Zasady gospodarowania miejscami na turnusach profilaktyczno-rehabilitacyjnych i turnusach antystresowych.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGP.2000.1.13

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 2000 r.

WYTYCZNE Nr 3
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
z dnia 30 grudnia 1999 r.
w sprawie zasad gospodarowania miejscami na turnusach profilaktyczno-rehabilitacyjnych i turnusach antystresowych

§  1.
1.
Turnusy profilaktyczne-rehabilitacyjne i antystresowe w placówkach sanatoryjnych organizowane są dla policjantów i pracowników na podstawie umów zawieranych z dyrektorami sanatoriów przez komendantów wojewódzkich (Stołecznego) Policji, Komendanta Wyższej Szkoły Policji, komendantów szkół policyjnych oraz Dyrektorów Biura Logistyki Policji Komendy Głównej Policji i Inspektoratu Komendanta Głównego Policji.
2.
Środki finansowe na realizację umów, o których mowa w ust. 1, zabezpiecza się w ramach limitów przeznaczonych na finansowanie medycyny pracy.
§  2.
1.
Rozdzielniki miejsc opracowują komendanci wojewódzcy (Stołeczny) Policji, a w Komendzie Głównej Policji Dyrektor Inspektoratu Komendanta Głównego Policji, uwzględniając następujące zasady:
1)
turnusy profilaktyczno-rehabilitacyjne:
a)
30% miejsc przeznacza się na zabezpieczenie potrzeb służb wspomagających,
b)
70% miejsc przeznacza się na zabezpieczenie potrzeb pozostałych służb;
2)
turnusy antystresowe:
a)
25% miejsc przeznacza się na zabezpieczenie potrzeb służb wspomagających,
b)
75% miejsc przeznacza się na zabezpieczenie potrzeb pozostałych służb.
2.
Rozdzielniki, o których mowa w ust.1, Komendant Wyższej Szkoły Policji oraz komendanci szkół policyjnych opracowują według ustalonych przez siebie zasad.
§  3.
1.
Komendanci wojewódzcy (Stołeczny) Policji, Komendant Wyższej Szkoły Policji, komendanci szkół policyjnych, dyrektorzy biur (równorzędni) Komendy Głównej Policji i ich zastępcy oraz szefowie logistyki komend wojewódzkich (Stołecznej) Policji zobowiązani są do pobytu na turnusie antystresowym raz na dwa lata.
2.
Dyrektor Inspektoratu Komendanta Głównego Policji rezerwuje miejsca na turnusach antystresowych dla kadry kierowniczej Policji, określonej w ust. 1, oraz powiadamia komendantów wojewódzkich (Stołecznego) Policji, Komendanta Wyższej Szkoły Policji i komendantów szkół policyjnych o ilości i terminach zarezerwowanych miejsc, które podlegają wykupieniu ze środków budżetowych komendy, szkoły.
§  4.
1.
Rozdzielniki dla biur (równorzędnych) Komendy Głównej Policji, opracowane przez Dyrektora Inspektoratu Komendanta Głównego Policji, zatwierdza Komendant Główny Policji.
2.
Zatwierdzone rozdzielniki, o których mowa w ust. 1 wraz ze skierowaniami otrzymują dyrektorzy biur (równorzędni) Komendy Głównej Policji.
3.
Skierowania po wypełnieniu i podpisaniu przez dyrektora biura (równorzędnego) podlegają rejestracji w Inspektoracie Komendanta Głównego Policji.
4.
Skierowania nie zarejestrowane na 14 dni przed rozpoczęciem turnusu przechodzą do dyspozycji Komendanta Głównego Policji.
§  5.
1.
Dyrektorzy biur (równorzędni) Komendy Głównej Policji i ich zastępcy składają wnioski o przydział skierowania na turnusy profilaktyczno-rehabilitacyjne do Komendanta Głównego Policji za pośrednictwem Dyrektora Inspektoratu Komendanta Głównego Policji.
2.
Po zaakceptowaniu wniosku, o którym mowa w ust. 1, Dyrektor Inspektoratu Komendanta Głównego Policji wydaje skierowanie, które po wypełnieniu podlega rejestracji w Inspektoracie Komendanta Głównego Policji.
§  6.
1.
Kandydaci na turnusy antystresowe kwalifikowani są w porozumieniu z policyjnym psychologiem.
2.
Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia w porozumieniu z Dyrektorem Inspektoratu Komendanta Głównego Policji sporządza projekt imiennego terminarza wyjazdów kadry kierowniczej Policji, określonej w § 3 ust. 1, na turnusy antystresowe i przedstawia do zatwierdzenia Komendantowi Głównemu Policji.
3.
Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia sprawuje nadzór nad realizacją turnusów antystresowych dla kadry kierowniczej Policji.
§  7.
Wytyczne wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2000 r.