Warunki wynagradzania lekarzy - funkcjonariuszy Służby Więziennej za wykonywanie zleconych zadań wykraczających poza obowiązki służbowe.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MS.1997.3.29

Akt utracił moc
Wersja od: 14 sierpnia 1997 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 14 sierpnia 1997 r.
w sprawie warunków wynagradzania lekarzy - funkcjonariuszy Służby Więziennej za wykonywanie zleconych zadań wykraczających poza obowiązki służbowe

Na podstawie art. 108 ust. 3 ustawy z dnia 26 kwietnia 1996 r. o Służbie Więziennej (Dz. U. Nr 61, poz. 61 i Nr 106, poz. 496 oraz z 1997 r. Nr 28, poz. 153) zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Zarządzenie reguluje warunki wynagradzania lekarzy - funkcjonariuszy Służby Więziennej, zwanych dalej "lekarzami", za wykonywanie zleconych zadań wykraczających poza obowiązki służbowe, a obejmujących:
1)
dyżury w szpitalu jednostki organizacyjnej Służby Więziennej,
2)
dyżury na wezwanie (gotowość pracy) przez kierownika jednostki organizacyjnej lub osobę przez niego upoważnioną.
2.
Dodatkowe wynagrodzenie przysługuje za wykonywanie zadań, o których mowa w ust. 1, jeżeli zadania te nie są objęte zakresem zwykłych obowiązków służbowych, związanych z zapewnieniem stałej opieki lekarskiej osobom pozbawionym wolności.
§  2
1.
Za czas pełnienia dyżurów, o których mowa w § 1, nie przysługuje zwolnienie od zajęć służbowych.
2.
Bezpośredni przełożony może zwolnić lekarza z całości lub części godzin służby po zakończeniu pełnienia dyżuru wymagającego szczególnego nakładu pracy, po akceptacji właściwego przełożonego w sprawach osobowych, z zachowaniem prawa do uposażenia za czas zwolnienia.
§  3.
1.
W zakresie zasad pełnienia dyżurów wymienionych w § 1, jak również zasad wynagradzania za pełnienie tych dyżurów przez lekarzy, stosuje się przepisy w sprawie zasad wynagradzania pracowników publicznych zakładów opieki zdrowotnej, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów dotyczących uposażenia zasadniczego lekarzy.
2.
Lekarz, który nie uzyskał zwolnienia od zajęć służbowych przypadających po zakończeniu dyżuru, nie otrzymuje dodatkowego wynagrodzenia, o którym mowa w przepisach dotyczących zasad wynagradzania pracowników publicznych zakładów opieki zdrowotnej.
§  4.
Podstawę do wypłaty dodatkowego wynagrodzenia, o którym mowa w § 3 ust. 1, stanowi imienny wykaz, stwierdzający faktyczne pełnienie dyżurów przez uprawnionych lekarzy, podpisany przez dyrektora szpitala.
§  5.
Traci moc zarządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 4 marca 1976 r. w sprawie zasad wynagradzania lekarzy - funkcjonariuszy Służby Więziennej za zlecone czynności przekraczające zwykłe obowiązki służbowe (Dz. Urz. Min. Sprawiedl. Nr 3, poz. 11 i z 1991 r. Nr 7, poz. 33).
§  6.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.