Zamieszczanie na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości zaproszeń do udziału w przetargu nieograniczonym.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MS.2002.5.25

Akt utracił moc
Wersja od: 10 października 2002 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI - PROKURATORA GENERALNEGO
z dnia 1 października 2002 r.
w sprawie zamieszczania na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości zaproszeń do udziału w przetargu nieograniczonym.

Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 1999 r. Nr 82, poz. 929, Nr 70, poz. 778, z 2000 r. Nr 120, poz. 1268 oraz z 2001 r. Nr 102, poz. 1116, Nr 154, poz. 1799, Nr 154, poz. 1800) i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1985 r. o prokuraturze (Dz. U. z 2002 r. Nr 21, poz. 206) zarządza się, co następuje:
Postanowienia ogólne
§  1.
W celu wykonania obowiązku nałożonego przez art. 29 ustawy z dnia 10 czerwca 1994 r. o zamówieniach publicznych (Dz. U. z 2002 r. Nr 72, poz. 664), zarządza się wprowadzenie jednolitego systemu przesyłania danych zawierających zaproszenie do udziału w przetargu nieograniczonym, celem ogłaszania tych zaproszeń na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
§  2.
Zarządzenie obowiązuje w Ministerstwie Sprawiedliwości, w jednostkach organizacyjnych nadzorowanych administracyjne oraz podległych Ministrowi Sprawiedliwości - Prokuratorowi Generalnemu.
§  3.
Użyte w zarządzeniu następujące określenia oznaczają:
1)
jednostki organizacyjne - Ministerstwo Sprawiedliwości, sądy powszechne, powszechne jednostki organizacyjne prokuratury, jednostki organizacyjne Służby Więziennej, zakłady budżetowe Ministerstwa Sprawiedliwości, Instytut Wymiaru Sprawiedliwości i Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. dr. Jana Sehna w Krakowie,
2)
kierownicy jednostek organizacyjnych - Dyrektor Generalny Ministerstwa Sprawiedliwości, prezesi sądów powszechnych, kierownicy powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury, kierownicy jednostek organizacyjnych Służby Więziennej, kierownicy zakładów budżetowych Ministerstwa Sprawiedliwości oraz dyrektorzy instytutów, o których mowa w pkt 1,
3)
zamawiający - kierownik jednostki organizacyjnej przesyłający ogłoszenie,
4)
ogłoszenie - zaproszenie do udziału w przetargu nieograniczonym organizowanym przez odpowiednią jednostkę organizacyjną,
5)
korespondencja - pismo w formie listu elektronicznego, dla którego przepisy nie wymagają składania w określonej formie lub według określonego wzoru, dostarczone na adres poczty elektronicznej Ministerstwa Sprawiedliwości lub wysłane z tego adresu,
6)
redaktor - osoba lub zespół osób zajmujący się obsługą korespondencji związanej z ogłoszeniami i zamieszczający te ogłoszenia na stronie internetowej oraz dysponujący adresem poczty elektronicznej: internet@ms.gov.pl.

Tryb i zasady postępowania

§  4.
1.
Kierownik jednostki organizacyjnej udziela upoważnienia wyznaczonej przez siebie osobie do przekazywania na wskazany adres poczty elektronicznej Ministerstwa Sprawiedliwości ogłoszeń, zmian w ich treści i dodatkowych informacji, czyniąc ją odpowiedzialną za przekazywaną treść korespondencji.
2.
Upoważnienie osoby, o której mowa w ust. 1, następuje łącznie z upoważnieniem i wskazaniem jej zastępcy oraz adresu poczty elektronicznej, z którego będzie nadsyłana korespondencja w sprawie ogłoszeń.
3.
Ogłoszenia, zmiany w ich treści oraz dodatkowe informacje, kierownik jednostki organizacyjnej przesyła w formie pisemnej do Biura Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości.
§  5.
1.
Przesłanie ogłoszenia uważa się za skuteczne, gdy wypełnione zostaną następujące warunki:
1)
ogłoszenie jest zgodne z wymogami ustawy z dnia 10 czerwca 1994 r. o zamówieniach publicznych,
2)
zostało zapisane w formacie zapisu komputerowego dla dokumentów o rozszerzeniach: ".doc" (stosowanym w programie MS Office w wersji co najwyżej '97),".rtf" lub ".pdf",
3)
zostało przesłane ze zidentyfikowanego adresu poczty elektronicznej osoby upoważnionej przez zamawiającego,
4)
zostało przesłane w terminie co najmniej 10 dni roboczych przed przewidywanym terminem jej zamieszczenia.
2.
Niezwłocznie po uzyskaniu informacji o terminie opublikowania ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych, osoba upoważniona przez zamawiającego przesyła tę informację redaktorowi, nie później niż na 2 dni robocze przed terminem publikacji.
§  6.
Redaktor każdorazowo potwierdza odbiór przesłanej korespondencji i ogłoszenia.
§  7.
Zamieszczenie ogłoszenia na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości może być dokonane po sprawdzeniu przez redaktora czy ogłoszenie przesłano przy spełnieniu warunków określonych w § 5 ust. 1 pkt 2-4.
§  8.
Osoba upoważniona przez zamawiającego niezwłocznie informuje redaktora o zaistniałych w trakcie postępowania przetargowego zdarzeniach, a w szczególności o:
1)
każdej zmianie w treści ogłoszenia,
2)
zmianie jego toku, w tym o przedłużeniu terminu składania ofert,
3)
unieważnieniu przetargu.
§  9.
1.
Zamieszczanie ogłoszeń na innych, w tym własnych stronach jednostek organizacyjnych nie wyłącza obowiązku ich zamieszczenia na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
2.
Osoba upoważniona przez zamawiającego odpowiada za zgodność treści ogłoszenia zamieszczonego na innych stronach internetowych z ogłoszeniem zamieszczonym na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
§  10.
1.
Obowiązek, o którym mowa w § 9 ust. 1, nie dotyczy jednostek organizacyjnych Służby Więziennej i instytutów, o których mowa w § 3 pkt 1.
2.
Jednostki organizacyjne Służby Więziennej zamieszczają ogłoszenia na stronie internetowej Centralnego Zarządu Służby Więziennej, a instytuty, o których mowa w § 3 pkt 1, na własnych stronach internetowych.
3.
Redaktor umieszcza na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości odnośnik, umożliwiający dostęp do stron jednostek organizacyjnych, o których mowa w ust. 1.
§  11.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 10 października 2002 r.