Zaopatrywanie komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji znajdujących się na terenie działania komend wojewódzkich Policji w sprzęt, wyposażenie, materiały i usługi oraz wykonywanie na ich rzecz robót budowlanych.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGP.2009.1.8

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 2009 r.

DECYZJA Nr 789
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
z dnia 30 grudnia 2008 r.
w sprawie zaopatrywania komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji znajdujących się na terenie działania komend wojewódzkich Policji w sprzęt, wyposażenie, materiały i usługi oraz wykonywania na ich rzecz robót budowlanych

Na podstawie § 6 zarządzenia nr 1144 Komendanta Głównego Policji z dnia 2 listopada 2004 r. w sprawie metod i form wykonywania w Policji zadań w zakresie legislacji, pomocy prawnej i informacji prawnej (Dz. Urz. KGP Nr 21, poz. 131, z 2006 r. Nr 4 poz. 10 oraz z 2007 r. Nr 13, poz. 101) postanawia się, co następuje:
§  1.
1.
Zaopatrywanie komórek organizacyjnych Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji i Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji znajdujących się na terenie działania komend wojewódzkich Policji i Komendy Stołecznej Policji, zwanych dalej "terenowymi komórkami organizacyjnymi KGP", w sprzęt, wyposażenie, materiały i usługi jest realizowane przez:
1)
Biuro Logistyki Policji Komendy Głównej Policji, zwane dalej "BLP", z zakupów centralnych, których szczegółowy wykaz określa załącznik nr 1 do decyzji;
2)
Biuro Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji, zwane dalej "BŁiI", z zakupów, których szczegółowy wykaz określa załącznik nr 2 do decyzji;
3)
komendy wojewódzkie Policji i Komendę Stołeczną Policji, zwane dalej "KWP", w pozostałym zakresie, ze środków wyodrębnionych w ich budżetach na utrzymanie terenowych komórek organizacyjnych KGP.
2.
Roboty budowlane na rzecz terenowych komórek organizacyjnych KGP są realizowane, w zakresie robót o charakterze:
1)
remontowym - ze środków wyodrębnionych w budżetach KWP;
2)
inwestycyjnym - w ramach środków na wydatki inwestycyjne KWP.
§  2.
1.
KWP sporządzają projekty planów rzeczowych na dostawy sprzętu, materiałów i wyposażenia, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 1 i 2, z uwzględnieniem potrzeb zgłoszonych przez kierowników terenowych komórek organizacyjnych KGP, zgodnie z obowiązującymi normami należności i wskaźnikami określonymi w odrębnych przepisach.
2.
Projekty planów, o których mowa w ust. 1, na następny rok budżetowy, sporządzają KWP i przesyłają do BLP i BŁiI w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 czerwca każdego roku.
3.
BLP i BŁiI, każde w zakresie swojej właściwości, w uzgodnieniu z Centralnym Biurem Śledczym Komendy Głównej Policji i Biurem Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji dokonują bilansu potrzeb terenowych komórek organizacyjnych KGP w zakresie możliwości dostaw sprzętu, materiałów i wyposażenia, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 1 i 2.
§  3.
1.
KWP po dokonaniu przeglądów i oceny stanu technicznego użytkowanych pomieszczeń, sporządzają projekty planów remontów, w ujęciu przedmiotowo-wartościowym, odrębnie dla Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji i Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Przewidywany zakres robót wymaga zaopiniowania przez kierownika terenowej komórki organizacyjnej KGP.
2.
Projekty planów remontów na następny rok budżetowy, sporządzają KWP i przesyłają do BLP do dnia 30 kwietnia każdego roku.
3.
BLP w uzgodnieniu z Centralnym Biurem Śledczym Komendy Głównej Policji i Biurem Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, na podstawie otrzymanych projektów planów remontów, dokonuje bilansu potrzeb remontowych dotyczących pomieszczeń i budynków zajmowanych przez terenowe komórki organizacyjne KGP.
§  4.
1.
BLP i BŁiI, każde w zakresie swojej właściwości, w uzgodnieniu z Centralnym Biurem Śledczym Komendy Głównej Policji i Biurem Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji ujmują w planach rzeczowych na następny rok budżetowy, odrębnie dla Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji i Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, potrzeby w zakresie sprzętu, materiałów i wyposażenia zgłoszone przez KWP.
2.
Dyrektor BLP, po otrzymaniu od Dyrektora Biura Finansów Komendy Głównej Policji limitu wydatków, opracowuje w uzgodnieniu z dyrektorami Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji i Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, plan rzeczowy i finansowy robót budowlanych o charakterze remontowym, odrębnie dla Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji i Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, i przedkłada go do akceptacji Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego Biuro Logistyki Policji.
3.
Kopia zaakceptowanego planu, o którym mowa w ust. 2, jest przekazywana zgodnie z zakresem właściwości odpowiednio do Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji i Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.
4.
W razie konieczności, zgodnie z właściwością rzeczową, Dyrektor Biura Logistyki Policji lub Dyrektor Biura Łączności i Informatyki, w uzgodnieniu z Dyrektorem Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji lub Dyrektorem Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, dokonuje korekty planów rzeczowych na dostawy sprzętu, materiałów i wyposażenia.
§  5.
1.
Składniki majątkowe zakupione przez BLP i BŁiI na potrzeby terenowych komórek organizacyjnych KGP, zwane dalej "mieniem", przekazuje się nieodpłatnie właściwym KWP ze wskazaniem docelowego przeznaczenia.
2.
KWP gospodarują mieniem, w tym w szczególności:
1)
prowadzą ewidencję;
2)
przeprowadzają okresowe inwentaryzacje;
3)
dokonują oceny stanu technicznego;
4)
wycofują z eksploatacji, dokonują wybrakowania i zbywają składniki mienia nienadające się do dalszej eksploatacji;
5)
zapewniają naprawy i konserwacje.
3.
Usługi oraz inne dostawy, niż wymienione w § 1 ust. 1 pkt 1 i 2, niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji i Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, są realizowane przez KWP.
4.
Komendant wojewódzki Policji, w odniesieniu do usług i dostaw, o których mowa w ust. 3, ponosi odpowiedzialność za:
1)
udzielanie zamówień publicznych zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami;
2)
zapewnienie właściwej jakości tych usług i dostaw.
5.
KWP przekazują do Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji i Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji informacje na temat stopnia realizacji zatwierdzonych planów rzeczowo-finansowych na dany rok budżetowy oraz wynikających z § 1 ust. 1 pkt 3 w terminie do dnia 30 września każdego roku.
§  6.
Decyzja wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2009 r.
ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  Nr 1

WYKAZ

sprzętu i wyposażenia kupowanego centralnie przez Biuro Logistyki Policji Komendy Głównej Policji na potrzeby komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji znajdujących się na terenie działania komend wojewódzkich Policji
Lp.Wyszczególnienie
1.Sprzęt transportowy
2.Sprzęt uzbrojenia wyszczególniony w § 1 ust. 1 pkt 1, 2 i 6-10 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 listopada 2000 r. w sprawie uzbrojenia Policji (Dz. U. z 2001 r. Nr 14, poz. 139 z późn. zm.)
3.Osłony balistyczne (kamizelki, hełmy i tarcze kuloodporne, ubrania ochronne dla pirotechników)
4.Sprzęt techniki specjalnej i biurowej obejmujący wydatki związane z zakupem środków trwałych, których wartość początkowa jest wyższa od kwoty 3.500 zł
5.Umundurowanie
6.Druki ścisłego zarachowania: Gł -13, Gz-40, Mrd-4, Mrd-20, Mrd-22, Ms-16, Ms-37, Ob-10, Ob-11, Ob-12, Ob-13, Ob-14, Ob-15, Ob-16, Ob-17, licencje pracowników ochrony fizycznej, licencje pracowników zabezpieczenia technicznego, licencje detektywów.

ZAŁĄCZNIK  Nr 2

WYKAZ

sprzętu i wyposażenia kupowanego przez Biuro Łączności i Informatyki KGP na potrzeby komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji znajdujących się na terenie działania komend wojewódzkich Policji
Lp.Wyszczególnienie
1.Stanowiska dostępowe do Centralnych Systemów Policyjnych
2.Komputery klasy PC
3.Komputery przenośne typu laptop
4.Drukarki
5.Skanery komputerowe
6.Oprogramowanie użytkowe i licencje
7.Telefony komórkowe
8.Stacje retransmisyjne
9.Radiotelefony bazowe i biurkowe
10.Radiotelefony przewoźne
11.Radiotelefony przewoźne w zestawie kamuflowanym
12.Radiotelefony noszone
13.Radiotelefony noszone kamuflowane lub z zestawem kamuflowanym
14.Zestawy mikrofonowo-słuchawkowe
15.Zestawy kamuflowane
16.Zestawy podkaskowe motocyklowe
17.Urządzenia ładujące do radiotelefonów