktur VAT lub rachunków dostarczonych przez opiekuna delegacji zagranicznej, sporządza rozliczenie przyjęcia delegacji zagranicznej.
2.
Rozliczenie, o którym mowa w pkt. 1, zatwierdzone przez Komendanta Głównego PSP, przekazywane jest niezwłocznie do Biura Finansów.
§  10.
Obsługę finansową służbowych wyjazdów zagranicznych oraz przyjmowania delegacji zagranicznych prowadzi Biuro Finansów.
§  11.
1.
Osoba delegowana na służbowy wyjazd zagraniczny do krajów Unii Europejskiej, Islandii, Lichtensteinu, Norwegii lub Szwajcarii powinna przed wyjazdem uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) we właściwym terytorialnie oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.
2.
Osoba delegowana na służbowy wyjazd zagraniczny do krajów innych niż wymienione w ust. 1 zostanie ubezpieczona w ramach budżetu KG PSP od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia.
3.
Ubezpieczenie, o którym mowa w ust. 2, dokonywane jest przez Biuro Kwatermistrzowskie KG PSP, na podstawie zaakceptowanego przez Komendanta Głównego PSP wniosku o delegowanie na służbowy wyjazd zagraniczny, o którym mowa w § 4 ust. 4.
§  12.
Kwestie związane z podróżami poza granicami kraju oraz z przyjmowaniem delegacji zagranicznych Komendanta Głównego PSP nieregulowane w niniejszej decyzji wymagają indywidualnej decyzji Komendanta Głównego PSP lub jego zastępców.
§  13.
Decyzja wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2008 roku.
ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  Nr 1

Załącznik do wniosku o delegowanie na służbowy wyjazd zagraniczny

nr wniosku:

funkcjonariusz [] pracownik cywilny [] 1

Imię i nazwisko osoby delegowanej: .........................

Jednostka organizacyjna: ........................

Miejsce: ........................

Termin2: ........................

Cel spotkania: ........................

........................

Planowane koszty3: ........................

Wyjazd planowany/nieplanowany4

- numer z planu służbowych

wyjazdów zagranicznych5: ........................

Planowany efekt wyjazdu: ........................

Osoba do kontaktów6 (nr telefonu,

faksu, e-mail): ........................

.................... ........................

miejscowość i data podpis dyrektora biura

______

1 Zaznaczyć odpowiednie pole.

2 Podać godziny rozpoczęcia i zakończenia spotkania (dane potrzebne np. do wykupienia biletu lotniczego o odpowiedniej porze, w przypadku wyjazdu samochodem planowane godziny przekraczania granicy).

3 Podać dane mające wpływ na koszty (co będzie finansowane ze środków spoza budżetu KG PSP, np. refundacja kosztów biletów lotniczych, zapewnione przez organizatora zakwaterowanie i/lub wyżywienie itp.).

4 Niepotrzebne skreślić.

5 Podać numer pozycji z planu służbowych wyjazdów zagranicznych na dany rok.

6 Osoba, z którą pracownicy BWM mogą omówić szczegóły organizacyjne dotyczące wyjazdu.

ZAŁĄCZNIK  Nr 2

AKCEPTUJĘ

Warszawa, dnia

Numer wniosku:

WNIOSEK

o delegowanie na służbowy wyjazd zagraniczny

(§ 12h ust. 2 regulaminu organizacyjnego KG PSP)

Wnioskuję o akceptację wyjazdu zagranicznego w terminie:

Wyjazd:

Przyjazd:

(planowana data i godzina wyjazdu i powrotu)

Do: (Kraj - miejscowość)

Cel: (państwo i cel wyjazdu)

Na wyjazd proponuje się delegowanie (wykaz osób):

- (nazwisko i imię)

Środek lokomocji -

Wyjazd będzie finansowany(*):

1. Ze środków Komendy Głównej PSP na wyjazdy zagraniczne:

(planowane wydatki na wyjazd - poz.

* diety:

* limit hotelowy:

* ubezpieczenie:

- pojazdu:

- osób:

1. koszty podróży:

2. Przez stronę zapraszającą:

3. Z innych źródeł:

Załącznik:

Wystąpienie kierownika

jednostki/komórki organizacyjnej

(*) niepotrzebne skreślić

Sporządził: (imię i nazwisko, wydział BWM)

Delegowanemu/nym przyznano do rozliczenia:

Lp.ŚwiadczeniaWysokość w walucie obcej
1.Diety/kieszonkowe
2.Limit na hotel
3.Dojazdy i usługi tragarzy
4.Przejazdy
5.Dodatek na nieprzewidziane wydatki
6.Dodatek na reprezentację
7.Inne świadczenia
RAZEM

Kwituję niniejszym odbiór dewiz ...... tj. równowartość złotych .....................................

Słownie złotych ..........................................................................................................

Jednocześnie zobowiązuję się do rozliczenia zaliczki w terminie 14 dni od daty powrotu.

Oświadczam, że znane mi są przepisy zawarte w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługującemu pracownikowi...........z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju oraz zmieniającym je rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy wraz z wynikającymi z nich zasadami rozliczenia pobranych środków dewizowych.

Warszawa, dnia ..................(podpis osoby delegowanej)

................... .....................

Główny Księgowy kierownik jednostki

ZAŁĄCZNIK  Nr 3

AKCEPTUJĘ

Sprawozdanie ze służbowego wyjazdu zagranicznego

(nazwa oryginalna, w nawiasie ewentualne tłumaczenie)

Miejsce: [miejscowość, państwo]

Termin: [dokładna data: od - do]

Informacje na temat przedstawicieli KG PSP/innych jednostek organizacyjnych PSP1
stopień służbowy, imię nazwisko, stanowisko:
komórka organizacyjna:
numer telefonu:
adres poczty elektronicznej (e-mail):
[w przypadku większej liczby uczestników należy rozbudować tabelę]
stopień służbowy, imię nazwisko, stanowisko:
komórka organizacyjna:
numer telefonu:
adres poczty elektronicznej (e-mail):

1. Cele wyjazdu

[można wymienić w punktach]

2. Informacja o uczestnikach i formie spotkania

[liczba uczestników, ogólna charakterystyka uczestników spotkania wraz z informacją na temat organizacji, które reprezentowali, podziałem na grupy robocze, sesje, panele, w pracach których brali udział podczas opisywanego spotkania itp.]

3. Szczegółowy przebieg spotkania

[omówienie merytorycznych elementów programu, z uwzględnieniem prezentowanych opinii, głosów w dyskusji itp., z położeniem nacisku na aktywność przedstawicieli PSP i stosunku zebranych do prezentowanych przez stronę polską opinii]

4. Wnioski, spostrzeżenia, komentarze

[wnioski z podkreśleniem tych, których (współ)autorami są przedstawiciele KG PSP/ jednostki organizacyjnej PSP, z której byli delegowani, jak też wymagające szybkiej realizacji, z podaniem propozycji rozwiązań, opis zobowiązań wynikających z uczestnictwa w danym gremium, podanie kalendarza spotkań i ewentualnych spotkań gremiów powiązanych pod względem merytorycznym]

5. Otrzymane materiały

[nazwa materiału, wersja: papierowa, elektroniczna, miejsce przechowywania - nazwa komórki w jednostce organizacyjnej]

6. Załączniki (program, lista uczestników, itp.)

[wyszczególnienie w punktach wraz z krótkim opisem, w którym znajdą się uwagi o języku dokumentu, liczbie stron, formie dokumentu, np.: lista, schemat, tabela itp.]

Sporządził:
[stopień służbowy, imię i nazwisko, stanowisko, komórka organizacyjna, telefon, e-mail]
......................

data i podpis

Zatwierdził: (kierownik właściwej komórki organizacyjnej KG PSP/kierownik jednostki organizacyjnej PSP)
......................

data i podpis

Przedstawił do akceptacji: (dyrektor BWM KG PSP)
......................

data i podpis

______

1 W przypadku wyjazdu grupowego należy wpisać dane kierownika grupy (drużyna sportowa, grupa ratownicza oraz każda inna grupa powyżej 5 osób), lista pozostałych uczestników służbowego wyjazdu zagranicznego powinna stanowić załącznik do sprawozdania.

ZAŁĄCZNIK  Nr 4

Załącznik do wniosku o przyznanie środków finansowych na przyjęcie delegacji zagranicznej

Przyjęcie delegacji zagranicznej z: ......................

Termin spotkania: ......................

Skład osobowy delegacji: ......................

Planowane koszty (pochodzące ......................

z kasy KG PSP)1: ......................

Temat spotkania/spotkań: ......................

Opiekun delegacji zagranicznej2: ......................

Ilość osób towarzyszących delegacji

w czasie posiłków lub innych zajęć ......................

mających wpływ na wzrost kosztów: ......................

Osoba do kontaktów3 (nr telefonu, ......................

faksu, e-mail) ......................

......................

Planowany efekt przyjęcia delegacji: ......................

.................... ........................

miejscowość i data podpis dyrektora biura

______

1 Pracownicy Wydziału Współpracy Dwustronnej (BWM I) w Biurze Współpracy Międzynarodowej są osobami wyznaczonymi do pomocy przy określaniu kosztów przyjęcia delegacji.

2 Osoba odpowiedzialna między innymi za sprawy organizacyjne w czasie przebywania delegacji, dopilnowanie planowanego rozliczenia środków finansowych pobranych z kasy KG PSP.

3 Osoba, z którą pracownicy BWM mogą omówić szczegóły organizacyjne dotyczące przyjęcia delegacji.

ZAŁĄCZNIK  Nr 5

ZATWIERDZAM

Warszawa, dnia .....

ROZLICZENIE

Numer wniosku:

przyjęcia delegacji zagranicznej z (instytucja, kraj) w dniach 2007 r.

Skład delegacji zagranicznej - (ilość osób)

Ilość osób towarzyszących -

Lp.TreśćWydatki (zł)
planwykonanieoszczędność/

przekroczenie

1.Przyjęcie powitalne/pożegnalne
2.Wyżywienie
3.Zakwaterowanie
4.Tłumacz
5.Rozrywki kulturalne
6.RAZEM
OSZCZĘDNOŚĆ/PRZEKROCZENIE +/-

Sporządził: Sprawdził:

Uzasadnienie przekroczenia wydatków:

ZESTAWIENIE

poszczególnych dowodów z wykonania wydatków według rodzajów:

Numer wniosku:

KWOTA (zł)
I.PRZYJĘCIE POWITALNE/ POŻEGNALNEFaktura VAT nr
Faktura VAT nr
II.WYŻYWIENIEFaktura VAT nr
Faktura VAT nr
Faktura VAT nr
III.ZAKWATEROWANIEFaktura VAT nr
IV.TŁUMACZFaktura VAT nr
V.ROZRYWKI KULTURALNE
OGÓŁEM: (zł)

Sporządził:

ZAŁĄCZNIK  Nr 6

AKCEPTUJĘ

Sprawozdanie z przyjęcia delegacji zagranicznej z: ......

(nazwa kraju, organizacji)

Miejsce spotkania: [miejscowość, instytucja]

Termin: [dokładna data: od - do)

Skład delegacji: [stopień służbowy, imię i nazwisko, stanowisko, instytucja]

7. Cele spotkania

[można wymienić w punktach)

8. Informacja o uczestnikach i formie spotkania

[liczba uczestników, ogólna charakterystyka uczestników delegacji wraz z informacją na temat organizacji, które reprezentowali, podziałem na grupy robocze, sesje, panele, w których pracach brali udział podczas opisywanego spotkania itp.)

9. Szczegółowy przebieg spotkania

[omówienie merytorycznych elementów programu, z uwzględnieniem prezentowanych opinii, głosów w dyskusji itp.)

10. Wnioski, komentarze, spostrzeżenia

[wnioski z podkreśleniem tych, których (współautorami są przedstawiciele KG PSP/jednostki organizacyjnej PSP, z której byli delegowani, jak też wymagające szybkiej realizacji, z podaniem propozycji rozwiązań, opis zobowiązań wynikających z uczestnictwa w danym gremium, podanie kalendarza spotkań i ewentualnych spotkań gremiów powiązanych pod względem merytorycznym]

11. Otrzymane materiały

[nazwa materiału, wersja: papierowa, elektroniczna, miejsce przechowywania - nazwa komórki w jednostce organizacyjnej]

12. Załączniki (program, lista uczestników, itp.)

[wyszczególnienie w punktach wraz z krótkim opisem, w którym znajdą się uwagi o języku dokumentu, liczbie stron, formie dokumentu, np.: lista, schemat, tabela itp.)

Sporządził:
[stopień służbowy, imię i nazwisko, stanowisko, komórka organizacyjna, telefon, e-mail]
....................

data i podpis

Zatwierdził: (kierownik właściwej komórki organizacyjnej KG PSP/kierownik jednostki organizacyjnej PSP)
....................

data i podpis

Przedstawił do akceptacji: (dyrektor BWM KG PSP)
....................

data i podpis