Utworzenie stałych dyżurów w urzędach górniczych.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.WUG.2009.8.55

Akt utracił moc
Wersja od: 19 czerwca 2009 r.

DECYZJA Nr 17
PREZESA WYŻSZEGO URZĘDU GÓRNICZEGO
z dnia 19 czerwca 2009 r.
w sprawie utworzenia stałych dyżurów w urzędach górniczych

Na podstawie § 3 ust. 1 i 3 zarządzenia nr 57 Ministra Środowiska z dnia 27 października 2006 r. w sprawie tworzenia i funkcjonowania systemu stałych dyżurów (Dz. Urz. MŚiGIOŚ Nr 5, poz. 122), zmienionego zarządzeniem Ministra Środowiska z dnia 7 marca 2008 r. zmieniającym zarządzenie w sprawie tworzenia i funkcjonowania systemu stałych dyżurów, postanawia się, co następuje:
§  1.
1.
Tworzy się w Wyższym Urzędzie Górniczym stały dyżur, o którym mowa w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 r. w sprawie gotowości obronnej państwa (Dz. U. Nr 219, poz. 2218), w formie całodobowej służby dyżurnej, pełnionej w ramach struktury służby dyspozytorskiej pogotowia technicznego Wyższego Urzędu Górniczego, działającej na podstawie zarządzenia nr 9 Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego z dnia 15 kwietnia 2009 r. w sprawie trybu wykonywania czynności inspekcyjno-technicznych przez pracowników Wyższego Urzędu Górniczego (Dz. Urz. WUG Nr 5, poz. 37).
2.
Organizacja stałego dyżuru w Wyższym Urzędzie Górniczym, wyposażenie, struktura organizacyjna, dokumentacja, zasady oraz warunki uruchamiania i funkcjonowania są określone w "Instrukcji Stałego Dyżuru w Wyższym Urzędzie Górniczym", opracowanej na podstawie § 7 ust. 2 zarządzenia nr 57 Ministra Środowiska z dnia 27 października 2006 r. w sprawie tworzenia i funkcjonowania systemu stałych dyżurów.
3.
"Instrukcja Stałego Dyżuru w Wyższym Urzędzie Górniczym" jest przechowywana i udostępniana do wglądu przez Dyrektora Generalnego Wyższego Urzędu Górniczego albo upoważnioną przez niego osobę.
§  2.
1.
Tworzy się stałe dyżury, o których mowa w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 r. w sprawie gotowości obronnej państwa, w:
1)
okręgowych urzędach górniczych,
2)
Urzędzie Górniczym do Badań Kontrolnych Urządzeń Energomechanicznych

- w formie punktu kontaktowego działającego w godzinach służbowych w oparciu o wyznaczone stanowisko pracy, a po godzinach służbowych w oparciu o domowy dyżur telefoniczny, co najmniej 2 wyznaczonych pracowników, w ramach struktury pogotowia technicznego urzędu górniczego, na podstawie zarządzenia nr 12 Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego z dnia 29 kwietnia 2009 r. w sprawie trybu wykonywania czynności inspekcyjno-technicznych przez pracowników okręgowych urzędów górniczych oraz Urzędu Górniczego do Badań Kontrolnych Urządzeń Energomechanicznych (Dz. Urz. WUG Nr 6, poz. 40 i Nr 8, poz. 52).

2.
Organizacja stałych dyżurów w okręgowych urzędach górniczych oraz Urzędzie Górniczym do Badań Kontrolnych Urządzeń Energomechanicznych, wyposażenie, struktura organizacyjna, dokumentacja, zasady oraz warunki uruchamiania i funkcjonowania są określone w "Instrukcji Stałego Dyżuru w okręgowych urzędach górniczych / Urzędzie Górniczym do Badań Kontrolnych Urządzeń Energomechanicznych", opracowanej na podstawie § 7 ust. 2 zarządzenia nr 57 Ministra Środowiska z dnia 27 października 2006 r. w sprawie tworzenia i funkcjonowania systemu stałych dyżurów.
3.
"Instrukcja Stałego Dyżuru w okręgowych urzędach górniczych / Urzędzie Górniczym do Badań Kontrolnych Urządzeń Energomechanicznych" jest przechowywana i udostępniana do wglądu przez dyrektora urzędu górniczego albo upoważnionego przez niego zastępcę.
§  3.
Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.1)
______

1) Formy stałych dyżurów, o których mowa w niniejszej decyzji, zostały uzgodnione w dniu 1 czerwca 2009 r. z dyrektorem komórki organizacyjnej Ministerstwa Środowiska właściwej w sprawach obronnych, stosownie do § 3 ust. 3 zarządzenia nr 57 Ministra Środowiska z dnia 27 października 2006 r. w sprawie tworzenia i funkcjonowania systemu stałych dyżurów.